Yazılım

Apple, Kullanıcıların Podcast’lere ‘Abone Olmak’ Yerine ‘Takip Edeceğine’ Karar Verdi

Apple, şu anda beta testinde olan yakında çıkacak ve merakla beklenen iPhone yazılım güncellemesi olan iOS 14.5’te, Podcast’ler uygulamasında küçük ama önemli bir değişiklik yapıyor.

Podnews, yeni bölümleri otomatik olarak indirmek istiyorsanız bir podcast’e “abone olmak” yerine artık onu “takip edeceksiniz” diye yazıyor. Apple sadece fiilleri değiştiriyor.

Değişikliğin nedeni, birçok insanın abone kelimesini paraya mal olan bir şeyle ilişkilendirmesidir. Edison Research tarafından yapılan bir anket, şu anda podcast dinlemeyenlerin% 47’sinin – başka bir deyişle Apple’ın ikna etmesi gereken inanmayanların – abone olmanın ödeme yapmak zorunda oldukları anlamına geldiğine inandığını ortaya koydu.

Apple, geçişi ilk yapan değil; Spotify ve Amazon dillerini çoktan “takip et” olarak değiştirdiler. Ancak Google ve popüler iOS podcast uygulamaları Castro ve Overcast hala “abone ol” ile çalışıyor. Son iki durumda, podcast’leri dinlemek için üçüncü taraf bir uygulama satın alan birinin, bunların nasıl çalıştığını bilmeme ihtimali muhtemelen pek yoktur.

Bundan bahsetmişken, işte en iyi iPhone podcast uygulamaları kılavuzumuz.

{

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...