iPad

Yeni iPad Pro (2021) Çıkış Tarihi, Fiyatı ve Özellikleri: Son Söylentiler

Apple geçen yıl Mart ayında iPad Pro 11in (2020) ve iPad Pro 12.9in (2020) modellerini tanıttı. On ay sonra, 2021’de onların yerini alacak Apple cihazlarını düşünmeye başlamanın tam zamanı.

Bu makalede, yeni iPad Pro modellerinden bekleyebileceğimiz teknik özellikler ve yeni özellikler hakkındaki en son söylentileri, bunların olası çıkış tarihi ve fiyatı ve görmek istediğimiz eklentilerin dilek listesini bir araya getirip analiz ediyoruz.

Son dakika haberi, yeni iPad Pro’nun CAD görüntülerinin sızdırılmasıdır. İllüstratörler, cihazın renderlarını oluşturmak için bu görüntüleri kullandı ve bize cihazın nasıl görüneceğine dair harika bir fikir verdi.

Yeni iPad Pro ne zaman çıkacak?

Yeni iPad Pro’nun Mart 2021’de piyasaya çıkması muhtemel.

Şu zaman çizelgesinden de görebileceğiniz gibi, Apple yılın çeşitli noktalarında yeni boyutları ve nesilleri duyurmasıyla, iPad Profesyonelleri için sürüm takvimi tahmin edilemez:

  • iPad Pro 12.9in (4. nesil): Mart 2020’de Çıktı
  • iPad Pro 11in (2. nesil): Mart 2020
  • iPad Pro 12.9in (3. nesil): Kasım 2018
  • iPad Pro 11in (1. nesil): Kasım 2018
  • iPad Pro 12.9in (2. nesil): Haziran 2017
  • iPad Pro 10.5in: Haziran 2017
  • iPad Pro 9.7in: Mart 2016
  • iPad Pro 12.9 (1. nesil): Kasım 2015

Bu verilerden çıkarım yapmak (kabaca 18 aylık bir döngüyü göstermektedir) Kasım 2021 civarında yeni güncellemelere işaret edebilir, ancak Apple’ın durumu bundan çok daha acil olarak ele alacağını düşünüyoruz. İPad Air’in (2020) o kadar güçlü ve zengin özelliklere sahip olduğu bağlamında, birçoğu bir Pro için neden fazladan ödeme yapacağınızı merak ediyor, aslında yeni bir iPad Pro’nun 2021 baharına kadar bizimle olacağını düşünüyoruz.

Ve uzmanlar da aynı fikirde. Örneğin, genellikle güvenilir olan analist Ming-Chi Kuo, 2021 baharının güncellenmiş iPad Pro’nun (yeni AirPod’larla birlikte) ne zaman bekleneceğini öneren bir not yayınladı. Digitimes tarafından aktarılan tedarik zinciri kaynakları, büyük hacimli bileşen sevkiyatlarının bu yılın ilk üç ayında bir piyasaya sürüldüğüne işaret ettiğini söylüyor.

Bu tahminler, LG’nin ilkbaharda iPad Pro lansmanı için Mini-LED ekranlar tedarik ettiğini iddia eden 3 Kasım tarihli bir raporla destekleniyor ve o iPad Pro’nun Mini-LED 12.9 inçlik bir iPad Pro’nun “2021’in başlarında” piyasaya çıkacağını öne süren daha önceki bir Eylül 2020 raporu tarafından destekleniyor.

İlkbahar Apple Etkinliğinin ne zaman olacağını merak ediyor musunuz? Şirketin 16 Mart 2021’de bir etkinliğe ev sahipliği yapmayı planladığı bildiriliyor. Bu, Ekim 2020’de aşağıdakileri tweetleyen Jon Prosser tarafından önerildi:

Prosser’ın Mart etkinliğinin ana başlığının AirPods Studio olacağını düşündüğünü unutmayın. Ve aranızdaki kartal gözlü, Apple’ın a) bu ürünü Aralık ayında piyasaya sürdüğünü ve b) bunun yerine AirPods Max adını verdiğini fark edecek.

