Apple

Apple 2,5 Trilyon Dolarlık Dönüm Noktasını Kırdı

Apple’ın hissesi, devam eden pandemiye rağmen – veya belki de kısmen bu nedenle – geçen yıl boyunca %150’den fazla değer kazandı. ABD Nasdaq Menkul Kıymetler Borsası’nda Perşembe günkü işlem sırasında, hisse senedi her biri maksimum 150 dolardan işlem gördü ve bu, şirketin geçen yıl Temmuz ayında dört yönlü hisse bölünmesini açıklamasından bu yana en yüksek liste oldu.

Hisse senedi yükseldikçe, Apple’ın piyasa değeri, herhangi bir şirketin ulaştığı en yüksek değer olan 2.5 trilyon dolara ulaştı.

Karşılaştırıldığında, Microsoft ve Amazon rakipleri sırasıyla 2.116 trilyon dolar ve 1.831 trilyon dolar değerinde. Bu arada Google 1.731 trilyon dolar değerinde, Facebook ise “sadece” 970 milyar dolar değerinde.

Apple’ın değeri son yıllarda o kadar hızlı yükseliyor ki, analistler buna ayak uyduramıyor. Haziran 2020 gibi yakın bir tarihte bir uzman – bariz bir inandırıcılıkla – şirketin dört yıl içinde 2 trilyon dolar değerinde olacağını tahmin etmişti. Ancak şirket bunun yerine 13 ay içinde 2,5 trilyon doları geçti.

Apple’ın hız trenine binmek isterseniz – elbette, bu hisseler de düşebilir ve artabilir – Apple hisselerini satın alma kılavuzumuzda ayrıntılı tavsiyeler bulabilirsiniz.

Bu makale ilk olarak Macworld İsveç’te yayınlandı. David Price tarafından tercüme ve ek raporlama.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/apple-shares-pass-150-3806648/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...