Apple

Tim Cook, Sızan Notta: Not Sızdırmayı Durdurun

CEO Tim Cook, Apple çalışanlarına gönderdiği dahili bir e-postada, gizli dahili mesajları sızdıran herkesin şirkete ait olmadığını söyledi. Tahmin edilebilir bir bükülme olsa da ironik bir şekilde, bu e-postanın kendisi basına sızdırıldı.

The Verge, şirketin iç mesajları sızdıranları tespit etmek için elinden gelen her şeyi yaptığını da ekliyor.

Cook, “Bildiğiniz gibi, ister ürün IP’si isterse gizli bir toplantının ayrıntıları olsun, gizli bilgilerin ifşa edilmesine müsamaha göstermeyiz” diye yazıyor.

“Sızdıranların az sayıda insan olduğunu biliyoruz. Ayrıca gizli bilgileri sızdıran kişilerin buraya ait olmadığını da biliyoruz.”

Cook’un hayal kırıklığı, görünüşe göre 17 Eylül’de gönderilen ve diğer şeylerin yanı sıra Apple’ın aşılanmamış personel için düzenli COVID-19 testi isteyeceğini yazdığı dahili bir nottan kaynaklanıyor. Bu mesajın içeriği daha sonra The Verge’e sızdırıldı.

Apple, tarihsel olarak son derece gizli bir şirket olarak biliniyordu, ancak son birkaç yıldır olağandışı koşullar altında bu yaklaşımı sürdürmek daha zor oldu: Birçok çalışanın evden çalışmasıyla, ürünler üzerinde bir gizlilik perdesi korumak daha az mümkün. üzerinde çalışıyorlar. Apple’ın çalışanlarını ofise geri almak istemesinin bir nedeni bu olabilir.

Sızıntılarla başa çıkmanın bir yöntemi, kasıtlı olarak yanlış bilgi vermek ve şirketin hem sızıntı yapanları tespit etmesine hem de sızıntı yayıncılarını itibarsızlaştırmasına olanak tanımaktır. (Bunun en az bir kez Jon Prosser’ın başına geldiğinden şüpheleniyoruz.) Ancak bu sabır gerektiriyor ve görünüşe göre Apple artık daha agresif bir yaklaşım benimsemeye hazır.

Bu makale ilk olarak Macworld İsveç’te yayınlandı. David Price tarafından tercüme (DeepL kullanılarak) ve ek raporlama.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/tim-cook-stop-leaking-memos-3808755/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...