iPad

Apple: iPad mini’nin ‘Jelly Scroll’u Normal

Bu haftanın başında yeni iPad mini’nin ekranıyla ilgili tuhaf şikayetler olduğunu bildirmiştik. ‘Jöle kaydırma’ olarak adlandırılan iddia edilen sorun, sahipleri metin ağırlıklı web siteleri ve arayüzler arasında yavaşça gezinirken cihazın ekranının popüler jelatin bazlı tatlı gibi sallanmasına neden oldu.

The Verge’den Dieter Bohn tarafından Twitter’da yayınlanan bir video, – en azından video yavaşlatıldığında – bir yalpalama etkisinin algılanabileceğini gösteriyor. Ancak sorunu bildiren tek kullanıcı Bohn değildi.

Ancak şimdi şikayetlere yanıt veren Apple’a göre bu bir üretim hatası değil. Aslında şirket, Ars Technica’ya, LCD ekranlarda bu etkinin normal olduğunu çünkü her zaman satır satır yenilediklerini ve üst ve alt yenilemedeki satırlar arasındaki gecikmenin düzensiz kaydırmaya yol açabileceğini söylüyor.

Ancak Ars Technica, etkinin yeni mini’de Apple’ın sattığı 60Hz LCD ekranlı diğer iki iPad modelinden çok daha belirgin olduğuna dikkat çekerek ikna olmadı: iPad Air ve normal iPad.

Site, “Ayrıca, portre modunda ekranın ortasında net bir bölme çizgisi var,” diye ekliyor, “testlerimizde ve aşağıda bağlantısı verilen videoda gözlemlendiği gibi – bu, ekranın uç kenarlarına izole edilmiş bir sorun değil.”

Kaydırma sorunundan rahatsız olan müşteriler geri ödeme istemek Apple’a ürünü satın alma tarihinden itibaren 14 gün içinde iade etmek istediklerini bildirerek (ve ardından gerçekten 14 gün içinde iade ederler). Ancak, kartlarda bir ürün geri çağırma veya ücretsiz onarım/değişim programı gibi görünmüyor.

Bu makale ilk olarak Macworld İsveç’te yayınlandı. David Price tarafından tercüme (DeepL kullanılarak) ve ek raporlama.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/ipad-mini-jelly-scroll-normal-3809031/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...