Apple Tv

Apple TV+’da Ücretsiz Neler Var?

Bir Apple TV+ aboneliğine kaydolursanız gerçekten ne elde edeceğiniz konusunda çok fazla kafa karışıklığı var – ister gerçekten ödeme yapıyor olun, ister yeni bir Apple ürünü satın alırsanız Apple TV+ yıllık ücretsiz erişiminden yararlanın.

Karışıklığın bir kısmı, TV+ anlaşmasının bir parçası olan içeriğin Apple’ın TV uygulamasında yer almasından kaynaklanıyor olabilir – bu uygulamada, bazıları Apple’dan, bazıları diğer içerik sağlayıcılarından olmak üzere birçok başka içerik bulabilirsiniz. Karışıklığın ana kaynağı, Apple’ın içeriğinin bir kısmının ücretsiz olması ve diğer Apple içeriğinin olmamasıdır.

Apple TV uygulamasında arama yapan bir kişi Mucize Kadın 1984, örneğin, Apple TV’de izleme seçeneğiyle birlikte 15,99 £ kiralama seçeneğini görecektir. Bu kiralama, daha önce Apple’ın iTunes Store’u olarak bilinen yerden geliyor.

Aslında bu filmi aramanıza bile gerek yok – Apple bunu uygulamanın Yeni Filmler bölümünde sergiliyor. İnsanların kafasının karışması şaşırtıcı değil.

Bu yazıda Apple TV+’a abone olursanız tam olarak nelerin ücretsiz olduğunu açıklayacağız.

Apple TV+ ile ne elde edersiniz?

Apple TV+’daki her bir şovun yanı sıra şu anda hizmet için yapılmakta olan tüm şovları (ve filmleri) kapsayan bir makalemiz var. Okuyun: Apple TV+’da neler var.

Apple, Apple TV+’ı piyasaya sürdüğünde aralarında yalnızca birkaç program vardı. Sabah Gösterisi, Görmek, ve Bütün insanlık için, ancak takip eden aylarda daha fazla şov eklendi. Efsanevi Görev, Ted Kement ve denemek (en iyi üç seçimimiz).

Yazma sırasında Apple TV+’da 47 şov ve 17 film var. Şu anda yayında olan ve buraya gelecek olan programların eksiksiz bir incelemesini yaptık: Apple TV+’da izleyebileceğiniz her şey.

Ancak, Netflix, Amazon Prime, Disney ve benzerleri tarafından sunulan devasa içerik kataloglarını göz önünde bulundurduğunuzda, insanların neden paralarının karşılığını Apple’dan gerçekten alamadıklarını (olsalar bile) anlayabilirsiniz. ücretsiz denemeden yararlanarak).

Apple TV+’da bulunan programları nerede bulabilirim?

Apple TV+’a abone olduysanız ve ücretsiz içeriği bulmak istiyorsanız, Kanallar bölümüne gitmeli ve Apple TV+ simgesine dokunmalısınız. Bu sizi Apple TV uygulamasının abonelik içeriğinin bulunduğu bölümüne götürecektir.

iPhone ve iPad uygulamasında bu bölümün yeni bir kısayolu var – doğrudan bu bölüme gitmek için ekranın altındaki Orijinaller simgesine dokunun.

Apple TV’de izlemek için neden para ödemem gerekiyor?

Apple’a ödeme yapmadan neden Apple TV’de bir şey izleyemediğinizi merak ettiğiniz için mi bu makaleyi okuyorsunuz? Birçok insanda bu soru var. Yukarıda açıkladığımız gibi, şu anda Apple TV+ aboneliğine dahil olan tek içerik, yukarıda bahsettiğimiz Apple orijinal içeriğidir.

Apple’ın TV uygulamasının, izlemek istiyorsanız Apple’dan kiralamanız gereken Filmleri ve Şovları gösterdiği göz önüne alındığında, insanların bu hatayı yapması şaşırtıcı değil.

Bu şekilde film kiralayabilir veya satın alabilirsiniz, ancak Apple’ın rakiplerinin sunduğu zengin içerikle neden bunu isteyesiniz?

Başka hiçbir yerde ücretsiz olmayan yeni bir film izlemek isteyebilirsiniz. Veya cihazınızda tutmak istediğiniz için Apple’dan bir dizi izlemeyi veya indirmeyi seçebilirsiniz. Ancak Apple’ın bu şekilde herhangi bir şey satın almayı veya kiralamayı seçen insanlardan çok fazla satış elde ettiğini hayal edemeyiz.

Ücretsiz olarak izleyebileceğiniz Apple TV+ programları

Apple, birçok dizinin ilk bölümünü ücretsiz olarak izlemenize izin veriyor. Aslında, Ted Lasso, The Morning Show, See, Trying ve daha fazlasının ilk bölümleri de dahil olmak üzere ücretsiz olarak izlenebilecek 38 ücretsiz bölüm var.

Tüm bu gösteri pilotlarını ücretsiz olarak izleyebilirsiniz.

Apple TV’de ücretsiz olarak neler izleyebilirim?

Bu sorunun yanıtı, olabileceği kadar basit değil. Temelde karışıklık, Apple’ın Apple TV adında üç farklı ürüne sahip olmasından kaynaklanıyor: Apple TV donanımı (güncelleme nedeniyle olduğu söyleniyor), TV+ aboneliği ve TV uygulaması. Bunu zaten bir kez söyledik, ama cidden, insanların kafasının bu kadar karışmasına şaşmamalı.

Özetle, Apple TV’de veya iPhone, iPad veya Mac’inizdeki TV uygulamasında neler izleyebilirsiniz:

  1. Apple’dan satın aldığınız şovlar (eskiden iTunes Store’du)
  2. Apple’dan satın alınan veya kiralanan filmler
  3. Kendi yüklediğiniz içerik
  4. Bir Apple TV Kanalında bulunan içerik – Apple TV uygulamasından abone olabileceğiniz üçüncü taraf akış hizmetleri
  5. Netflix, Amazon Prime, Disney+ dahil olmak üzere abone olduğunuz çeşitli abonelik hizmetlerindeki içerik
  6. iPlayer gibi isteğe bağlı TV kanallarındaki içerik
    Abone olursanız Apple TV+’daki herhangi bir şey

İçeriğin nerede olduğunu bulmak için TV uygulamasını kullanabilir, böylece cihazınızdaki ilgili uygulamada izlemeye karar verebilirsiniz. (Catalina veya Big Sur çalıştıran bir Mac’te Apple TV uygulamasını bulacaksınız, ancak Mac’teki sınırlı sayıda akış uygulaması nedeniyle içerik seçiminin daha sınırlı olduğunu görebilirsiniz.)

Apple TV uygulamasının faydalarından biri, bir Disney aboneliğiniz varsa ve Frozen Apple için arama yaparsanız, onu kiralamaya çalışmaz, bunun yerine dokunarak oynatıp Disney+ uygulamasında izlemesine izin verir.

Benzer şekilde Modern Family için arama yaparsanız, Apple’dan bir bölüm kiralamanın ne kadara mal olduğunu görebilirsiniz, ancak sayfayı Nasıl İzlenir bölümüne kaydırırsanız, Amazon Prime’da mevcut olduğunu görebilir ve izlemek için dokunabilirsiniz. orada.

Apple TV uygulaması iPhone, iPad, Apple TV, Mac ve çeşitli akıllı TV’lerde kullanılabilir.

Öğrenciyseniz, sınırlı bir süre için Apple TV+’ı içeren Apple Music’i yarı fiyatına nasıl edineceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/feature/what-is-free-apple-tv-3799259/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...