iPhone

Apple’ın Sızıntıları Durdurma Arzusu Ortaklarını Korumak

Yeni bir Apple ürününün ayrıntıları sızdırıldığında hepimiz heyecanlanır ve daha fazlasını öğrenmek isteriz – ancak bazıları için yeni nesil Apple ürünlerinin boyutlarını ve tasarımını tahmin etmek için sızıntılara güvenmek tehlikeli olabilir.

Haziran 2021’de bildirdiğimiz gibi Apple, Çin’de son yıllarda yaklaşan Apple cihazları hakkında sızdırılmış bilgiler yayan birkaç kişiyi hedef aldı. Okuyun: Apple, sızıntı yapanları yasal işlemle tehdit ediyor.

Haziran 2021’in sonunda Apple adına hareket eden avukatlar, Kang ve Bay White da dahil olmak üzere bir dizi tanınmış sızıntıya tehdit mektupları göndererek, alıcının yaklaşan Apple ürünleri hakkında bilgi yayınlamayı durdurmaması halinde yasal işlem başlatılacağı konusunda uyardı.

Apple’ın hedeflediği yalnızca sızıntı yapanlar değil ve görünüşe göre amaçları yalnızca fikri mülkiyetini korumak ve sürprizin bozulmasını durdurmak değil. Vice, 18 Haziran 2021’de bir Çin vatandaşına gönderilen ihtar mektubunun bir kopyasını aldı. Alıcı, sosyal medyada çalıntı iPhone prototiplerinin reklamını yapmıştı.

Apple mektubunda, prototiplerin üçüncü taraf aksesuar üreticileri tarafından “yayınlanmamış ürünlerle gerçekten uyumlu olmayan cep telefonu kılıfları ve diğer aksesuarları geliştirmek ve satmak” için bir temel olarak kullanılabileceği konusundaki endişesini özetliyor.

Okuyun: En iyi Apple sızıntısı kimdir? ve Apple sızıntılarının arkasındaki insanlar.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/apple-stop-leaks-3807139/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...