Apple

AirPower Çıkış Tarihi, Fiyatı ve Özellikleri Söylentileri

Eylül 2017’de Apple, iPhone, Apple Watch ve AirPods kasasını aynı anda çalıştırabilen ve ihtiyaçlarına ve güç seviyelerine bağlı olarak her cihaz için doğru şarj miktarını akıllıca dengeleyebilen hibrit bir kablosuz şarj pedi planlarını duyurdu. . Bu cihaza AirPower adı verildi ve Apple bize 2018’de piyasaya çıkacağını söyledi.

Ancak o yılın sonuna doğru şirket, ürünle ilgili tüm sözleri web sitesinden kaldırdı ve hayranlar, ürünün asla gün ışığına çıkmayabileceğinden korkmaya başladı. Mart 2019’da Apple, zorluklarla boğuşan AirPower projesini iptal ettiğini doğruladı.

Proje gerçekten iptal mi edildi? Kalıcı söylentiler, Apple’ın şarj cihazı üzerinde çalışmaya devam ettiğini iddia etti ve 2021’deki güvenilir raporlar, AirPower’ın veya AirPower benzeri bir ürünün tekrar kartlarda olduğunu gösteriyor.

Bu makalede, AirPower kablosuz şarj pedi hakkında bilmeniz gereken her şeyi bir araya getiriyoruz: muhtemel çıkış tarihi (eğer gönderilirse), tasarımı, teknik özellikleri ve özellikleri ve Apple’ın neden iptal ettiğini – ve görünüşe göre tekrar iptal etmedi. Ayrıca iki versiyonun olacağına dair raporları da tartışıyoruz: biri birden fazla cihazı şarj etmek için, diğeri ise sadece birini idare eden.

AirPower’ın dedikoducular arasında tuhaf bir şekilde ısrarlı ilgisi hakkındaki düşüncelerimizi okumak isterseniz, Apple’ın AirPower projesinin kalıcı çekiciliği bölümünü okuyun. Ve şu anda mevcut olan alternatiflerle ilgilenenler için, en iyi kablosuz iPhone şarj cihazlarını ayrı bir makalede topladık.

AirPower ne zaman çıkacak?

AirPower zaten bitti. Bir çeşit.

Bazı uzmanlar, AirPower’ın 2020’nin ikinci yarısında o yılın yeni iPhone’larıyla birlikte çıkacağını düşündü. Bu, en azından AirPower markası altında olmadı, ancak MagSafe yaptı ve bu, AirPower’ın sözünün en azından bir kısmını yerine getirdi. MagSafe, manyetik bir kablosuz şarj standardıdır ve uygulamalarından biri olan MagSafe Duo’da mevcuttur. Apple’ın mağazası – hibrit çoklu cihaz şarjı yapabilir.

Bu projeye bir son verir mi? Söylentiler önermiyor.

Haziran 2021’de, MagSafe Duo’nun piyasaya sürülmesinden çok sonra, (genellikle güvenilir Bloomberg muhabiri Mark Gurman tarafından) Apple’ın hala AirPower veya AirPower benzeri özelliklere sahip başka bir cihaz üzerinde çalıştığına dair iddiaları bildirdik.

Ve Temmuz 2021’de, AirPower özelliklerini tanımlıyor gibi görünen (ve MagSafe ürünleri için geçerli olmayacak) 2020 başlarından bir Apple patenti keşfedildi. Söz konusu teknoloji, bir kablosuz şarj cihazının, yüzeyinde hareket eden cihazları tam bir tatlı noktaya ihtiyaç duymadan işlemesini sağlayacaktır.

Patentler, elbette, bir lansmanın zamanlamasının kötü birer habercisidir – bazen üç veya dört yıl sonra bir üründe ortaya çıkarlar, bazen hiçbir zaman gerçek bir ürünle sonuçlanmazlar. Ve şimdi şirket AirPower’ı resmi olarak iptal ettiği ve bunun yerine MagSafe sunduğu için, 2021’in sonuna kadar bir AirPower duyurusu yapması için Apple üzerinde çok daha az baskı var.

AirPower’ın geri dönüşü için kanıt

AirPower projesi canlıyken, sorunların onu rahatsız ettiğine dair bitmek bilmeyen söylentiler vardı; tersine, resmi olarak iptal edilir edilmez, söylentiler bu sorunların giderildiğine işaret etmeye başladı. Doğal olarak, bu tür spekülasyonlara bir dereceye kadar şüphecilikle yaklaşmalısınız.

Jon Prosser (lansmanları tahmin etme konusunda orta düzeyde bir geçmişe sahip bir sızıntı), tweetlendi Mart 2020’de Apple mühendislerinin “henüz pes etmediklerini ve ısıyı daha etkili bir şekilde dağıtmak için bobinleri yeniden tasarlamaya çalıştıklarını” söyledi. Projenin prototip aşamasına geri döndüğünü de sözlerine ekledi.