Hepimiz yanlış anlayabiliriz, ancak yine de bu söylentilerden bazılarını bir tutam tuzla almaya değer.

Tasarım

Kanıtlar, Apple’ın 2021 iPad Pro güncellemesinin daha radikal bir şeyden ziyade mevcut tasarımda ince ayarlar sunacağını gösteriyor.

MySmartPrice sitesi, beşinci nesil iPad Pro’nun sızdırılmış tasarımları olduğunu iddia ettiği CAD görüntüleri yayınladı. Aşağıdaki, önceki modelle büyük ölçüde aynı görünüme sahip, ancak birkaç milimetre yükseklik ve genişlik dilimlenmiş. (Derinlik aynı kalıyor gibi görünüyor.)

Apple’ın hoparlörleri taşıması da mümkün, ancak bu daha az kesin.

Daha fazlasını buradan okuyun: Sızan CAD görüntüleri ‘yeni iPad Pro modellerini’ gösteriyor.

David Kowalski yeni iPad’in çizim çizimlerinin temeli olarak sızdırılmış CAD çizimlerini kullandı. Bunlar, “üstte ve altta gizemli manyetik konektörler” olarak tanımladığı şeyleri içerir:

Fiyat: Yeni iPad Pro’nun fiyatı ne kadar olacak?

Yeni iPad Pro modellerinin 750 £ / 750 $ ile 800 £ / 800 $ arasında başlamasını bekleyin.

Geçtiğimiz iki nesil için, Face ID tasarımına geçtiğinden bu yana fiyatlar 12.9 inç modeller için 969 £ / 999 $ ve 11in varyantı için 769 £ / 799 $ ‘dan başladı. Apple, üretim maliyetlerini artıran inanılmaz yeni özellikler sunmadığı sürece, yeni cihazlarda benzer fiyatlar görmeyi bekleriz (veya en azından umarız).

Yeni iPad Pro’da hangi yeni özellikleri göreceğiz?

İşte iPad Pro’nun yeni özellikleriyle ilgili gördüğümüz söylentiler ve ayrıca gelecek nesilde görmek istediğimiz ancak umut dolu bir düşünce olabilir.

5G uyumluluğu

Apple’ın yalnızca iPhone 12 modellerine değil, aynı zamanda sonraki iPad Pro hücresel modellerine de 5G yetenekleri ekleyebileceği olasılığı hakkında birçok spekülasyon var.

Bu, kullanıcıların, evdeki geniş bantlarını bile gölgede bırakabilecek hızlarla, şu anda kullanıma sunulan daha hızlı ağ veri hizmetlerinden yararlanmasına olanak tanır. Apple, iPad Pro’ları dizüstü bilgisayar alternatifleri olarak konumlandırıyor gibi göründüğünden, bu özellik onları çok güçlü bir mobil platform haline getirebilir.

Teknolojinin nasıl çalıştığından veya neler sunacağından emin değilseniz, 5G nedir? hızlı bir çalışma için.

Mini-LED ekranlar

İPhone 11 Pro ve Pro Max OLED ekranlara geçmiş olabilir ancak Apple’ın bunun yerine yeni iPad’lerde mini LED teknolojisini kullanması bekleniyor. Bu, enerji açısından daha verimli ve daha ucuz olmayı vaat ediyor ve bir görüntünün hayaletinin ekranda kaldığı yerde OLED panellerin zarar görebileceği yanmayı önlüyor.

Apple’ın 2020’de mini-LED iPad ve MacBook modellerini piyasaya sürmeyi planladığına dair raporlar gördük, bu nedenle iPad Pros 2021’deki ekranlar bu eğilimi devam ettirebilir.

