Apple

Apple Kahvaltı: App Store Sırları Açığa Çıktı

Apple pek çok haber üretir ve buna ayak uydurmak zor olabilir. Aklınız bu hafta başka şeylerdeyse, Apple ile ilgili başlıklardan oluşan derlememiz sizi güncel hale getirecek.

Düzenli olarak toplamalar almak istiyorsanız, haber bültenlerimize kaydolun. Ayrıca şunları da yapabilirsiniz Bizi Twitter’da takip edin son dakika haberleri için.

Epik vahiyler

Apple vs Epic Games davası devam ederken ifşaatlar ortaya çıkmaya devam ediyor.

Bu hafta, 2016’da iki Apple çalışanı arasında potansiyel olarak utanç verici bir e-posta görüşmesi olduğunu öğrendik. [sic] rakiplerimizi App Store mağazasında tanıtmama hakkında [sic]”. Fischer, çalışanın yanlış bilgilendirildiğini iddia ediyor.

Ayrıca, 2012’de App Store’da bir klon uygulaması bulan – ve onu dehşete düşüren – Apple pazarlama patronu Phil Schiller’in yer aldığı bir konuşmadan da söz edildi. “Bu uygulamaları kimse incelemiyor mu?” o yazdı. “Mağazaya kimse bakmıyor mu?”

Durum devam ederken, milyar dolarlık bir yazılım mağazasının günlük işleyişi hakkında daha fazla bilgi edinmeyi dört gözle bekleyin.

Kısaca haberler

Birden fazla cephede antitröst suçlamalarıyla mücadele eden Apple, haftanın bir bölümünü Spotify, Match ve Tile’den gelen suçlamalara yanıt vererek geçirdi. ABD Senatosu Adalet Komitesine ayrıntılı bir sunumda şirket, App Store kesintisini savunuyor, geliştiricilerin müşterilere özel teklifler hakkında bilgi vermesine yönelik bir yasağın varlığını reddediyor ve hatta Tile’a satış rakamları üzerinde ciddi bir gölge vermek için zaman buluyor.

Ve bu cephede işleri daha da yoğunlaştırmak için Apple şimdi App Store’da aşırı ücretlendirme iddiasıyla Birleşik Krallık’ta 1,5 milyar sterlinlik bir toplu dava ile karşı karşıya. Baş davacı Rachael Kent, “Bu bir tekelcinin davranışıdır ve kabul edilemez” diyor.

Yani. O halde elveda, Antonio García Martínez. Yaygın bir şekilde kadın düşmanlığıyla suçlanmanıza rağmen Apple tarafından işe alındınız, ardından 2.000’den fazla çalışanınız görevden alınmanız için bir dilekçe imzaladı. “Körfez Bölgesi’ndeki çoğu kadın yumuşak ve zayıf, dünyevilik iddialarına rağmen küstah ve saf ve genellikle pislik dolu.” Yazdığın buydu.

Dizüstü bilgisayar pazarı mükemmel bir yıl geçirdi ve nedenini tahmin etmek bir dahi gerektirmiyor. Bununla birlikte Apple, MacBook’ları son çeyrekte 2020’nin aynı dönemine göre% 94 daha fazla satarak gelişen bir pazardan daha iyi performans gösterdi.

Hatalar ve sorunlar

Twitter’da istifleme olarak bilinen Almanya’dan güvenlik araştırmacısı Thomas Roth, AirTag’i hacklemeyi ve aygıt yazılımının üzerine yazmayı başardı, böylece NFC cihazlarını find.apple.com’a göndermek yerine alternatif bir adres veriyor. Sorun, bu tür bir manipülasyon mümkünse güvenlik risklerinin olabileceğidir.

Bu arada başka bir güvenlik araştırmacısı, AirTag’in Find My ağının kendisini hacklemenin bir yolunu buldu. Fabian Bränlein, sisteme konumsal koordinatlar yerine gizli mesajlar göndermesini sağladı – ve yerleşik güvenlik önlemleri nedeniyle Apple içeriye girip hileyi tespit edemedi.

Yeni ürünler

Artık yeni iPad Pro ve 24in iMac müşteriler ve incelemecilerle birlikte gelmeye başladığına göre, ilk kıyaslama sonuçlarının geldiğini görüyoruz. Ve oldukça çarpıcılar.

Geekbench 5 hız puanları, yeni 24 inç iMac’in nihai, sipariş üzerine üretilmiş 21.5 inç iMac’ten% 50 daha hızlı olduğunu, M1 iPad Pro’nun ise herhangi bir Intel MacBook’tan daha hızlı olduğunu gösteriyor: i9 16 inç MacBook Pro’yu yenmek!

Söylenti değirmeni

Kanıtlanmamış bir kaynaktan geliyor, ancak çok mantıklı: söylenti değirmeni, 18 Mayıs Salı günü nihayet yeni AirPod’lar alacağımızı düşünüyor. Kaynak, Apple’ın yeni yüksek çözünürlüklü Apple Music katmanını duyurma fırsatını da yakalayacağını iddia ediyor.

Geçen haftaki Apple Breakfast sızıntısı yapan Jon Prosser, Apple’ın renkli MacBook’lar yapmayı planladığını iddia etti. Şimdi Prosser bu söylentileri renderlarla detaylandırdı.

Görüntüler, bir sonraki MacBook Air’in yeni, daha da ince, düz bir tasarıma sahip olacağını ve 24 inç iMac’e benzer renklerde sunulacağını gösteriyor. Daha fazlasını öğrenmek için şunu okuyun: Önce renkli MacBook Air’e bakın.

Antonio De Rosa’nın ilgi çekici konsept illüstrasyonu, Apple’ın telefonlarındaki çentiğin konumunu yeniden tasarlaması için radikal bir yol sunuyor. Ama kesinlikle bu çok ileri gidiyor?

Daha az heyecan verici gerçek ise, Apple’ın muhtemelen iPhone 13’teki aynı çentik tasarımına sadık kalacağı, ancak onu biraz daha küçülteceği. Tüm cihazı (ama özellikle arka kamera modülünü) kalınlaştırırken.

Apple Watch Series 7, yerleşik kan şekeri izleme sunma konusunda büyük bir ipucu veriyor ve saat sahiplerine sağlık ve esenlik için uygulama kullanımları hakkında sorular soran yeni bir müşteri anketi ilk bakışta bunu desteklemek için beliriyor. Yine de, herhangi bir bulgu, 2021 sonbaharında yapılacak bir lansman için zamanında önemli değişiklikler yapmak için kesinlikle çok geç gelecektir. Apple, bir sonraki Apple Watch lansmanı için başka hangi amiral gemisi özelliğini kullanabilir?

Apple’ın Apple TV’yi Nintendo’nun Switch’i ve diğer birinci sınıf oyun konsollarını alabilecek bir şeye dönüştürmeyi planladığı bir süredir konuşuluyor. Yeni Apple TV’nin bu söylentilere yer vermediği için hayal kırıklığına uğradık. Ancak görünen o ki, Apple hala Switch’e meydan okumak için bir oyun konsolu planlıyor. Bu konuya derinlemesine bir bakış için, Apple oyun konsolu söylentileri derlememizi okuyun.

Ve bu hafta bu kadar. Önümüzdeki Cumartesi görüşürüz ve Appley’de kalın!

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/apple-breakfast-app-store-secrets-3804427/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...