iPad

Yeni iPad mini ‘Jelly Scrolling’ Ekranıyla Vuruldu Sorunu

Yeni piyasaya sürülen iPad mini 6’nın birden fazla sahibi, tabletin ekranının yenilenme biçiminde bir sorun olduğunu bildirdi: Ekranın bir tarafı diğerinden daha hızlı yenileniyor gibi görünüyor ve bu da zaman zaman fark edilebilen bir “sallanma” efektine neden oluyor.

Bu yalpalama, 9to5Mac raporlarına göre “jöle kaydırma” olarak adlandırıldı ve öncelikle cihazı dikey yönde kullananları etkiliyor. İPad yatay modda tutulduğunda sorun daha az belirgin hale geliyor veya tamamen ortadan kalkıyor.

The Verge için çalışan Dieter Bohn, sorunu açıkça gösteren ağır çekim bir video yayınladı. (Normal kullanımda çok daha az belirgin olacağını unutmayın; Bohn, ağır çekim bir video çektiğini ve daha da yavaşlattığını açıklıyor.)

Sorunu bildiren tek kullanıcı Bohn değil. 9to5Mac’in okuyucularından biri de sorun yaşadı, sonra görünüşte kusurlu cihazı geri aldı ve yalnızca tüm demo birimlerinin aynı şekilde davrandığını keşfetti.

Ancak Bohn, diğer üreticilerin diğer cihazlarının da bunu yaptığına ve bazı durumlarda bunu daha belirgin şekilde yaptığına da dikkat çekiyor. “Bu, iPad mini’den kaçınmak için bir neden değil,” diye bitiriyor ve “hangi spoiler uyarısını gerçekten seviyorum.”

Bu aşamada, bunun bir yazılım mı yoksa donanım sorunu mu olduğu belli değil. İlki ise, basit bir yama ile giderilebilir; ikincisi ise, Apple’ın bir geri çağırma programı düzenlemesi gerekebilir. Her iki durumda da, yepyeni bir premium cihaz için utanç verici bir durum.

Bu makale ilk olarak Macworld İsveç’te yayınlandı. David Price tarafından tercüme (DeepL kullanılarak) ve ek raporlama.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/ipad-mini-jelly-scrolling-3808828/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...