Apple Watch

Apple Watch’ta Yazılım Nasıl Güncellenir: watchOS 8’i edinin

Apple yılda bir kez, tüm Apple Watch modellerinde çalışan işletim sistemi yazılımı olan watchOS’un önemli bir yeni sürümünü yayınlar; arada zaman zaman daha küçük nokta yükseltmeleri de vardır. Bu güncellemeler ücretsizdir ve saatinize yeni özellikler ekleyebilir, hızını artırabilir ve hataları ve aksaklıkları düzeltebilir.

En son sürüm, 20 Eylül 2021’den itibaren indirilebilecek ve yeni bir sürüm içeren watchOS 8’dir. dinamik Saat kadranları için portre modu, Farkındalık uygulaması, Uyku uygulaması güncellemesi ve yeni egzersiz modları.

Apple Watch’ınıza watchOS’un en son sürümünü yüklemek istiyorsanız doğru yere geldiniz. Bu makalede, bir Apple Watch’un watchOS 8’i çalıştıracak şekilde nasıl güncelleneceğini gösteriyoruz.

Yaklaşan saat güncellemelerini herkesten önce deneyebilmeniz için henüz genel kullanıma sunulmamış bir watchOS sürümü almak ister misiniz? Bir watchOS beta sürümünün nasıl kurulacağını gösteren makalemizde daha fazlasını öğrenin.

Hangi Apple Saatleri watchOS 8’i çalıştırabilir?

watchOS 7’de olduğu gibi, Apple Watch Series 3 ve sonraki sürümleri watchOS 8’i yükleyebilir; orijinal, Seri 1 ve Seri 2’nin tümü eksik. Ayrıca iOS 15 çalıştıran bir iPhone’a da ihtiyacınız olacak.

Apple Watch Series 7 piyasaya sürüldüğünde watchOS 8 önceden yüklenmiş olarak gelecek, ancak watchOS 8.1 gibi daha sonraki güncellemeleri almak için aşağıdaki prosedürü takip etmek isteyeceksiniz.

Bazı Watch 3 sahipleri, 2020’de Apple Watch’larını watchOS 7’ye güncellerken sorunlarla karşılaştılar, watchOS 8’de de benzer sorunlarla karşılaşılabileceği varsayımıyla bunu aşağıda ele alıyoruz.

Apple Watch’unuzu nasıl güncellersiniz?

watchOS 6’nın piyasaya sürülmesinden önce, Apple Watch güncellemelerinin saatin kendisinden ziyade saatin ilişkili iPhone’unda yapılması gerekiyordu, bu şimdi değişti, ancak Saatinizi bu şekilde güncellemek hala mümkün ve bunun hala en kolayı olduğunu düşünüyoruz. yöntem.

iPhone’unuzu alın ve Apple Watch uygulamasını açın. Alt menüdeki Saatim sekmesinde olduğunuzdan emin olun ve ardından Genel’e dokunun.

Yazılım Güncelleme seçeneğinin yanında bir güncellemenin hazır olduğunu gösteren küçük bir turuncu ‘1’ olabilir (Saatim sekmesinin yanında da kırmızı bir ‘1’ olacaktır); ancak, bunu görmeden önce uygulamanın güncellemeleri kontrol etmesini sağlamanız gerekebilir. Her iki durumda da, Yazılım Güncelleme’ye dokunun, uygulama bir kontrol yapacak ve ardından size yüklenebilecek yeni watchOS sürümünün ayrıntılarını gösterecektir.

Yükle’ye dokunun ve şartlar ve koşulları kabul edin.

Bu yeni sürümü yüklemek için iPhone’unuzun ve Apple Watch’unuzun Bluetooth kapsama alanında olması, saatin şarj cihazına bağlı olması ve en az %50 güçte olması ve tüm işletim sistemi güncellemelerinde olduğu gibi Wi-Fi’ye bağlı olmanız gerekir. Fi.

Güncelleme biraz zaman alabilir ancak yapamaz bitmeden saati şarj cihazından çıkarmaya özen gösterin. Bunu geçmişte yaptık ve güncelleme sürecini o kadar bozdu ki kendimizi Apple’ın insafına bırakmak ve saati değiştirmek zorunda kaldık.

Apple Watch’ın kendisinde güncelleme

watchOS 6 veya sonraki bir sürümüne sahipseniz, bir iPhone’a ihtiyaç duymadan daha fazla güncelleme yükleyebilirsiniz. Güncelleme artık tamamen Apple Watch’ın kendisinde gerçekleşebilir.

Saatinizde Ayarlar uygulamasını açın ve Genel > Yazılım Güncelleme’ye dokunun. watchOS mevcut güncellemeleri kontrol edecektir.

Apple Watch'ın kendisinde watchOS nasıl güncellenir?

Bir güncelleme varsa, Yükle’ye dokunun ve diğer talimatları izleyin. iPhone güncellemesinde olduğu gibi, saatin kurulum aşaması için şarj cihazına oturması ve Wi-Fi’ye bağlanması gerekecek. Ayrıca %50’den fazla pil gücüne sahip olmalıdır.

Sorun giderme İzleme güncelleme sorunları

Apple Watch’unuzu güncellerken sorun yaşıyorsanız, aşağıda en iyi çözümleri sunuyoruz.

Apple Watch Series 3 güncellenemiyor

Birçok Apple Watch Series 3 kullanıcısı, watchOS 7 işletim sistemine güncellemeleri yüklemekte zorluk yaşadı ve aynı sorunların watchOS 8’de de olması oldukça olası.

2020’deki sorun, Apple Watch Series 3 için az miktarda depolama alanı gibi görünüyordu (Apple Watch Series 3’ün GPS sürümünde yalnızca 8 GB depolama alanı var). Bu, geçici yükleme dosyaları için yeterli alan olmadığı anlamına gelir.

Apple, kullanıcıların güncellemeden önce uygulamaları ve müzikleri geçici olarak silmelerini önerdi; bu işe yaramazsa, Apple kullanıcıların güncellemeden önce sistemi tamamen geri yüklemelerini önerir.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/how-to/update-apple-watch-watchos-3664313/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...