Apple

Apple’ın AR/VR Başlığı 2022’nin Sonunda Geliyor – Kuo


screenshot

AR/VR, Apple’ın “bir sonraki büyük şeyi” olacak gibi görünüyor. Cupertino, AR’nin önemli bir ilgi alanı olduğunu gizlemiyor, ancak yaklaşan ürünler hakkında sessiz kalıyor.

Şimdi genellikle bilgili analist Ming-Chi Kuo, Apple’ın 2022’nin sonuna kadar bir AR kulaklığı piyasaya süreceğini iddia ediyor. Ancak bazı şeylerin beklenenden farklı olacağını belirtiyor.

Analist, cihazın henüz dağıtılmamış bazı ayrıntılarını veriyor: Sistemin kalbini iki işlemcinin oluşturması gerekiyor. Bunlar, bilgi işlemle ilgilenecek bir M-Sınıfı çip içerirken, biraz daha güçlü bir çip, sensörleri kontrol edecek ve onlardan veri toplayacak. Sonuç olarak, bir iPhone veya Mac ile bağlantı gerekli olmayacaktır.

Kuo, üst düzey işlemcinin Güç Yönetim Birimi’nin (PMU) tasarımı, M1 ile aynı bilgi işlem gücüne sahip olduğu için M1’inkine benzer olacak” dedi.

Artırılmış gerçeklik – ve ayrıca sanal

Bununla birlikte, kulaklık yalnızca bilgisayar tarafından oluşturulan bilgilerle gerçek ortamı tamamlamakla kalmayacak, aynı zamanda Sony tarafından sağlanan 4K çözünürlüklü iki Micro OLED ekranda oluşturulan tamamen sanal gerçeklikler de yaratabilecek. Kuo’ya göre bu kulaklığın ve iPhone 14’ün daha yüksek bant genişliği için WiFi 6E’yi desteklemesi bekleniyor.

Kuo bunu daha ayrıntılı olarak açıklıyor: “Sensörün bilgi işlem gücü iPhone’unkinden önemli ölçüde daha yüksek olduğu için Apple’ın AR kulaklığı ayrı bir işlemci gerektiriyor. Örneğin, AR kulaklığı kullanıcılara aynı anda sağlamak için en az altı ila sekiz optik modül gerektiriyor. sürekli video şeffaf AR hizmetleriyle Karşılaştırıldığında, iPhone aynı anda çalışan ve sürekli bilgi işlem gücü gerektirmeyen üç adede kadar optik modül gerektirir.”

Kuo, Apple’ın amacının on yıl içinde iPhone’u bir kulaklık ve diğer çözümlerle değiştirmek olduğuna inandığını söylüyor. Macrumours aracılığıyla.

Yeni patent

İlgili haberlerde, Apple World Today Kasım ayının başlarında bildirdi https://www.appleworld.today/2021/11/06/apple-patent-looks-at-ar-vr-interaction-methods-for-apple-glasses/ Apple’ın yakın zamanda başvurusunu yaptığı ve bilgisayar tarafından oluşturulan nesnelerin sanal gerçeklikteki ekranlarda nasıl çıkarıldığını ve hareket ettirildiğini ve Mac ve iPad de dahil olmak üzere bunlarla nasıl etkileşime girileceğini açıklayan bir patent.

Uygulamanın özeti, somut terimlerle ifade edilir: “Bazı düzenlemelere göre, her biri bilgisayar tarafından oluşturulan bir gerçeklik ortamında (CGR) farklı konumlara karşılık gelen, ilgili kullanıcı bağlamlarına dayalı olarak sanal nesnelerin temsillerini kontrol etmek için örnek bir yöntem. tarif edilmiştir.”

Bu makale ilk olarak Macwelt’te yayınlandı. Karen Haslam’ın çevirisi.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/apples-ar-vr-end-2022-kuo-3811312/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...