iPad

Yeni Apple Ürünleri: 2022’de Neler Çıkacak Rehberi

Geçtiğimiz birkaç yıl, Coronavirus pandemisi tarafından bir şekilde gölgede kalmış olabilir, ancak bu, Apple’ın Mac’i Intel’den M1 ile kendi işlemcilerine geçişin yarısından fazlasını yapmak da dahil olmak üzere, ürün yelpazesinin çoğunu elden geçirmesini engellemedi. M1 Pro ve M1 Max harika bir ilk izlenim bırakıyor.

Apple’ın yeni AirPods’u, bir dizi eğlenceli renkle HomePod mini’yi, yeni bir iPhone koleksiyonunu, geliştirilmiş iPad’leri ve bir Apple Watch güncellemesini piyasaya sürdüğünü gördük. Ancak 2022’de daha fazlası var.

Bu yazıda Apple’ın 2022’de piyasaya sürmesini beklediğimiz şeylere bir göz atacağız. Tahminlerimizi size sunmak için bulabileceğimiz her söylentiyi ve trendi araştırdık. Mağazada neler olabileceğini öğrenmek için okumaya devam edin.

Mac’ler

Apple, Haziran 2020’de tüm Mac’lerini iki yıl içinde Intel işlemcilerden kendi silikonuna geçireceğini açıkladı. Apple, MacBook Air, Mac mini, 24in iMac, 13in MacBook Pro, 14in MacBook Pro ve 16in MacBook Pro modelleri de dahil olmak üzere birçok makinesini zaten güncelledi.

Bu, aşağıdaki Mac’leri bir M serisi güncellemeye ihtiyaç duyuyor ve ayrıca halihazırda piyasaya sürülen M1 Mac’lerin ikinci neslinin çalışmalarda olabileceğine dair söylentiler var.

Ve 2022 sonbaharının macOS için de bir güncelleme getireceğini unutmayın. Aslında macOS, makine eğilimine (AI) dayalı yeni özelliklere sahip bir Mamut güncellemesi olabilir.

Aşağıdaki 2022’de bir güncelleme görmesi muhtemel Mac’leri inceliyoruz:

mini mini

Apple’ın sıraya koyduğu Intel destekli Mac mini modelinin yerini alacak yeni, daha güçlü bir Mac mini üzerinde çalıştığı söyleniyor.

Burada tartışılan bir Bloomberg raporuna göre, bu yeni “Mac mini’nin daha güçlü versiyonu”, yeni MacBook Pro ile aynı çipe sahip olacak: Apple, tüm Mac serisini elden geçirecek.

Apple’ın bu güncellemeyi M1 Pro ve M1 Max ile 14 inç ve 16 inç MacBook Pro ile birlikte başlatmamasına şaşırdık. Ama belki de 27 inç iMac güncellemesinin yanında göreceğiz.

Ve bu, 2022’deki tek yeni Mac mini olmayabilir – Aralık 2021’de bir Power On bülteninde, Bloomberg’den Mark Gurman iki yeni Mac mini’nin geleceğini belirtiyor, bu nedenle M1 sürümü için bir M2 yükseltmesi olacağını varsayıyoruz.

Yeni Mac mini hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ne zaman? WWDC: Haziran 2022

30 inç+ iMac

Daha küçük iMac, Nisan 2021’de yeni bir renkli tasarım ve daha büyük bir ekranla büyük bir güncelleme gördü. Peki ya daha büyük iMac?

27 inç iMac’in yerini, 30 inç veya 32 inç daha büyük ekranlı bir model alacağını düşünüyoruz. Her ne kadar hayal kırıklığı yaratan söylentiler, ne olursa olsun 27 inçlik bir ekrana işaret ediyor. Renk seçenekleri farklı olsa da, 24 inçlik modele benzer bir yeniden tasarım alabilir.

24 inç iMac ile farklılaşmak için Apple, bu yeni iMac’i bir iMac Pro olarak adlandırabilir. Her halükarda, bu bir profesyonel veya üst düzey iMac olacak ve M1 Pro ve M1 Max’in bu makineye yönelik olduğu görülüyor – belki de bu M1 yongalarından birinin ikili konfigürasyonu bile (aşağıda daha fazlası).