… ve OLED sonra

Mini-LED, OLED’in üstün yerel karartması ile LCD fiyatı arasında bir uzlaşma olarak görülebilir ve iPad hayranlarının 2021’de bu hibrit teknolojiyle idare etmesi gerekecek gibi görünüyor.

Ancak ileride gizli bir zirve var: Koreli kaynaklar, 2022’de Apple’ın iPad Pro’ya Samsung tarafından sağlanan bir OLED paneli koyacağını söylüyor.

Yeni işlemciler

Her yeni nesilde olduğu gibi, 2021 mezunları şüphesiz en son Apple çip teknolojisiyle gelecek. Mevcut iPad Profesyonelleri piyasaya sürüldüğünde, Z sonekini ilk kez gördüğümüz A12Z işlemcilerin dahil edilmesiyle birçok kişiyi şaşırttı. Bu artık Pro serisine verilen isim olabilir, bu nedenle yeni modellerde A13Z’yi görebiliriz.

Apple hangi çipleri kullanmayı seçerse seçsin, son derece hızlı mevcut iPad Uzmanlarından gördüğümüz gibi, en iyi performansı sunacaklarından emin olabilirsiniz.

Ekran altı Dokunmatik Kimlik

Face ID harika, ancak bazı insanlar Touch ID’nin dokunsal doğasını tercih ediyor, ayrıca çalışmak için bir dizi özel kamera gerektirmiyor. Şimdiye kadar bir cihaza Touch ID’nin eklenmesi parmak izi sensörü için fiziksel bir düğme alanı gerektiriyordu, ancak Samsung, Xiaomi ve Huawei gibi diğer üreticiler artık bunları ekranın altına yerleştirebileceğinizi kanıtlıyor.

Bu teknolojinin iPad Pro’larda benimsenmesi, Apple’ın çerçeveyi daha da küçültmesine olanak tanıyarak, aygıtın boyutunda herhangi bir artış olmadan veya hatta kasanın kendisini küçültme yeteneği olmadan kullanıcı için daha fazla ekran sunabilir.

Katlanabilir ekranlar

Katlanır ekranlar, bu zorlu alanda ustalaşmak için öfkeyle çalışan şirketler ile teknolojideki en sıcak savaş alanlarından biridir. Samsung Galaxy Fold, Microsoft Surface Neo ve Huawei Mate X’in ortaya çıktığını daha önce görmüştük, ancak zorlukları da olmadı.

Apple’ın çeşitli bükme ve kaydırma ekranlarının patentini aldığı bildirildi, bu nedenle, açılarak boyutu ikiye katlayabilen bir iPad ile rekabeti bir kez daha silmeye hazırlanıyor olabilir mi?

Bu alanı, böyle bir cihazın nasıl görünebileceğine dair daha fazla ayrıntı bulacağınız Katlanabilir iPhone söylentileri makalemizle zaten ele aldık. Bu nedenle, fikir ilginizi çekiyorsa buna bir göz atmayı unutmayın.

Tamam, erken günler ve bu muhtemelen bir süre için boş bir rüya olarak kalacak, ancak daha önce şaşırmıştık ve anında iPad Max’e dönüşebilen bir iPad mini fikri, görmek için çok heyecanlanacağımız bir fikirdi .

Şu anda, bu söylentiler aynen öyle kalıyor, ancak bu makaleyi göründüğü gibi en son haberlerle güncellemeye devam edeceğimiz için düzenli olarak kontrol etmeye devam edin. Bu arada, yeni modellerin yakında gelmeyecek gibi göründüğü için, mevcut yinelemelerde bir pazarlık yapıp yapamayacağınızı görmek için en iyi iPad anlaşmalarımıza göz atın.

Apple’ın önümüzdeki 12 ay içinde piyasaya süreceği ürünler ve hizmetler hakkındaki düşüncelerimiz için, 2021’de piyasaya sürülecek yeni Apple ürünlerine yönelik kılavuzumuzu okuyun ve aşağıdaki tahmin videosunu izleyin.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...