iPad

Yeni iPad mini ‘Sonbahara Kadar Ertelendi’

Daha önce altıncı nesil iPad mini’nin ilkbaharda çıkacağı söylentileri vardı ama şimdi lansmanın sonbahara kadar ertelenebileceğine dair bilgiler var.

Koreli site Naver’e göre, iPad mini “şu anda tasarım P2 aşamasında, Ar-Ge aşamasının ve planlama aşamasının ötesinde ve er ya da geç DVT P3 aşamasına geçecek gibi görünüyor.”

Bu geliştirme programına dayanarak Naver, iPad mini pro modelinin “yılın ikinci yarısında piyasaya çıkacağı” sonucuna varıyor.

Naver ayrıca ekran boyutunun 7,9 inç’ten 8,7 inç’e çıkacağını ve yeni modelin mevcut modelden biraz daha uzun olacağını belirtiyor.

Önceki söylentiler, 8.4 inçlik ekran boyutunu önermişti.

Büyük olasılıkla, daha hızlı bir işlemci ve benzerleri gibi yükseltilmiş bileşenler sunulacak, ancak Apple muhtemelen Face ID’ye geçmek yerine Touch ID’yi korumayı seçecek.

Modelin yeni arka aydınlatmalı mini-LED ile donatılacağı da söylendi, ancak durumun böyle olacağına dair somut bir kanıt sunulmadı.

6. nesil iPad mini hakkındaki en son söylentileri ve haberleri okuyun.

Yeni bir iPad Pro ve 10.5 inç iPad’in yakında gelebileceğine dair söylentiler var. Apple’ın bir sonraki etkinliği Mart ayında bekleniyor, bu yüzden iPad haberlerini o zaman görebilirdik.

Bu makale, ‘ten gelen haberleri içerir. Çevirmen: Karen Haslam

{

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...