Haber derlememizde 32 inç iMac hakkında bilgi edinin.

Ne zaman? WWDC: Haziran 2022

Mac Pro

Mac Pro’ya gelince: 32 çekirdekli CPU ve 128 Çekirdekli GPU’ya sahip Apple Silicon Mac Pro üzerinde çalışmaların sürdüğü söyleniyor; bu, Apple’ın dört M1 Max’i tek bir makinede birleştirmesi durumunda mümkün olabilir.

Apple, M serisi yongalara sahip profesyonel odaklı masaüstü Mac’lerini göstermek için WWDC 2022’yi kullanmaya karar verirse, aynı zamanda yeni Mac Pro’yu da görebiliriz.

Asıl soru, bu M serisi çipin adı ne olacak? M1 Pro ve M1 Max ile gerçekten daha güçlü sayılabilecek bir isim bırakmaz. Belki de 2022 tamamen M1 Max Quad veya M1 Mac Duo ile ilgili olacak. Apple Trends 2022’de daha fazlasını okuyun: Üst Düzey Mac’ler Geliyor.

Ne zaman? WWDC: Haziran 2022

Macbook Air

MacBook Air’in yeniden tasarlanacağı söyleniyor ve bu, aşağıdakiler gibi bir dizi iMac benzeri renk içerebilir:

Macbook Air

Görünüşe göre M1’in halefi olan M2 çipine sahip olacak bu yeni makine için 2022’de piyasaya sürüleceği söyleniyor. Söylentilere göre M2, geliştirilmiş 5 nanometre işlem kullanılarak üretildiği için iki CPU çekirdeğine daha sahip olabilir.

Belki yazın iMac ve Mac mini’nin yanında görebiliriz ama daha çok bekleyebiliriz.

Yeni MacBook Air hakkında bildiğimiz her şeyi okuyun.

Ne zaman? Sonbahar 2022

13 inç MacBook Pro

Yeni M2 MacBook Air geldiğinde 13 inç MacBook Pro’nun üretimden kaldırılabileceğine inanan bir düşünce okulu var. Bir diğeri, 13 inç MacBook Pro yerine 13 inç MacBook görebileceğimizi gösteriyor.

Gurman, en azından, 2022’de yeni bir giriş seviyesi MacBook Pro’nun çıkacağına inanıyor – 2022 için tahminlerinde de aynısını söylüyor. Eğer gelirse, bir M2 çipi bekleyebiliriz. Yine de bir Pro makine olarak kabul edilecek kadar iyi olacak mı?

Ne zaman? Sonbahar 2022

iPad’ler

2021’de iPad Pro’da zaten bir M1 çipimiz var, başka ne görmeyi bekleyebiliriz?

İPadOS’un sonbaharda güncelleneceğinden oldukça emin olabiliriz, Mac uygulamalarıyla daha fazla sinerji olacak mı? Mac’ler ve iPad’ler arasındaki fark kapanacak mı? Daha fazlasını ortadaki macOS toplantısında iPadOS’ta okuyun.

iPad Havası

Apple, iPad Air hariç neredeyse tüm iPad’lerini 2021’de güncelledi. Şu anda daha ucuz iPad ve iPad mini, daha güçlü çipler ve FaceTime kamera geliştirmeleriyle iPad Air’den çok daha iyi seçenekler gibi görünüyor. Bu nedenle, iPad Air’in ultra geniş açılı daha iyi bir ön kamerayla güncelleme almanın tam zamanı. iPad Air’de bir M1 çipi görebilir miyiz? 5G de bekleniyor.

Ne zaman? Bahar 2022

iPad Pro

Mark Gurman’a göre, güncellenmiş tasarım ve kablosuz şarj desteği ile yeni bir iPad Pro bekleyebiliriz. Mevcut iPad Pro’nun bir M1 çipi olduğu göz önüne alındığında, yeni iPad Pro’dan ne bekleyebiliriz? M2’yi MacBook Air ile aynı anda mı kazanacak? Bir M1 Pro veya Max beklemeyin – bu çiplerin ısı gelişimi bir iPad için çok fazla.

iPad için MagSafe desteğinin de yolda olduğu söyleniyor ve iPad’den diğer cihazları şarj etmek de mümkün olabilir.

