Apple

Apple Hatalarından Dört Kez Öğrendi

Apple, donanım tasarımıyla sıklıkla takdir ediliyor, hatta övülüyor. Ancak tüm ürünlerden başarılı olmaktan çok uzak, bazen tam tersi. İşte Apple’ın hatalarından ders aldığı ve ürünlerini değiştirdiği dört (belki beş!) Zaman.

1. iPhone 6S pili

İPhone 6S’nin pil ömrünün iyi olduğu hiçbir zaman bilinmiyordu. İyi durumlarda, tam şarjla bütün bir gün geçirmek mümkündü, ancak ekran parlak bir yaz gününde ekstra yüksek parlaklığa sahipse veya kapsama alanı zayıf bir alandaysanız, pil çok çabuk bitebilir.

Tüm piller zamanla yıpranır ve kapasite azalır, ancak daha küçük bir pilin başlangıç ​​kapasitesi daha azdır, bu nedenle daha hızlı yaşlanır ve tam şarjla bir günü zar zor geçiren iPhone muhtemelen bir yıl sonra bunu başaramaz.

Görünüşe göre Apple bile iPhone 6s pilinin sınırlamalarını fark etti, çünkü o zamandan beri iPhone pilleri büyüdü. İPhone 6S pili, takip eden tüm iPhone pillerinden daha küçüktü.

İPhone 7 ve iPhone 6S içindeki pil arasındaki fark kuşkusuz o kadar büyük değildi, ancak iPhone X piyasaya sürüldüğünde trend açıktı: iPhone yeniden kalınlaşmaya başladı ve pil boyutu büyüdü – şimdi tam 2.716’ya ulaştı. mAh, iPhone 6S için 1.715 mAh ile karşılaştırıldığında.

Elbette, bu değişikliklerden bazıları daha büyük bir ekran ve Face ID ile ilgili, ancak sadece iki yılda pil kapasitesindeki% 60’lık fark hafife alınmamalıdır.
Bugün özellikle Max modellerinde oldukça tatmin edici bir pil ömrü görüyoruz.

2. Power Mac G4 Küpü

Apple’ın milenyumun başından beri ikonik masaüstü bilgisayarı etkileyici derecede kompakttı, fan olmadan tamamen sessizdi ve doğrudan masanın üzerine yerleştirilebilecek kadar şıktı. Ama aynı zamanda çok ısındı ve sonradan yükseltilmesi zor oldu.

G4 Cube 19 Temmuz 2000’de satışa çıktı, ancak bir yıl sonra, 3 Temmuz 2001’de geri çekilmedi.

Tekrarlanmayacak bir hataydı, değil mi? Maalesef Apple ilk hatasını hatırlamadı ve 2013 Mac Pro’nun fütüristik tasarımıyla küp ile bazı benzerlikleri vardı. Apple daha sonra tasarımın bir hata olduğunu çünkü daha zorlu bileşenlere yükseltmeye izin vermediğini kabul etti.

Neyse ki Apple sonunda dersini aldı: mevcut Mac Pro, yükseltme için harika fırsatlara sahip bir bilgisayar kulesi.

Bununla birlikte, Cube ile karşılaştırılan M1 işlemcili daha küçük bir Mac Pro hakkında söylentiler üçüncü kez cazibe mi olacak? Apple nihayet hatalarından bu sefer doğru yapmayı öğrendi mi – yoksa aynı hatayı tekrar yapmak üzere mi? Söylentilere göre Mac Pro güncellemesi hakkında daha fazla bilgi edinin.

3. Apple Watch Sürümü

Muhtemelen Apple’ın Apple Watch’u ilk piyasaya sürdüğü zamanı hatırlarsınız, ancak altın kasaya ve inanılması zor abartılı bir fiyat etiketine sahip birinci nesil bir Apple Watch olduğunu da hatırlıyor musunuz?

Apple, Rolex ve benzeri markalarla sınıfında lüks bir seçenek olarak Apple Watch Edition’ı piyasaya sürdü, ancak bir Rolex’in bir ömür boyu dayanabileceği bir akıllı saat çok daha kısa bir süre yaşıyor – Apple artık bu modeli yazılımla desteklemiyor. Çoğunluk, akıllı bir saat için 8.000 £ / 10.000 $ ‘ın harika bir fikirden başka bir şey olmadığını hemen anladı, bu yüzden model hızla ortadan kayboldu.

Saatin lüks modelleri hala orada olsa da, artık malzemeler saf altın yerine paslanmaz çelik ve titanyum – ve fiyat etiketi çok daha mütevazı.

4. 16 inç MacBook Pro kaçış tuşu

2019’da piyasaya sürülen 16 inç MacBook Pro, mevcut nesil MacBook Pro modelleri arasında kısa sürede mutlak bir favori haline geldi. Ekran büyüdü, ancak her şeyden önce model, önceki MacBook Pro modellerinin yaşadığı kalite sorunları olmayan yeni bir klavyeye kavuştu.

Klavye eski MacBook’larla ilgili tek sorun değildi: Apple’ın tuşların üzerindeki Touch Bar şeridinde bazı hayranlar var, ancak bazıları için MacBook Pro’da fiziksel bir Escape tuşunun olmaması çok büyük bir hayal kırıklığı oldu. En çok hayal kırıklığına uğramış olanlar, Escape tuşunu her zaman kullanan ve etkinleştirilmeden parmaklarını o tuşa yaslamak isteyen geliştiricilerdi.

Apple sonunda doğru olanı yaptı ve daha sonraki bir güncellemede fiziksel Escape anahtarının eksikliğini giderdi.

Görünüşe göre Apple, MacBook Pro ile ilgili diğer bazı sıkıntıları gidermek üzere olabilir. Yeniden tasarım söylentileri, 2021’de SD kart okuyucusunun ve HDMI bağlantı noktasının 2016’dan beri mevcut olmayan MacBook Pro’ya geri döndüğünü görebileceğimizi gösteriyor. MagSafe şarj kablosunun da MacBook Pro’da geri dönüşünü görebiliriz. Okuyun: Apple, yeni MacBook Pro modellerinde eski hataları düzeltir.

Umarım 2021’de bu değişiklikleri göreceğiz – Apple bu geçmiş hataları kabul etmese bile onlardan öğrenmiş olacak.

‘ Karen Haslam tarafından tercüme.

{

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...