iPhone

Apple, iPhone’da alt ekran Touch ID teknolojisinin patentini aldı

Bir sonraki iPhone’unuzun bir parmak izi tarayıcısına sahip olmasını istiyorsanız, Apple’ın “Eksen dışı açısal ışığa dayalı ekran altı parmak izi algılama” olarak tanımlanan bir teknoloji için patent başvurusunda bulunduğunu öğrenmekten memnun olabilirsiniz. Esasen Touch ID ekranının altında.

Bu, Ana Sayfa düğmesinin hayranlarının umduğu bir haber olmasa da (yine de iPhone SE veya eski bir iPhone 8 ile idare etmek zorunda kalacaklar – Hangi iPhone’ların Dokunmatik Kimliğine sahip olduğunu okuyun) Face ID’ye güvenmek zorunda kalmamak sizin için bir alternatif olabilir.

Apple, 18 Mart 2021’de dosyalanan patent başvurusunda teknolojinin nasıl çalıştığını anlatıyor. Apple, parmak izlerini hem hızlı hem de güvenli bir şekilde tanıyacak bir yöntemi anlatıyor.

Parmak izi okuyucunun mevcut yüz tanımanın yerini alacağına dair bir gösterge yok – büyük olasılıkla Face ID’yi tamamlayacak gibi görünüyor. Bu şekilde, kullanıcılar oturum açmak için Touch ID ve Face ID arasında özgürce seçim yapabilirler – bu, yüzlerimiz bir maskeyle gizlendiğinde pek çok kişinin isteyeceği bir şeydir. (Oku: Bir maske takarken bir iPhone’un kilidini açma).

Patent, Apple’ın parmak izi okuyucuyu geri getirmenin bir yolunu aradığını öne sürüyor. 2021 iPhone’da görünmese de, yine de iPhone 13’te veya sonraki bir iPhone’da görünebilir. Bu, bu tür ilk patent değil – Apple’a Kasım 2020’de ekran altı Dokunmatik Kimlik için bir patent verildi.

Ocak 2021’de bir Bloomberg raporuna göre Apple, 2021 iPhone’un bir prototipini ekranın altında bir parmak izi okuyucuyla test ediyor. Bununla ilgili daha fazla bilgi burada: 2021 iPhone: Ekranın altındaki ID’ye dokunun ve yıldırım bağlantı noktası yok.

Wall Street Journal ayrıca Şubat 2021’de Apple’ın parmak izlerini doğrudan ekrandan okumak için optik sensörlerle çalıştığını iddia etti. Okuyun: iPhone 13 ‘ekran altında Touch ID alacak’.

İPhone 13 hakkında daha fazla bilgiyi (veya 2021 iPhone’un adı ne olursa olsun) buradan okuyun: iPhone 13 haber merkezi.

{

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...