iPhone

Google Apps Kullanıcıları İzleme İzni İstemeyecek

Google, Apple’ın veri toplama konusundaki yeni kurallarının yürürlüğe girdiği Aralık ayından bu yana iOS uygulamalarını güncellemedi. Şirket daha önce yalnızca güncellemelerin yapılmakta olduğunu söylemişti, ancak şimdi planlar ve Apple’ın izleme konusundaki daha katı kuralları bu baharda tanıtıldığında ne yapacağı hakkında daha fazla bilgi veriyor, 9to5Google.

İzleme politikasına göre, geliştiricinin kendi alanları dışındaki kullanıcıları, diğer web sitelerinde ve diğer uygulamalarda izleyen uygulamalar, kullanıcıdan izin istemelidir. Hayır derlerse, uygulamanın genel hedeflenmemiş reklamlar göstermesi gerekecektir.

Google bu şekilde izin almak niyetinde değildir. Bunun yerine şirket, iOS geliştiricilerinin belirli bir cihazı tanımak için kullanabilecekleri IDFA kodunu (Reklamverenler İçin Tanımlayıcı) kullanmayı bırakmayı seçti.

Diğer bazı şirketlerin aksine, Google’ın kullanıcıları izlemenin birçok başka yolu vardır. Uygulamalardan birinde ve ayrıca örneğin Mac’teki bir web tarayıcısında Google hesaplarına giriş yapanlar yine de izlenebilir.

Google ayrıca, güncellenen App Store kurallarına uygun olarak yakında uygulamalarına gizlilik etiketleri ekleyecektir.

Daha katı gizlilik politikaları, ilk olarak geçen yaz iOS 14’ün piyasaya sürülmesiyle duyurulmuştu, ancak reklamverenlere uymaları için daha fazla zaman vermek üzere ertelendi.

{

”,”

‘2.0’

‘script’,”);
‘init’, ”
”, ”);
”,”);
);

}
.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/google-apple-privacy-policy-3801111/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...