Ürünün müşterilere ulaşacağının garantisi olmadığı konusunda uyardı ve Apple’ın her şeyin yolunda gittiğinden emin olana kadar başka duyurular yapmaktan çekineceği varsayılıyor. Ancak Prosser, birden fazla kişi tarafından sağlanana kadar bir sızıntı yayınlamamasında ısrar ediyor ve iyi bir üne sahip.

Bu geliştirme hakkında daha fazla bilgi için AirPower projesine tekrar bakın.

Ve söylediğimiz gibi, AirPower’ın yeniden dirildiğini ilk kez duymuyoruz. Ming-Chi Kuo, Apple’ın 2020’nin ilk yarısında “daha küçük bir kablosuz şarj matı” piyasaya süreceğini tahmin etti, ancak bunun AirPower markası altında görünüp görünmeyeceğini belirtmedi ve bunun yerine tek kullanımlık bir şarj cihazı anlamına gelebilirdi. melez.

Ve Aralık 2018’de iOS geliştiricisi Steve Troughton-Smith, tweetlendi Apple’ın “nihayet düzelttiğini” ve AirPower’ın “Apple ne zaman isterse” başlatabileceğini.

Bildiğimiz şey, Apple’ın şiddetle kablosuz şarja yardımcı olacak bir ürün istediği. Tüm üreticilerin aynı şarj cihazlarını kullanmasını amaçlayan bir Avrupa talimatının ardından, şirket için özellikle önemli hale geldi: Apple, yıldırım bağlantı noktasını çıkarmak zorunda kalırsa, USB-C yerine kablosuz şarja geçebilir.

AirPower’ın iki versiyonu olacak mı?

Olabilir gibi geliyor. Saygın Apple analisti Ming-Chi Kuo, bu yılın başlarında Apple’ın aşırı ısınma sorunlarını aşmak için aynı anda yalnızca tek bir cihazı şarj eden bir AirPower sürümü planladığını tahmin etmişti. Daha yeni raporlar, bunun geliştirildiğini ve üç cihazla birlikte piyasaya sürülebileceğini gösteriyor.

AirPower’ın tekrar açık olduğuna dair kesin tahminlerde bulunan, yukarıda alıntılanan ve sızdıran Jon Prosser, çoklu cihaz şarj cihazının kod adının C68 olduğunu söyledi; Başka bir Twitter kullanıcısı şimdi başka bir model olan C26’nın daha küçük olacağını söyledi.

Bu hikaye hakkında daha fazla bilgi için AirPower’ın hayatını tekrar okuyun – iki versiyonda.

AirPower neden başlangıçta iptal edildi?

Apple’ın Haziran 2018’de bir lansman planladığı bildirildi, ancak bir Bloomberg’e göre bu, “bir dizi teknik engel” ve “tedarik zinciri zorlukları” tarafından engellendi. kaynak.

Mart 2019’da yaptığı açıklamada, donanım mühendisliği patronu Dan Riccio şunları söyledi: “Uzun çabalardan sonra AirPower’ın yüksek standartlarımıza ulaşmayacağına karar verdik ve projeyi iptal ettik. Bu lansmanı dört gözle bekleyen müşterilerimizden özür dileriz. Geleceğin kablosuz olduğuna inanmaya devam ediyoruz ve kablosuz deneyimini ileriye taşımaya kararlıyız.”

AppleToolBox kaynaklarına göre Nisan 2018’de Apple, ürünü üretmedeki zorluklar ve AirPods desteğiyle ilgili endişeler nedeniyle AirPower’ı başlangıçta erteledi. Ancak Apple’ın en büyük sorununun Apple Watch olduğunu söylediler.

Buna her zaman Qi şarjı dahildir, ancak Series 3’ün tasarımında yapılan değişiklikler, onu Apple olmayan çoğu şarj cihazıyla uyumsuz hale getirdi: dışbükey bir arkaya sahiptir ve şarj cihazları genellikle düzdür. Bu tasarım, üçüncü taraf şarj cihazlarının şarj etmek için gereken bağlantıyı oluşturamadığı anlamına gelir ve aynı sorun AirPower’daki Apple Watch 3 için de mevcuttu.

AppleToolBox tarafından işaretlenen diğer sorun, AirPod’ları şarj etmenin 69 dolarlık ek bir kasa satın almayı gerektirmesiydi. Görünüşe göre Apple’da, insanların AirPod’larını zaten pahalı bir şarj cihazında şarj etmelerini sağlamak için bir dava için ödeme yapıp yapmayacakları konusunda anlaşmazlıklar vardı.

