iPhone

Apple, Corellium’a Karşı Davayı Bıraktı ve Anlaşmaya Vardı

2019 yılında Apple, güvenlik araştırmacıları ve gazeteciler için iOS sanallaştırma hizmeti geliştiren ve satan bir şirket olan Corellium’a Florida’da dava açtı.

Corellium’un hizmeti, çeşitli parametreleri ayarlarken iOS’un sanal olarak çalıştırılmasına olanak tanır; bu, araştırmacıların bir iPhone’u hapse atmaya başvurmak zorunda kalmadan güvenlik açıklarını kontrollü ve güvenli bir şekilde aramasını sağlayan kullanışlı bir işlevdir. Apple, davasında Corellium’un şirketin telif hakkını ve ABD DMCA yasasını ihlal ettiğini iddia etti.

Geçen Aralık ayında, davadaki yargıç, Corellium’un Apple’ın telif hakkıyla korunan kodunu kullanımının “adil kullanım” kapsamına girdiğini açıkça göstermesine dayanarak ilk noktayı attı. İkinci nokta kaldı ve önümüzdeki hafta yargılanacaktı, ancak şimdi Washington Post, şirketlerin bunun yerine bir anlaşmaya vardıklarını bildirdi.

Ne Apple ne de Corellium, bu noktada dava veya anlaşmanın şartları hakkında herhangi bir yorumda bulunmadı, ancak ikinci firmanın çalışanlarına gönderilen bir e-posta, sanallaştırma hizmetinin satılmaya devam edeceğini açıkça ortaya koyuyor.

Mahkeme belgeleri, 2018’de Apple’ın Corellium’u satın almaya çalıştığını da ortaya koyuyor.

Bu makale ilk olarak Macworld İsveç’te yayınlandı. David Price’ın çevirisi.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/apple-corellium-settlement-3807423/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...