iPad

İOS 14.3’te Neler Var: Yeni iPhone Güncellemesi Mevcut

Beklendiği gibi, 14 Aralık Pazartesi günü Apple, iPhone işletim sistemini güncelledi: iOS 14.3 artık iPhone’lara indirilebilir.

Aynı gün Apple’ın Fitness + hizmetine erişim sağlandı ve AirPods Max satışa çıktı (şimdi Apple’dan sipariş edin). Beklediğiniz gibi iOS 14.3 güncellemesi, hizmetin yayında olduğu bölgelerde iPhone’lara Fitness + erişimi ekler.

Daha önce bildirildiği gibi, yeni AirPods Max’i temsil eden bir simge, iOS 14.3 beta sürümünde yer almıştı. Yeni AirPods Max’in gerçekten de boru hattında olduğuna dair bir ipucu. İOS 14.3 güncellemesi, yeni AirPods Max kulak üstü kulaklıklar için destek içerir.

Ayrıca Find My uygulamasıyla ilgili olarak uzun süredir söylentilere konu olan AirTag’e atıfta bulunan bir kod da var, ancak bu ürün hala piyasaya sürülmedi.

İPhone’unuzu iOS 14.3’e güncelleyip güncellemeyeceğinizi merak ediyor olacaksınız. İOS 14.3 güncellemesinin getirdiği diğer önemli noktalar şunlardır:

İPhone 12 Pro ve Max için ProRAW

Apple, iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max için yeni ProRAW görüntü formatını Ekim ayında piyasaya sürüldüğünde duyurdu, ancak yeni görüntü formatının bu yıl içinde bir yazılım güncellemesiyle geleceğini söyledi. Şimdi saat burada: ProRAW, iOS 14.3’e dahildir.

Apple, ProRAW’ı şu şekilde tanımlıyor: ProRAW, dosyada daha fazla bilgi ve dinamik aralık tutmak için doğrusal DNG formatını kullanan ve pozlama ve beyaz dengesini düzenlemede ek esneklik sağlayan 12 bitlik bir dosyadır. Her dosya yaklaşık 25MB boyutundadır.

Uyumlu bir iPhone’da ProRAW’a geçmek için Ayarlar> Kamera’ya gidin ve Biçimler altındaki seçeneği arayın.

Kullanıcılar ayrıca Fotoğraflar uygulamasında Apple ProRAW resimlerini düzenleyebilecekler.

Videolar için yeni PAL formatları da vardır. Böylece saniyede 25 kare ile 4K ve 1080p HD videolar mümkündür.

TV uygulaması değişiklikleri

TV uygulaması ayrıca, Apple TV + ‘da bulunan tüm içeriği barındıran yeni bir sekme içeren bir güncelleme alır.

Ayrıca şunları bulacaksınız:

 • Türe göre kategoriye göre göz atabilmeniz ve ayrıca yazarken son aramaları ve önerileri görebilmeniz için iyileştirilmiş arama.
 • En iyi arama sonuçları, filmler, TV şovları, oyuncular, kanallar ve sporlardan en alakalı eşleşmelerle birlikte görüntülenecektir.

Siri

Görünüşe göre iOS 14.3 güncellemesi, Siri’ye hayvan sesleri çıkarma konusunda yeni bir yetenek getiriyor. Örneğin, “Hey Siri, bir ördeğin sesi nasıldır?” Diye sorarsanız Siri bir ördek sesini çalacak. Önceden, sorarsanız yalnızca arama sonuçlarını görürdünüz. İşte Siri’ye söylenecek birkaç şey daha.

Henüz iPhone veya HomePod’umuzda çalışacak bu yeni özelliği alamadık, bu nedenle kullanıma sunulup sunulmadığı, yoksa yalnızca ABD’de mi yoksa eklemeyi ilk bildiren CNBC’nin yanlış mı anladığı belli değil.

