Yazılım

iOS 15.3’te Neler Var: iPhone’lara Gelen Özellikler ve Hata Düzeltmeleri

Eylül 2021’de Apple, iOS 15’i piyasaya sürdü, ancak bu, şirketin iOS 15’in geliştirilmesini bitirdiği anlamına gelmiyor, aksine iOS 15’in geliştirilmesi devam etti ve 13 Aralık’ta Apple, iOS 15.2’yi halka yayınladı. Bu aslında iOS 15’in dördüncü güncellemesiydi – daha önce iki küçük ve bir büyük güncelleme olmuştu.

Apple, 7 Aralık 2021 Cuma gününden beri beta test kullanıcıları ile birlikte olan iOS 15.3 üzerinde şimdi sıkı çalışıyor.

iOS 15.3 çıkış tarihi

iOS 15.3’ün ne zaman genel kullanıma sunulabileceği hakkında bir fikir edinmek için iOS 15, iOS 15.1 ve iOS 15.2 arasındaki boşluklara bir göz atabiliriz:

  • 21 Eylül 2021: iOS 15.1’de çalışmalar başlıyor (iOS 15’in piyasaya sürülmesinden sonraki gün).
  • 25 Ekim 2021: iOS 15.1 güncellemesi herkesin kullanımına sunuldu (bir aydan biraz uzun süre sonra/beş hafta sonra).
  • 13 Aralık 2021: iOS 15.2’nin tam sürümü yayınlandı (yedi hafta).

Bu nedenle, yılın sonundaki uzun arayla birlikte biraz daha bekleyebiliriz, ancak bizi Ocak ayının sonuna veya Şubat ayının başına götüren yedi haftalık bir ara olası görünüyor.

İlginç bir şekilde, 2020’de Apple, 16 Aralık’ta iOS 14.4’ün ilk beta sürümünü yayınladı ve son sürüm 27 Ocak 2021’de genel halka sunuldu. Bu nedenle, belki de 2022’de iOS 15.3 için benzer bir program bekleyebiliriz.

iOS 15.3 nasıl edinilir

Teste katılmak istiyorsanız, Apple beta programına nasıl katılacağınızı gösteren kılavuzumuzu okuyun. Ancak her zamanki gibi, yeni beta sürümlerini yüklemeden önce cihazlarınızı yedeklediğinizden emin olun; bu şekilde dosyalarınızı kaybetme riskiyle karşılaşmazsınız.

iOS beta sürümünün nasıl alınacağını ve iOS 15 ve sonraki güncellemelerin nasıl yükleneceğini ayrı bir makalede açıklıyoruz.

iOS 15.3’te neler var?

Apple, iOS 15.2 ile daha önce duyurulan, ancak lansman sırasında iOS 15’te bulunmayan bazı özellikleri tanıttı. Bunlara Digital Legacy, SharePlay ve daha fazlası dahildir. iOS 15.2’de neler olduğunu okuyun.

iOS 15.3’e gelince, umarım iOS 15’te eksik olan diğer özellikleri görmeyi bekleyebiliriz. Eksik özellikler hakkında daha fazla bilgi edinmek için, lansman sırasında eksik olacak sekiz iOS 15 özelliğini okuyun.

Apple’ın yazılımla ilgili hataları ve diğer sorunları çözmesi muhtemeldir.

Bir sonraki iOS 15 güncellemesinde bulmayı bekleyebilecekleriniz şunlardır:

Evrensel Kontrol ile ilgili özellikler (umarım)

Universal Control daha çok bir iPadOS ve macOS işlevi olsa da, varlığının iOS üzerinde bir miktar etkisi olmasını bekleyebilirsiniz.

Universal Control, macOS Catalina ve iPadOS 13’te tanıtılan ve bir iPad’i Mac’in yanına yerleştirmeyi ve fareyi veya dokunmatik yüzey işaretçisini Mac ekranının kenarından doğrudan iPad’e sorunsuzca hareket ettirmeyi mümkün kılan Sidecar’ın bir uzantısıdır.

macOS Monterey ve iPadOS 14’ün sonraki sürümünün, fareyi ve klavyeyi iki Mac’te paylaşabilmeniz için bu işlevi geliştirmesi muhtemeldir.macOS 12.2’de gelenler hakkında daha fazla bilgi edinin.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/whats-in-ios-15-v3-3812032/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...