iPhone

İOS 14.4’te neler var: Yeni iPhone beta güncellemesi mevcut

Apple, Aralık 2020’nin ortasında iOS 14 için yeni bir beta güncellemesi yayınladı. Ardından Ocak 2021’de Apple, iOS 14.4 beta sürümüne ikinci bir güncelleme yayınladı.

İşte iOS 14.4 hakkında bilmeniz gerekenler.

İOS 14.4 ne zaman gelecek?

Beta sürümleri, son sürümler kullanıma sunulmadan önce birden çok güncelleme görme eğilimindedir. Nihai sürümün Ocak sonu veya Şubat 2021’de yayınlanmasını bekliyoruz.

İOS 14.4’teki yeni özellikler

Apple’ın beta programıyla ilgili en iyi şeylerden biri (okuyun: Nasıl bir Apple beta testçisi olunur) bize iPhone’lara gelen yeni özellikler ve değişiklikler hakkında bir fikir vermesidir.

Görünüşe göre iOS 14.4 yeni HomePod mini özellikleri getirecek – özellikle mini Apple hoparlörün U1 tabanlı yakınlık özelliklerini etkinleştirecek.

Ayrıca beta testçileri, Ocak 2021 güncellemesinin, iPhone’ları orijinal olmayan kamera donanımı ile donatılmışsa iPhone’u uyaracağını açıkladı.

Şu uyarı görünecektir: “Bu iPhone’un orijinal bir Apple kamerasına sahip olduğu doğrulanamıyor”.

Uyarıya rağmen iPhone kamerasını kullanmak mümkün. Ancak, daha sonraki bir tarihte cep telefonunun yeniden satılmasını zorlaştırması muhtemeldir.

İPhone 11’den bu yana, Apple’ın orijinal tedarikçilerinden gelmeyen piller ve ekranlar hakkında, örneğin onarımlar için daha ucuz yedek parçalar kullanıldığında, uyarılar oldu.

Yeni uyarının, ekran ve pilde olduğu gibi, kameranın işlevselliği üzerinde hiçbir etkisi olmamalıdır – kullanıcılar yalnızca herhangi bir kalite ödününe hazırlık yapabilmelidir.

Hata ve güvenlik düzeltmeleri de dahil olmak üzere son sürüm gelmeden önce eklenen diğer yeni özellikleri görmemiz mümkündür.

14 Aralık’ta Apple, iOS 14’ü iOS 14.3’e güncelledi. İOS 14.3’te neler olduğunu okuyabilirsiniz, ayrıca iOS 14 ile ilgili en son haberleri ve insanların yaşadığı sorunları ve sorunları da bulabilirsiniz.

İOS 14.4 beta nasıl edinilir

Yeni güncellemeleri test etmekle ilgileniyorsanız, Apple Beta Yazılım Programına gidip bilgilerinizi girebilirsiniz. Beta sürümlerinin genellikle çok sayıda hata içerdiğini, bu nedenle kurulumun kendi sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın.

Yazılımın iPadOS, tvOS ve WatchOS için yeni beta sürümleri de vardır.

Beta testçileri, iOS 14.4’ün yanı sıra iPadOS 14.4, tvOS 14.4 ve watchOS 7.3’ün yeni beta sürümlerini bulacaklar.

Daha fazla bilgi için şunu okuyun: Apple’ın beta programına nasıl katılır ve yeni yazılımı dener. Ayrıca okuyun: iOS beta nasıl edinilir.

{

”,”

‘2.0’

‘script’,”);
‘init’, ”
”, ”);
”,”);
);

}
.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/whats-in-ios-14-4-3799780/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...