iPad

Apple, iOS 15.1 ve iPadOS 15.1 Betalarını Yayınladı


screenshot

iOS 15’in ve Apple’ın iPad, Apple TV ve Apple Watch için diğer tam sürüm yazılım güncellemelerinin kullanıma sunulmasından bu yana yalnızca birkaç gün geçti. Ancak şirket, bir sonraki güncelleme turu için şimdiden baskı yapıyor.

Dün gece Apple, kayıtlı geliştiricilere ve diğer beta test kullanıcılarına iOS 15.1, iPadOS 15.1, tvOS 15.1 ve watchOS 8.1’in ilk beta sürümlerini gönderdi.

Bu X.1 güncellemeleri, Apple’ın önceden duyurulan ancak iOS 15, iPadOS 15 ve tvOS 15’in X.0 sürümlerine dahil edilmeyen bazı özellikleri eklemesine olanak tanıyacaktır. lansman sırasında eksik olmak.

Bunların en ünlülerinden biri, kullanıcıların bir FaceTime görüşmesinde başkalarıyla senkronize olarak video izlemesine veya müzik dinlemesine olanak tanıyan SharePlay’dir. Bununla birlikte, SharePlay iOS 15.1’in beta sürümünde kesinti yapsa da, genel sürümde görünmesinin garanti edilmediğini ve tekrar geri çekilebileceğini belirtmek önemlidir.

iOS 15.1, Cüzdan’a COVID-19 aşı kayıtları da ekler.

Ayrıca, olağan hata ve güvenlik düzeltmelerini de bekleyebiliriz; büyük bir yazılım güncellemesinin ilk sürümü genellikle sorunlu ve güvenilmezdir. Dünkü Different Think’te aslında tam da bu nedenle okuyuculara güncelleme yapmadan önce X.0.1 sürümünü beklemelerini tavsiye etmiştik.

Teste katılmak isterseniz, Apple beta programına nasıl katılacağınızı gösteren kılavuzumuzu okuyun. Ancak her zamanki gibi, yeni beta sürümlerini yüklemeden önce cihazlarınızı yedeklediğinizden emin olun; bu şekilde dosyalarınızı kaybetme riskiyle karşılaşmazsınız.

İşletim sistemlerinin son sürümlerinin Ekim ayında halka sunulması bekleniyor.

Bu makale ilk olarak Macworld İsveç’te yayınlandı. David Price tarafından tercüme (DeepL kullanılarak) ve ek raporlama.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/ios-151-ipados-151-betas-3808636/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...