mac

Yeni MacBook Pro ‘iMac Pro Kadar Hızlı’, Sızan Puanı Açıkladı

(Zaten güçlü) M1 işlemci çipinin iki daha güçlü kardeşi tarafından desteklenen yeni MacBook Pro’nun piyasaya sürülmesinden önce, ilginin çoğu yeni makinenin grafik yetenekleri etrafında dönüyordu. Apple’ın Intel’i yenebileceğini zaten biliyorduk, peki ya AMD ve Nvidia?

Dizüstü bilgisayarlar Pazartesi günü açıklandı ve 25 Ekim’de mağazalara çıkacak. (Yeni MacBook Pro’nun ön siparişini burada verebilirsiniz.) Ancak grafik güçlerini memnuniyetle görmek için o kadar uzun süre beklemek zorunda değiliz, çünkü kıyaslama puanları sızdırıldı.

Geekbench 5’in Metal tabanlı grafik kartı testi için beklenmedik bir puan Geekbench’in veritabanında ortaya çıktı: İddiaya göre maksimum 32 grafik çekirdeği ve 64 GB RAM, 9to5Mac raporları ile M1 Max ile donatılmış bir MacBook Pro’yu gösteriyor.

Puan, bir dizüstü bilgisayar için olağanüstü bir performans olan 68.870 puan: 9to5Mac’in gözlemlediği gibi, Önceki Intel tabanlı MacBook Pro 16in için mevcut en güçlü GPU olan AMD Radeon Pro 5600M’den %62 daha hızlı. Giriş seviyesi Intel Pro ve AMD Radeon Pro 5300M ile karşılaştırırsak aradaki fark şudur: %181.

Gerçekten de, bu, üst düzey bir masaüstü bilgisayarla karşılaştırılabilir bir performanstır. (Artık üretilmeyen) iMac Pro’daki Pro Vega 56 ile hemen hemen aynı ve Radeon RX 5700 XT’den biraz daha yavaş.

Anormallikler her zaman mümkün olduğundan, bir dereceye kadar şüphecilikle tek bir sonuç alınmalıdır. Ancak bu, en azından yeni MacBook Pro’lardan neler bekleyebileceğimizin ilk göstergesini veriyor.

Bu makale ilk olarak Macworld İsveç’te yayınlandı. David Price tarafından tercüme (DeepL kullanılarak) ve ek raporlama.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/new-macbook-pro-faster-graphics-3809674/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...