iPad

Yeni iPad Pro ve 10.5 inç iPad Yakında Gelebilir


screenshot

Apple, yeni nesil giriş seviyesi iPad’i mevcut sekizinci nesil iPad’den altı ay sonra ilkbahar gibi erken bir tarihte tanıtabilir.

Apple, 2021’in ilk üç ayında mini-LED ekranlı yeni bir 12.9 inç iPad Pro yayınlayabilir. Apple’ın Eylül 2020’de güncellemesine rağmen yeni bir iPad’in yakında gelebileceğine dair raporlar da var.

Yeni iPad Pro ile ilgili söylentiler, üretim zincirinde çalışan Digitimes kaynaklarından geliyor. Mini LED tedarikçisi Epistar, pandemi nedeniyle 2020’nin sonundan itibaren ertelenen ve 2021’in ilk çeyreğinde teslim edilmesi beklenen mini LED çipler için büyük hacimli sevkiyatlar gördüklerini söyledi. Epistar, en iyisini gördüğünü söylüyor. 2009’dan beri iş.

Mini LED ekranlar, daha iyi renk üretimi ve kontrastın yanı sıra daha enerji verimli arka aydınlatma vaat ediyor. Daha önce Apple’ın 2020’de mini ledli bir iPad Pro yayınlayacağı söylendi, ancak ürün COVID-19 nedeniyle ertelendi.

Yalnızca Eylül 2020’de güncellenen iPad’e gelince, yakında yeni bir modelin piyasaya sürüleceği görülüyor.

Çin web sitesi Cn Beta (Via iMore) dokuzuncu nesil iPad’in 2021 baharında piyasaya sürülebileceğini iddia ediyor. Bu site, yeni cihazın 10,2 inç ekran yerine biraz daha büyük 10,5 inç ekrana sahip öncekinden daha ince ve daha hafif olacağını iddia ediyor. şu anda bulundu.

Japon Macotakara sitesi de benzer iddialarda bulundu. Kaynakların Apple’ın üçüncü nesil iPad Air’den tasarımı yeni iPad için yeniden kullanacağını öne sürdüğünü belirten bu da yeni modelin mevcut modelden hem daha ince hem de daha hafif olacağı anlamına geliyor.

Mevcut model 7,5 mm kalınlığında ve 490 g ağırlığında, yeni modelin 6,3 mm kalınlığında ve 460 g ağırlığında olduğu söyleniyor.

Ek olarak, yeni nesil iPad’in A13 yongasına (iPhone 11’de bulunan) sahip olacağı ve 4GB RAM alacağı söyleniyor. Touch ID kalacaktır, şu anda bulunan cüzi 32GB yerine giriş seviyesi boyutunda 64GB depolama alanı bekleyebilirsiniz. LiDAR tarayıcısı olmayacak.

2021 için yeni iPad’ler hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz: iPad Pro 2021 söylentileri. Yakında yeni bir iPad mini de olabilir, okuyun: Yeni iPad mini yakında satışta.

Bu rapor, ve Macwelt ile ilgili makalelere dayanmaktadır. Karen Haslam tarafından tercüme.

{

”,”

‘2.0’

‘script’,”);
‘init’, ”
”, ”);
”,”);
);

}
.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/new-ipad-pro-105in-ipad-could-arrive-soon-3800094/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...