Haziran 2018’deki bir Bloomberg raporu, mühendislik ekibinin şarj cihazının aşırı ısınmamasını sağlamak da dahil olmak üzere bir dizi zorlukla karşılaştığı için AirPower’ın ertelendiğini iddia etti.

Bu raporda özetlenen bir diğer konu da sensörlerin ped üzerine yerleştirilmesiyle ilgiliydi. AirPower, aynı anda üç cihazı şarj eden ilk kablosuz şarj cihazı olacaktı. Apple’ın, tasarımın zor olduğunun kanıtlanmasının, kullanıcıların üç cihazı pedin herhangi bir yerine yerleştirebilmelerini istediği için olduğu düşünülüyor.

Bloomberg’in kaynağına göre (üçüncü taraf kablosuz şarj cihazları üreten bir Apple ortağından), rastgele yerleştirme, matın birden fazla şarj sensörü gerektirdiği anlamına geliyordu – ve her bir cihaz türü farklı boyutta şarj bileşenleri gerektirdiğinden yalnızca aynı sensörün birden fazla sürümünün değil.

Bazıları Apple’ın AirPower’ı bu kadar erken duyurmasının yanlış olduğunu düşünebilir, ancak FCC onayının gerekli olduğu bu alanlarda, şirket planlarını genellikle erken açıklıyor (orijinal iPhone’da olduğu gibi).

Aslında, bir Reddit gönderisi, AirPower’ın FCC tarafından onaylanmadığını iddia etti.

AirPower tasarımı ve yapısı

Tasarım açısından, Apple’ın AirPower kablosuz şarj cihazının, halihazırda mevcut olan çok sayıda kablosuz şarj cihazından çok farklı görünmesi beklenmiyor.

Apple’ın Eylül 2017’deki açılış konuşmasındaki video gösterimi temel alınarak, AirPower, kablosuz şarj cihazına bağlı tek bir güç kablosuyla aynı anda üç cihaza (iPhone, Apple Watch ve AirPod’lar) eşlik edecek kadar büyük beyaz bir mat olarak tasarlandı. O zamandan beri, yeni tasarımların harici olarak farklı olduğunu gösteren hiçbir şey duymadık – her ne kadar içerideki şarj bobinlerinin düzeni yeniden düşünülmüş olsa da.

Yukarıda bahsedilen MySmartPrice raporu, kablosuz şarj cihazı için gereken 8-7-7 bobin konfigürasyonu nedeniyle AirPower’ın Apple’ın Haziran 2017’de gösterdiği prototipten daha kalın olması gerektiğini gösteriyor.

AirPower özellikleri ve özellikleri

Apple’ın AirPower kablosuz şarj cihazı, Qi kablosuz şarj standardı üzerine inşa edilecek (veya en azından başlangıçta planlanmıştı).

Apple, AppleWorldToday (Ocak 2018) aracılığıyla bir kablosuz şarj cihazı için bir patent başvurusunda bulundu; bu patent, cihazın kablosuz güç sinyallerini kablosuz güç alan bir elektronik cihaza iletebileceğini ve bu sayede gerçek kablosuz şarjın önünü açabileceğini öne sürdü. bir mat üzerine yerleştirildiğinde iletim yoluyla değil, hava.

AirPower’ın, tüm uyumlu cihazların birbirleri arasında ‘iletişim kurmasına’ izin vererek şarj sistemini akıllıca yönetme yeteneğine sahip olması gerekiyordu. Elbette bu, Apple’ın şu anda çoklu cihazla birlikte piyasaya sürmesi beklenen ürünün tek cihazlı sürümü için geçerli olmayacak.

Bir Bloomberg raporu (Haziran 2018’den itibaren), AirPower’ın, cihaz üzerinde güç yönetimini ve cihazlarla eşleştirmeyi yürütecek, iOS çalıştıran özel bir Apple çipi içereceğini iddia etti. O zamandan beri ısıyı yönetmek için bir A11 çipine sahip olacağını duyduk.

Tim Cook sahnede, “Sistemin harika bir arayüzü var. Akıllıca birlikte çalışıyorlar ve şarjı daha verimli bir şarj sistemi aracılığıyla yönetmek için birbirleriyle iletişim kuruyorlar. Mevcut standartlarla bu mümkün değil, ancak ekibimiz bunu nasıl yapacağını biliyor,” dedi. etkinlikte.

Bu, hem AirPod’larınızı hem de iPhone 11’inizi AirPower’da şarj ediyorsanız, cihazların birbirleriyle iletişim kuracağı ve her cihazın ne kadar güç gerektirdiğine “karar vereceği” anlamına gelir.

AirPower matındaki tüm cihazların mevcut şarjı, diğer kablosuz şarj cihazları tarafından sunulmayan başka bir özellik de şarjdaysa iPhone’da görüntülenecektir.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/airpower-release-date-3664127/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...