iPhone

Apple, iPhone 13 Üretim Ortaklarını Seçiyor

Apple’ın 2021 için yeni iPhone telefonlarını piyasaya sürmesine iki aydan biraz fazla bir süre kala, şirketin uluslararası tedarik zinciri, yeni cihazlara yönelik dünya çapındaki talebi karşılama konusundaki muazzam görevine hazırlanıyor. Ve artık bu yıl hangi tedarikçilerin işi aldığını ve işi kabaca nasıl böleceklerini biliyoruz.

Tayvanlı tedarik zinciri haber sitesi DigiTimes’ın yeni (ödeme duvarlı) bir raporu, bu sonbaharın yeni iPhone modellerini üretecek şirketleri belirtiyor.

Her zaman olduğu gibi, Foxconn prodüksiyonun çoğunu halledecek, ancak Pegatron ve Luxshare de adil iş payını alacak. İlk raporların yalnızca Pegatron tarafından üretileceği düşünülen 5.4 inç iPhone 13 mini modeli üzerinde bazı karışıklıklar oldu; Artık bunun da Foxconn ile paylaşılacağını biliyoruz.

MacRumors, Foxconn’un yeni iPhone’lar için “birincil montajcı” olarak kalacağını bildirdi.

Üretimin büyük bir kısmı Çin’de gerçekleşecek ancak kaynaklar muhtemelen Hindistan’da gerçekleşen üretimde bir artış olacağını söylüyor. Geçmişte bazı analistler, Apple’ın insan haklarıyla ilgili endişeler dile getirildiğinde tedarikçilerden uzaklaşmasını sağlamak için tedarik zincirini çeşitlendirmeye hevesli olduğunu savundu; geçen Kasım ayında Apple, işçi ihlalleri iddiasıyla Pegatron ile yeni işini askıya aldı.

Yeni modellerin Eylül ayındaki bir etkinlikte gösterilmesi bekleniyor, bu yüzden şimdi ve o zaman arasında çok daha fazla söylenti bekliyoruz. iPhone 13 haber merkezimizde en son dedikoduları yakalayın veya en iyi iPhone fırsatlarını içeren bir derlemeyle mevcut bir modelde pazarlık yapın.

Bu makale ilk olarak Macworld İsveç’te yayınlandı. David Price tarafından tercüme ve ek raporlama.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/iphone-13-production-partners-3806425/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...