mac

M1 MacBook Arızası: Kırık Ekran Raporları

MacBook Air ve M1 işlemcili MacBook Pro’nun yeni modellerine sahip bir dizi Mac kullanıcısı, kırık ekranlar bildiriyor.

Yeni MacBook Air ve M1 işlemcili MacBook Pro içte yenidir, ancak dışta eskisi gibi görünürler. Yine de, 9to5Mac rapor veriyor
yeni modellerin kullanıcıları yeni bir sorunla karşılaştı.

Birkaç kullanıcı, bilgisayarın ekranının anlaşılmaz bir şekilde ve aniden çatladığını iddia etti. Raporlar, diğerlerinin yanı sıra Apple’ın destek forumlarında ve Reddit’te paylaşıldı. Bazıları gidip başka bir şey yapmak için bilgisayarı kapattıklarını ve geri gelip açtıklarında ekranın çatladığını iddia ediyor.

En az bir kişi, çatlakların göründüğünü gerçekten gördüğünü bildirdi. Ekran açısını ayarlamaya gittiğinde oturmuş Netflix izliyordu ve ekranın karardığını ve soldaki bir alanda parlak çizgiler belirdiğini gördü. Apple, MacBook’u incelediğinde, bunların sahibinin neden olduğu basınç çatlakları olduğunu iddia etti.

Bazı kullanıcılara Apple desteği tarafından sorumlu oldukları ve hasarın garanti kapsamında olmadığı söylendi, diğerleri ise hızlı bir şekilde yeni bir makine aldı. AB Tüketiciyi Koruma Yasası, üreticilerin, satın alma tarihinden itibaren altı ay içinde meydana gelen hasarın müşterinin hatası olduğunu kanıtlamaları gerektiğini belirtir; bu, bilgisayarda çatlak ekranın yanı sıra başka belirgin bir hasar yoksa muhtemelen zor olacaktır.

9to5Mac’e göre, kırılgan görünen ekranların arkasında ne olabileceğine dair spekülasyonlar arasında iki ana teori var: Ya ekran ile klavye arasına küçük kırıntılar gibi bazı küçük kalıntılar sıkışırsa ekran çatlayabilir ya da kasa ekranı korumak için çok zayıf.

macbook kırık ekran

Bu makale ilk olarak Macworld İsveç’te yayınlandı. Karen Haslam’ın çevirisi.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/cracked-screens-m1-mac-3807153/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...