Apple

Apple, Drone Teknolojisi İçin İki Patent Daha Aldı

Burada, Macworld’de, yakında çıkacak olan çeşitli Apple ürünleri hakkında pek çok garip söylenti duyuyoruz, ancak şimdiye kadar Uçan göz gelişme halinde olmak. Bu, en azından söylemek gerekirse, sol alandan gelirdi.

Ancak sessizce, Apple bir süredir bu alanda çalışıyor gibi görünüyor.

Geçtiğimiz yıl içinde Cupertino mühendislerinin drone ile ilgili patent faaliyetlerini üç kez ele alan uzman haber sitesi Patently Apple, şimdi bu alanda iki Apple patenti daha tespit etti. Biri eşleştirme ve eşleştirmeyi kaldırma ile ilgilidir, diğeri ise mobil ağ üzerinden bir drone’u uzaktan kontrol etme yöntemini tanımlar.

Bir Apple drone fikri beklenmedik olabilir, ancak herkes için sürpriz olmaz. Aslında, 2015 yılında, konsept sanatçısı Eric Huisman, eski iMac modellerini andıran eğrilere sahip beyaz plastikten yapılmış böyle bir cihazın (bir tanesini bu makalede ana resim olarak kullandık) birkaç görüntüsünü oluşturdu. Orta katman, zarif bir kontrast oluşturmak için simsiyahtı.

Bütün bunlar elbette bir sonuca varmayabilir. Şirketler genellikle beklentiden çok umutla patent başvurusunda bulunurlar ve patentli projeler uzak spekülasyonları ve hatta rakip firmaları gözden kaçırmayı amaçlayan düpedüz yanlış bilgileri temsil edebilir. Gerçek, sevk edilmiş bir ürüne yol açan patentlerin bile gerçeğe dönüşmesi yıllar alabilir – projelerin paranın bitmesi (Apple’ın durumunda pek olası değil) veya teknik tuğla duvarlara çarpma gibi korkunç bir alışkanlığa sahip olduğu yıllar.

Ancak, her şeye rağmen, Apple bir insansız hava aracı çıkarırsa, “highPad” marka adını önerebilir miyiz? Çeki normal adrese gönderin lütfen, Apple.

Bu makale ilk olarak Macworld İsveç’te yayınlandı. David Price tarafından tercüme (DeepL kullanılarak) ve ek raporlama.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/apple-patents-drone-technology-3810492/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...