Apple

Hyundai’nin Hataları Apple ile Çalışmanın Ne Kadar Zor Olduğunu Gösteriyor

Bu hafta Apple’ın söylentilere konu olan otomobil projesinin bilgesinde başka gelişmeler ortaya çıktı. Apple Car ortaklığının gözde favorilerinden biri olan Hyundai-Kia’nın donduğu görülüyor – ya da resmi dilde ifade etmek gerekirse, şirketler arasındaki görüşmeler askıya alındı.

Yatırım bankası Wedbush’tan bir analist notuna göre, Apple bu projede bir ortak aramaya devam ediyor; not, Apple’ın önümüzdeki üç ila altı ay içinde bir otomobil üreticisi ile anlaşma yapmasının% 85’in üzerinde bir şans olduğunu iddia ediyor.

Banka, Hyundai’nin hala yarışta olduğuna inanıyor, ancak Volkswagen’in de olası bir aday olduğunu söylüyor. Nitekim şu anda neredeyse her otomobil üreticisi düşünülüyor gibi görünüyor: JP Morgan’a göre Renault gerçekçi bir seçenek, Nissan ise Apple ile çalışmaya açık bir ilgi gösteriyor.

Ne öğrendik?

Çalkantılı bir zaman ama burada bazı dersler var.

Apple, Hyundai-Kia ile bir işbirliği hakkında gerçekten ciddi görüşmeler yapmış gibi görünüyor. Ancak anahtar unsur, Hyundai’nin onaylanmış bu iki kez konuşuyor, her ikisi de Apple’ın iradesine aykırı.

İkinci olarak, Apple’ın arabayı gerçekten inşa edecek bir ortak aradığı oldukça açık. Apple’ın kendi otomobil üretimini kurması, iPhone devi için bile çok büyük bir taahhüt olacaktır. Diğer şirketlerin ürünlerini inşa etmelerine izin verme konusunda uzun bir geleneğe sahip, bu yüzden bu çok şaşırtıcı değil.

Zor şirket

Apple ile işbirliği yapmayı düşünenlerin inatçı bir partner edindiklerini bilmeleri gerektiğini bir kez daha gördük.

Bloomberg’den alınan bilgiye göre Apple, kapağı açık tutamadığı için Hyundai ile görüşmeleri askıya aldı. Hyundai, tıpkı nVidia’nın daha sonra Apple ürünlerinden yasaklanan hatalı ekran kartlarında yaptığı gibi kendini yaktı. sonsuza dek. Apple’ın uzun bir hafızası var.

Aralarından seçim yapabileceğiniz listede yedek kapasiteye sahip hangi üreticiler kaldı? Ve bunlardan hangisi Apple’ın kendi marka kimliklerini Apple’ın altına dahil etme konusundaki katı taleplerini kabul edecek? Şirketin gösterge panelinde Intel gibi “Volkswagen Inside” etiketlerine izin vermesi olası değildir.

Bununla birlikte, bunların hepsi işe yarıyor ve hangi otomobil üreticisi işi alırsa alsın, Apple ile işbirliği yapmak kolay olmayacak. İstediğini elde etmeye alışmış bir şirket ve herhangi bir tehdit olursa kapıdan çıkmaktan son derece mutlu.

Apple Car haber merkezimizde en son söylentileri takip edin.

{

”,”

‘2.0’

‘script’,”);
‘init’, ”
”, ”);
”,”);
);

}
.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/hyundai-mistakes-3801664/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...