Ne zaman? Bahar 2022

10.2 inç iPad

Gurman, 2022’de yeni bir standart iPad bekleyebileceğimizi, ancak 2023’e kadar daha uzun bir beklemenin mümkün olduğunu belirtiyor.

Ne zaman? Ekim 2022

Apple’ın iPad ailesi planlarında yeni iPad’ler hakkında daha fazla bilgi edinin.

iPhone

2022’de yepyeni bir iOS bekleyebiliriz. iOS 16, yeni bir tasarım ve yeni widget’lar görebilir. Apple trendleri 2022 iOS 16’da daha fazlasını okuyun. Ancak herkesin bilmek istediği şey yeni iPhone’lar.

Eylül ayında veya en azından Ekim 2022’de bir iPhone 14 göreceğimiz kesin, ancak başka bir iPhone’un da güncelleme alacağına dair söylentiler var:

iPhone SE

İlkbaharda 5G’li yeni bir iPhone SE gelebilir, analist Ming-Chi Kuo’nun emin olduğu bir şey var. Bazı kullanıcılar için gerekli olan ve bu seçeneğe sahip olmayanlar için gerçek bir dezavantaj olabileceğinden, Ana Sayfa düğmesini koruyacağını umuyoruz.

Kuo aslında Apple’da geliştirilmekte olan iki iPhone SE modeli olabileceğini düşünüyor. Apple’ın daha büyük bir ekrana sahip dördüncü nesil bir model üzerinde çalıştığını ancak bu modelin 2023’e kadar çıkmayacağını ve adının iPhone SE Plus olabileceğini iddia ediyor.

Ne zaman: Bahar 2022

iPhone 14

iPhone 13’ün halefi hakkında şimdiden söylentiler var. Artık iPhone mini’nin olmayacağını duyuyoruz – bunun yerine Pro Max’e uygun daha büyük bir Pro olmayan iPhone olacak. Tüm modellerin, bu yıl yalnızca Pro modellerinde bulunan 120Hz yenileme hızına sahip olmasını bekliyoruz, daha da küçük bir çentik (veya çentiksiz) ve kamera iyileştirmeleri de olası görünüyor. iPhone 14’ün ayrı bir çentiği olup olmayacağını araştırıyoruz.

iPhone 14 söylenti derlememizde daha fazlasını okuyun.

Ne zaman: Eylül 2022

elma izle

2022’de birden fazla yeni Apple Watch yolda olabilir.

elma izle 8

2021’de Apple Watch için yepyeni bir tasarım hakkında birçok söylenti vardı, ancak piyasaya sürüldüğünde böyle bir yeniden tasarım görünmüyordu. Apple’ın yeni tasarımın sorunlara neden olduğu tespit edildiğinde son dakikada planlarını değiştirdiğine dair bir teori var.

Belki de 2022, herkesin 2021’de beklediği yeniden tasarlanmış Apple Watch’u getirecek.

Halyna Kubiv’in Apple Watch 8’de tartıştığı gibi – tik mi tak mı? 2022 Apple Watch piyasaya çıktığında yeni sağlık sensörleri görebiliriz. Söylentiler, kan şekeri ve sıcaklık sensörlerinin iş başında olduğunu gösteriyor – ama zamanında hazır olacaklar mı? İnvaziv olmayan kan şekeri ölçümü hala çok uzakta olabilir.

Ne zaman: Eylül 2022

Elma İzle SE 2

Mark Gurman ve diğer uzmanlar, 2022’de yeni bir Apple Watch SE’nin olabileceğini belirttiler. Belki Apple ona S5’ten S6’ya bir işlemci desteği ve belki de bazı eksik özellikler – örneğin EKG çekme yeteneği gibi – verebilir. (bir elektrokardiyogram – kalbinizin ritminin ve elektriksel aktivitesinin bir ölçümüdür.) Ekranda her zaman görmek isteriz.

