iPad

Yeni iPad Pro Mart’ta geliyorTanınmış teknoloji sızıntısı Jon Prosser’ın bir Twitter gönderisine göre Apple, beşinci nesil iPad Pro’yu, gadget bulma çipi AirTag ile birlikte Mart ayında piyasaya sürecek.

İPad Pro, en son Mart 2020’de 3. nesil iPad Pro’daki A12X çipinden küçük bir sıçrama olan A12Z çipini kazandığı zaman güncellendi. Mart 2020’de gelişen diğer bir şey de, 12MP Geniş ve 10MP Ultra Geniş kameralar ve LiDAR sensörü kazanan kamera oldu. Yine de büyük bir güncelleme değildi ve daha sonra Apple, iPad Air’i 2020’nin sonlarında bir A14 yongası ve yeni bir tasarımla piyasaya sürdüğünde kesinlikle etkileyici olmaktan daha az görünmeye başladı.

Yeni iPad Pro’nun renk üretimini ve kontrastı iyileştirmenin yanı sıra daha enerji verimli olması gereken bir mini LED ekrana sahip olması bekleniyor. Ayrıca 5G, ekran altı Dokunmatik Kimlik sunabilir. Sonunda iPad Pro’nun bir OLED ekran alacağına dair söylentiler var, ancak bunun için daha uzun süre bekleyeceğiz gibi görünüyor. Ayrıca konuşmacılar için yeni bir yerleşim olabilir.

Prosser, içkin bir güncelleme bekleyen tek kişi değil. Ming-Chi Kuo daha önce, 2021 baharının güncellenmiş iPad Pro’nun ne zaman bekleneceğini öneren bir not yayınlamıştı. Ek olarak Digitimes, çok sayıda bileşen sevkiyatının, bu yılın ilk üç ayında bir iPad Pro sürümünün çıkma ihtimalinin bulunduğunu gösterdiğini iddia etti.

Apple’ın Mart etkinliği düzenleyeceği fikri bir süredir söylentiler arasında yer alıyor. Ekim 2020’de Prosser, Apple’ın 16 Mart 2021 Salı günü bir etkinlik düzenleyeceği tahminini tweetledi, böylece duyurulan ürünler orijinal tahmininden bu yana değişmiş olsa da bu tarih mümkün görünüyor.

İlkbahar Apple Etkinliğinin ne zaman olacağını ve Apple’ın ne başlatacağını merak ediyorum. Bir sonraki Apple Etkinliği ve Apple’ın bahar etkinliğinde duyurması beklenenler hakkında bilgi edinin.

Ayrıca en son iPad Pro söylentilerinin bir derlemesine sahibiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...