iPad

Yeni iPad Pro (2022) Çıkış Tarihi, Fiyatı ve Özellikleri Söylentiler

Apple, iPad Pro serisini yalnızca Mayıs 2021’de güncellemiş olabilir, ancak bir sonraki yineleme için geliştirmenin halihazırda devam etmekte olduğuna bahse girebilirsiniz. Bu makalede, iPad Pro (2022) geldiğinde ne bekleyebileceğinizle ilgili tüm haberleri ve söylentileri topluyoruz – olası çıkış tarihinden yeni özelliklere, tasarım değişikliklerine, özellik yükseltmelerine ve daha fazlasına.

iPad Pro (2022) ne zaman çıkacak?

Yazma sırasında, yeni nesil iPad Pro için onaylanmış bir çıkış tarihi yok (hatta var olduğuna dair somut bir kanıt bile), ancak son birkaç modelin bize bir ipucu vermek için ne zaman geldiğine bakabiliriz.

  • iPad Pro 11in (3. Nesil): Mayıs 2021
  • iPad Pro 12,9 inç (5. Nesil): Mayıs 2021
  • iPad Pro 11in (2. Nesil): Mart 2020
  • iPad Pro 12,9 inç (4. Nesil): Mart 2020
  • iPad Pro 11in (1. Nesil): Kasım 2018
  • iPad Pro 12,9 inç (3. Nesil): Kasım 2018

Şimdi, gördüğünüz gibi, Apple’ın iPad Pro’ya güncellemeler getirmek için benimsediği belirlenmiş bir pencere yok. Standart iPad ve iPad Air’in son iki yinelemesinde gördüğümüz gibi, Apple Eylül’ü tercih ediyor gibi görünüyor. Ayrıca sonbaharda yeni bir iPad mini’nin piyasaya sürüleceğine ve Eylül zaman çizelgesine uyan güncellenmiş 10.5 inç iPad’in de katılacağına dair söylentiler var.

Apple’ın Pro serisini diğer modellerden farklı tutması bize daha muhtemel görünüyor, bu nedenle yılın çıkış tarihinin bir diğer ilk yarısı, yeni nesli görmeyi beklediğimiz zaman olacak.

Yeni iPad Pro (2022) ne kadara mal olacak?

Yine, Apple bu konuda herhangi bir açıklama yapmadığı için fiyatlandırma söz konusu olduğunda spekülasyon aleminde kalıyoruz. Bu yüzden son birkaç nesli Kuzey Yıldızımız olarak kullanmamız gerekiyor. Temel modeller şu şekilde sıralanmıştır:

  • iPad Pro 12.9 inç (5. Nesil): 999 £/1.099 $
  • iPad Pro 11 inç (3. Nesil): 749 £/799 $
  • iPad Pro 12,9 inç (4. Nesil): 769 £/799 $
  • iPad Pro 11 inç (2. Nesil): 969 £/999 $

Bunu akılda tutarak, Apple’ın İngiltere’de 999 sterlinin altındaki ve ABD’de 1.099 doların altındaki fiyat etiketine bağlı kalmaya çalışacağını düşünüyoruz, çünkü bu, kaliteyi (göreceli) satın alınabilirliği öneren ‘sihirli’ rakamlardan biri.

iPad Pro 2022’de hangi yeni özellikleri göreceğiz?

Apple, 2022 güncellemesi için kolunu ne gibi sürprizlerle doldurdu? Kanıtlara bakalım.

11 inç iPad Pro için yükseltilmiş ekran

Şimdiye kadar gördüğümüz en güçlü söylentilerden biri, tıpkı 2021’de alınan 12.9 inç iPad Pro’da olduğu gibi, 11 inçlik iPad Pro’nun daha büyük kardeşine bir mini LED ekranın sunulmasıyla parite sağlanacağı. Normal LED LCD ekranlardan bir adım öne çıkın, çünkü kontrast üzerinde daha fazla kontrol sağlar, görüntünün daha karanlık kısımlarını daha da karanlık hale getirirken, aynı zamanda renk zenginliğini ve ekranın maksimum parlaklığını artırır.

Apple’ın Liquid Retina XDR adını verdiği bu tür bir teknolojiyle daha önce karşılaşmadıysanız, 12.9 inç iPad Pro (2021) ile ilgili tam incelememizde ve Mini LED nedir kılavuzumuzda okuyabilirsiniz.

Apple’ın bir sonraki MacBook Pro ve MacBook Air’de tanıtacağına dair birçok söylenti gördüğümüzden, bu özellik yalnızca 11 inç iPad Pro (2022) için ayrılmayacaktır.

Cam sırtlar ve kablosuz şarj

Bloomberg de dahil olmak üzere çeşitli haber kaynakları, yeni iPad Profesyonellerinin mevcut alüminyum olanlar yerine cam sırtlara sahip olacağını bildiriyor. Bu, iPad serisinde ilk kez kablosuz şarjın tanıtılmasına izin vermek içindir.

Apple’ın cihazlarındaki tüm bağlantı noktalarını ortadan kaldırmak istediği uzun süredir söylense de, Pro kullanıcıları yeteneklerini genişletmek için cihazlarına aksesuar takma seçeneğine sahip olmayı sevdiklerinden, bunun gerçekleştiği zaman olduğunu göremiyoruz. . Bu nedenle, kablosuz şarj, değiştirmek yerine USB-C bağlantı noktasının yanında hoş bir ek olacaktır.

Ters şarj

Kablosuz şarjın piyasaya sürülmesi, bir süredir Android cihazlarda popüler olan başka bir özelliği de başlatabilir – ters şarj. Bu söylenti çok daha belirsiz, ancak Apple’ın yeni iPad Profesyonellerinin arkasının yeni iPhone 13 veya Apple Watch Series 7 gibi cihazlar için kablosuz bir şarj pedi olarak hareket etmesine izin verdiğini görebiliriz.

M1X veya M2 işlemci

Apple her zaman işlemci serisinin en iyisini iPad Profesyonellerine vermeyi sever, bu da onların gülünç derecede güçlü olmasının nedenlerinden biridir. O halde, beklenen M1X çipinin 2022 modellerinin kalbinde yer aldığını görmek bu değerlere uygun olacaktır.

Elbette bunun henüz bir teyidi yok, ancak en iyi durugörü şapkalarımızla, oldukça iyi bir şans olduğunu düşünüyoruz. Daha fazlasını öğrenmek için M1X ve M2 çipi hakkında bildiğimiz her şeyi okuyun.

Gördüğünüz gibi, Apple’ın iPad Profesyonellerinin bir sonraki yinelemesi için heyecanlanacak çok şey var. Daha fazla haber ortaya çıktıkça bu makaleyi güncelleyeceğiz, bu nedenle ne bulduğumuzu görmek için düzenli olarak tekrar kontrol ettiğinizden emin olun.

Bu arada, amiral gemisi tablete sahip olmak için 2022’ye kadar beklemek istemiyorsanız, en iyi iPad fırsatlarına ve M1 iPad Pro modellerini nereden satın alabileceğinize dair özetlerimize bir göz atın.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/ipad-pro-2022-everything-you-need-know-3806524/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...