Ne zaman: Eylül 2022

elma izle spor

Mark Gurman, 2022 için yaptığı tahminlerde Apple’ın sporcular için dayanıklı bir Apple Watch modeli yaptığını öne sürüyor. Daha önce bunun Apple Watch Sport olarak adlandırılacağını ve darbeye dayanıklı bir tasarıma sahip olacağını belirtmişti.

Ne zaman: Eylül 2022

Ses

Haziran 2021’de Apple Music’e yeni bir yüksek çözünürlüklü ses aboneliği seçeneğinin geleceği haberlerinin ortasında, Apple’ın bazı ses ürünlerinin özelliklerini geliştirmesinin zamanı geldi.

AirPods Pro

Apple, en popüler ürünlerinden biri olan AirPods’u Ekim 2021’de güncelledi. Bu, AirPods Pro’yu (en son Ekim 2019’da güncellendi) biraz dikkat gerektiriyor.

AirPods Pro 2022 hakkında buradan bilgi edinin.

Ne zaman? Bahar 20212

Ekranlı HomePod

Bu, 2022’de gelmeyebilir, ancak Apple’ın ekranlı bir HomePod üzerinde çalıştığına dair söylentilerde bazı gerçekler olduğunu umuyoruz. Her zaman bir ekranın HomePod’u sonsuz derecede daha kullanışlı hale getireceğini söyledik, ancak belki de konuşmacımızla konuşmaktan nefret eden sadece biziz.

Bir ekran, HomePod’un kullanımlarını sesin ötesinde görsele genişletir – böylece podcast’leri, haber raporlarını ve YouTube videolarını izleyebilir, ancak en faydalı şekilde FaceTime aracılığıyla iletişim kurabilirsiniz.

Okuyun: Ekran söylentileriyle HomePod.

Ne zaman? TBC

Yeni alanlar

Apple, şu anda ürettiği ürünlerden hiçbir zaman yenilik yapmamış olsaydı, teknoloji ilerledikçe geride kalabilirdi. Bu nedenle şirketin çeşitli yeni alanlar üzerinde çalışması şaşırtıcı değil.

Oyun konsolu

Bunun sadece Apple TV’nin bir evrimi olabileceğini düşünüyoruz, ancak Apple’ın Switch ile rekabet edebilecek bir oyun konsolu satmak istediğini iddia eden raporlar var.

Bu Apple oyun konsolu söylentileri hakkında bilgi edinin.

Ne zaman? TBC

AR Gözlük

Apple, artırılmış gerçekliğe olan ilgisini açıkça ortaya koydu ve Apple’ın 2022’de Apple AR Gözlükleri veya hatta bazı VR gözlükleri yapma planları hakkında daha fazla şey duyabiliriz!

Söylentiler, 2022’nin sonunda Apple’ın AR veya Karma Gerçeklik ürününü görebileceğimizi gösteriyor. Apple, cihazı gösteriyor olabilir, ancak piyasaya sürmek için 2023’e kadar bekliyor olabilir.

Belki de Apple, geliştiricilerin yeni cihaz(lar) için uygulamalar tasarlamasını sağlamak amacıyla sonunda WWDC’de bir şeyler gösterecek.

Okuyun Apple’ın AR/VR gözlükleri ne yapacak?

Ne zaman? TBC

elma arabası

Apple Car 2016’nın sıcak dedikodusuydu, ancak o zamandan beri Apple’ın bu cephedeki emellerini küçülttüğü, ancak otomobil alanında kesinlikle bir şeyler olduğu ortaya çıktı. Şirketin, Titan Projesi üzerinde çalışan 1000’e kadar geliştiriciye sahip olduğu ve Faraday Futures ve Sixty Eight Research dahil olmak üzere çeşitli farklı paravan şirketler kurduğu söyleniyor.

Bir noktada endüstri sohbeti, olası bir lansman tarihi olarak 2020’yi önerdi: bu açıkça gerçekleşmedi, ancak bir şeyler oluyor gibi görünüyor, soru ne?

Ne zaman? 2025 ya da asla

Apple tahminleri 2018: Apple Car

Kaynak: https://www.macworld.com/article/671090/every-new-apple-product-coming-in-2022.html

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...