iPad

iOS 15.2.1 Güncellemesi HomeKit’teki Kritik Boşluğu Kapatıyor – şimdi yükleyin


screenshot

12 Ocak 2022’de Apple, iPhone, iPad ve iPod touch için küçük bir güncelleme gibi görünen bir güncelleme yayınladı, ancak iOS 15.2.1 ve iPad OS 15.2.1 önemli hata ve güvenlik düzeltmelerini içeriyor.

Diğer şeylerin yanı sıra, Mesajlar ve CarPlay ile ilgili sorunlar düzeltildi, ancak en önemli değişiklik HomeKit ile ilgili ciddi bir güvenlik sorununu ele alıyor.

Bu makalede açıkladığımız gibi: HomeKit hatası iPhone’u kullanılamaz hale getirebilir, HomeKit’teki bir güvenlik açığı güvenlik araştırmacısı Trevor Spiniolas tarafından vurgulandı. HomeKit cihazlarının, bir iPhone veya iPad’in çökmesine ve Home uygulamasının kullanılamaz hale gelmesine neden olacak şekilde yeniden adlandırılabileceğini fark etti.

Apple, cihazlara yönelik riski şöyle açıklıyor: “Etki: Kötü amaçlarla oluşturulmuş bir HomeKit aksesuar adının işlenmesi, hizmet reddine neden olabilir.” Ve “Giriş doğrulaması iyileştirilerek bir kaynak tükenme sorunu giderildi” diyor. iOS 15.2.1’in güvenlik içeriğiyle ilgili daha fazla ayrıntı burada.

Mesajlar ince ayarı, bir iCloud bağlantısı aracılığıyla gönderilen bazı fotoğrafların yüklenmemesi sorununu giderir. CarPlay sorunu, düzgün çalışmayan bazı üçüncü taraf uygulamalarla ilgilidir.

Güncellemeyi yüklemek için Ayarlar uygulamasını açın ve Genel > Yazılım Güncelleme’ye gidin. Cihazınız güncellemeyi arayacak, indirecek ve ardından kurabilirsiniz. iPhone’unuzu güncellemeyle ilgili daha ayrıntılı bir kılavuz için şunu okuyun: iPhone’unuzda iOS nasıl güncellenir.

iOS 15’in en son sürümü ve sorunları hakkında daha fazla bilgiye sahibiz. Ayrıca, iOS 15.3’te neler olduğu hakkında daha fazla bilgi edinmek ilginizi çekebilir.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/ios-1521-update-homekit-3812315/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...