Apple

Apple ‘2015’te Time Warner Satın Almaya Çalıştı’

Bu haftanın başlarında, Amazon’un efsanevi film stüdyosu MGM’yi 8.45 milyar dolara (kabaca 6 milyar sterlin) satın alarak, anlaşmayı Apple da dahil olmak üzere çok sayıda diğer talipin burnunun dibinden kaptığı haberi geldi.

Ancak, Apple’ın devasa bir klasik film ve TV dizisi kitaplığı edinme fırsatını kaçırdığı ilk sefer olmadığı ortaya çıktı. CNBC’ye göre, Tim Cook ve şirket altı yıl önce Time Warner’ı ele geçirmek istedi, ancak yoğun görüşmelere rağmen hepsi boşa çıktı.

Bunun yerine, 2016 sonunda Time Warner’ı 105 milyar $ (74 milyar £) karşılığında satın alan Amerikalı telekom operatörü AT&T idi.

O zamandan beri Time Warner, adını Warner Media olarak değiştirdi. Her şey plana göre giderse, şirket gelecek yıl Discovery ile birleşecek, bu da video akışı için yeni bir dev oluşturulacağı anlamına geliyor.

Cook, geçtiğimiz yıl birçok kez eski filmlerin ve dizilerin haklarını alma konusundaki şüphelerini dile getirdi. Bunun yerine, Apple TV + ‘nın odak noktası sürekli olarak yeni orijinal içerik üretmek olmuştur – devam eden salgın nedeniyle zorluklarla karşılaşan ve TV +’ ı rakiplerine kıyasla küçük bir kitaplıkla bırakan bir strateji.

Bu makale ilk olarak Macworld İsveç’te yayınlandı. David Price Tercümesi.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/apple-time-warner-3805022/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...