Yazılım

Epic Games ‘2008’de Apple’a Planlanan Saldırı’

Apple ile Epic Games arasındaki sert çekişme ABD mahkemelerinde devam ediyor ve şimdi Apple’a argümanlarını öne sürme şansı verildi.

500 sayfalık dahili belgeleri kullanan Apple, Epic’in Project Liberty olarak bilinen bir planın parçası olarak 2008’de kendisine (ve Google’a) saldırmayı planladığını iddia etti.

İki yıl önce Epic Games, Apple’ı kötü adam olarak resmetmekle görevli bir halkla ilişkiler şirketi kiraladı. Bu, yazılım firmasının iOS için Fortnite’a bir ‘hata düzeltmesi’ kullanılarak etkinleştirilen alternatif ödeme yöntemlerini gizlice eklemesinden önceydi. Apple, kural ihlalini keşfettiğinde, Fortnite’ı Ağustos 2020’de gerçekleşen App Store’dan atmaktan başka seçeneği olmadığını iddia ediyor.

Fortnite, App Store’dan kaldırıldığında, yasal savaş “eğlence” olarak tanımlandı! Bir Epic dahili belgesinde, MacRumors bildirir.

Apple’a göre Epic’in App Store’u tekel olarak tanımlaması yanlış çünkü Fortnite’ı çok çeşitli başka cihazlarda oynamak mümkün. (Avustralya rekabet düzenleyicisine ayrı bir sunumda şirket, App Store’un tekelci olduğu fikrine karşı benzer argümanlar sundu.)

Her şey planlandığı gibi giderse, dava Mayıs ayı sonunda sonuçlanacak, ancak daha yüksek mahkemelere yapılacak itirazların ardından gelmesi muhtemel. Bu anlaşmazlık yıllarca sürebilir.

{

”,”

‘2.0’

‘script’,”);
‘init’, ”
”, ”);
”,”);
);

}
.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/apple-epic-project-liberty-3803520/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...