Apple

Apple/Ericsson Davası 2023’e Ertelendi

Apple ve Ericsson içinde, bir takım 4G ve 5G patenti için lisans ücretleriyle ilgili bir anlaşmazlıkla ilgili olarak oldukca beklenen dava, Haziran 2023’e kadar gerçekleşmeyecek.

Foss Patents haber sitesine gore Apple, duruşmayı Aralık ayı şeklinde erken başlatmayı umuyordu, sadece bu tür davalarda uzmanlaşmış Doğu Teksas mahkemesi bunu oldukca erken buldu.

İki teknoloji devi arasındaki ihtilaf, patent lisans ücretleri mevzusundaki tertipli müzakerelerinin bir parçasını oluşturuyor; Bu tür müzakereler son olarak 2015’te bozulduğunda, sonunda bir anlaşmaya varmadan ilkin birbirlerine dava açmışlardı. Bu antak kalma 2021’in sonunda sonlanmış oldu ve bunun üstüne Apple, “kuvvetli kol taktiklerini” öne sürerek Ericsson’a dava açtı. Ericsson, Apple’a şu anda patentlerinin lisanssız kullanımı olduğu iddiasıyla aynı anda üç ülkede dava açtı.

ABD hukuk sisteminin emek verme şekli göz önüne alındığında, bir taraf bir anlaşmayı kabul edene kadar birkaç yıl sürebilecek bir takım temyiz başvurusu bekleyebiliriz.

Bu yazı ilk olarak Macworld İsveç’te gösterildi. David Price tarafınca çeviri (DeepL kullanılarak) ve ek raporlama.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/apple-ericsson-lawsuit-delayed-2023-3813508/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...