İOS 14.3’teki diğer yeni özellikler

 • İPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone SE, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X’teki fotoğraflar için öne bakan kamerayı yansıtın.
 • Kamera uygulamasında veya Kontrol Merkezi’nde Apple tasarımı uygulama klip kodlarını tarayarak uygulama kliplerini açma desteği.
 • ABD, İngiltere, Almanya, Hindistan ve Meksika için Hava Durumu ve Siri’de belirli hava kalitesi düzeylerinde sağlanan hava kalitesi sağlık önerileri.
 • Kısayollar uygulaması, başlatıldıktan sonra artık ekranın tamamını kaplamayacaktır. Bir kısayoldan bir uygulamayı başlattığınızda (özelleştirilmiş iPhone simgeleri için yeniden yönlendirme olarak), kısayollar uygulaması artık başlatılan uygulamaya geçmeden önce ekranın tamamını kaplamaz. Bunun yerine, uygulama başlatılmadan önce küçük bir kısayol başlığı göreceksiniz.
 • PlayStation 5 ile birlikte gelen yeni denetleyici için destek sunulmaktadır.
 • Çevre dostu arama motoru Ecosia’yı varsayılan arama motoru olarak kullanmak mümkündür. (Ecosia, gelirini ağaç dikmek için kullanır).
 • Sağlık uygulamasında hamilelik için yeni bir bölüm var.
 • Ayrıca, adet kanaması ve doğurganlıkla ilgili tahminleri daha iyi idare edebilmek için hamileliği, emzirmeyi veya doğum kontrol haplarının kullanımını Sağlık uygulamasına kaydedebilirsiniz.
 • App Store sayfalarında, geliştiricinin uygulamaya yönelik gizlilik uygulamaları özetini içeren yeni gizlilik bilgileri bölümü.
 • Yasal olduğu Rusya gibi bazı ülkelerde Apple, kurulum işlemi sırasında üçüncü taraf uygulamaları görüntülemek zorunda kalacaktır.

Hata düzeltmeleri

İOS 14.3 sürümü ayrıca aşağıdaki sorunları da ele alır:

 • Bazı MMS alınamayabilir.
 • Mesajlaşma’dan bazı bildirimler alınmamış olabilir. Bu sorunla ilgili daha fazla bilgi istiyorsanız şunu okuyun: iPhone’da metin bildirimleri almıyorsanız ne yapmanız gerekir.
 • Kişi grupları, bir e-posta oluşturulduğunda kişileri göstermedi.
 • Fotoğraflar uygulamasından paylaşılırken bazı videolar düzgün görüntülenmedi.
 • Uygulama klasörleri açılamadı.
 • Spotlight arama sonuçları ve uygulamaları Spotlight’tan açmak çalışmayabilir.
 • Bluetooth, Ayarlar’da mevcut olmayabilir.
 • Cihazların kablosuz olarak şarj olması engellenebilir.
 • MagSafe Duo şarj cihazı, iPhone’u maksimum güçten daha düşük bir hızda kablosuz olarak şarj eder.
 • WAC protokolünü kullanan kablosuz aksesuarların ve çevre birimlerinin kurulması başarısız olabilir.
 • VoiceOver kullanıldığında, Anımsatıcılar’daki bir listeye eklendiğinde klavye kaybolabilirdi.

İOS 14’e yapılan bu güncellemenin, insanların iOS 14.2’de yaşadıkları iPhone pil boşaltma sorunu için bir düzeltme içereceği umuldu, ancak bunun olup olmadığı henüz belli değil.

İOS 14’ün en son sürümü hakkında bilgi edinin veya iPhone güncellemesiyle ilgili tüm sorunları ve endişeleri içeren bir makale.

Apple, iOS 14’ün sonraki beta sürümünü yayınlıyor. Okuyun: iOS 14.4’te neler var? Bir geliştiriciyseniz, beta sürümünü şimdi indirebilir ve yeni ve gelecek özellikleri deneyebilirsiniz veya genel beta programına katılırsanız güncelleme için yalnızca bir gün beklemeniz gerekir. Apple beta programına nasıl katılacağınızı okuyun.

{

”,”

‘2.0’

‘script’,”);
‘init’, ”
”, ”);
”,”);
);

}
.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/ios-143-3798163/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...