Apple

Apple Çalışanları Daha Esnek Çalışma İstiyor

Geçen hafta, Apple CEO’su Tim Cook, pandemi sırasında uzun bir uzaktan çalışmanın ardından şirketin ofislerine geri dönme planını özetleyen bir mektup gönderdi. Apple çalışanlarının pazartesi, salı ve perşembe günleri ofise gelmeleri gerekeceğini ve çarşamba ve cuma günleri evden çalışmalarına izin verileceğini açıkladı.

Ayrıca, amirlerinin onayını alırlarsa, çalışanlara her yıl iki hafta evden çalışma izni verilir.

Ancak bir grup Apple çalışanı bu sonbaharda yürürlüğe girecek yeni kuralları protesto etti. Apple’ın 2.800 üyeli dahili bir Slack kanalında gönderilen bir mektup, “büyüyen bir endişeyi” ifade ediyor ve ev ve ofis çalışmaları için daha esnek kurallar talep ediyor.

Mektupta, “Apple’ın uzaktan/konum açısından esnek çalışma politikası ve etrafındaki iletişim, bazı meslektaşlarımızı şimdiden istifa etmeye zorladı” deniyor. “Esnekliğin getirdiği kapsayıcılık olmadan, çoğumuz ailelerimizin bir kombinasyonu, refahımız ve elimizden gelenin en iyisini yapmak için yetkilendirilmiş olmak ya da Apple’ın bir parçası olmak arasında seçim yapmak zorunda olduğumuzu hissediyoruz. Bu bir karardır. çoğumuz hafife alıyoruz ve çoğumuzun vermek zorunda kalmamayı tercih edeceği bir karar.”

Diğer şeylerin yanı sıra, mektubun yazarları, yönetim ve personel arasında daha iyi iletişim ve her ekibin uzaktan çalışma için kendi kurallarını belirleme konusunda daha fazla özgürlüğe sahip olması çağrısında bulunuyor.

Apple uzun süredir ofis hayatına dönüş için hazırlanıyor – pandeminin süresinin ve ciddiyetinin henüz tam olarak netleşmediği Mayıs 2020’de şirketin planlarını ele aldık. Ancak o zaman bile Apple’ın yerinde bir modele geri dönme hevesi ile diğer teknoloji şirketleri tarafından yapılan ödenekler arasındaki tutarsızlığa dikkat çektik: örneğin Twitter, personelin “sonsuza kadar” evden çalışabileceğini söyledi.

Tamamı The Verge’de okunabilen mektup, Cuma günü Apple çalışanları tarafından imzalanmak üzere gönderildi. Apple konuyla ilgili henüz bir açıklama yapmadı.

Bu makale ilk olarak Macworld İsveç’te yayınlandı. David Price tarafından tercüme ve ek raporlama.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/apple-employees-flexible-office-hours-3805286/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...