Nasıl yapılır

Yalnızca Bir AirPod Çalışırken Nasıl Onarılır

AirPods, müziğin ve sesli kitapların keyfini çıkarmanın, hatta ellerinizi serbest bırakarak arama yapmanın harika bir yoludur. Ama sadece bölmelerden birinden ses aldığınızı fark ederseniz ne yapabilirsiniz?

Çoğu durumda, ayarlarda küçük bir değişiklik ile bu birkaç dakika içinde düzeltilebilir. Bu makalede, hem AirPod’larınızı nasıl tekrar çalıştırıp tekrar çalıştıracağınızı göstereceğiz.

AirPod’un şarj olup olmadığını kontrol edin

Yazılım veya bağlantı sorunlarına bakmadan önce, söz konusu AirPod’un şarj kutusundan güç alıp almadığını kontrol etmek isteyeceksiniz. Bunu yapmak için, kasaya koyun, prize takılı veya kablosuz bir şarj matına takılı olduğundan emin olun ve şarj olmaya bırakın.

Genellikle tam güçte olduklarında, şarj kutusu kapağını açın ve kılıfı iPhone’unuza yakın olacak şekilde kaldırın. İPhone’unuzda size AirPod’ların mevcut şarjını söyleyen bir panel görmelisiniz.

% 100 değilse, sorun yaşadığınız kişinin bir pil arızası veya şarj kutusundaki bağlantıyla ilgili bir sorunu olabilir. Bu senaryolardan herhangi biri için Apple müşteri desteğiyle iletişime geçmeniz gerekir.

Bir AirPod çalışmadığında ne yapılmalı

Güçle ilgili bir arızayı ortadan kaldırdıktan sonra, düzeltilmesi gereken en yaygın sorun bir bağlantı sorunudur. Bunu düzeltmek kolaydır, bu nedenle her iki AirPod’u tekrar harekete geçirmek için aşağıdaki adımları izleyin.

  1. İPhone’unuzda Ayarlar uygula ve üzerine dokunun Bluetooth.
  2. AirPod’larınızı listede görmelisiniz, bu yüzden ‘benBağlandı / Bağlı Değil metninin sağındaki ‘simgesi.
  3. Şimdi size sunulacak Bu Cihazı Unutun seçeneği (AirPod’larınız bağlı değilse, bu durumda bulmak için birkaç ayarı aşağı kaydırmanız gerekir). Dokunmak Bu Cihazı Unutun, bunu takiben Cihazı Unut.
  4. Ardından, AirPod’ları şarj kutusuna yerleştirin, kapağı kapatın ve yaklaşık 30 saniye sonra bir kez daha açın.
  5. Durum ışığı beyaz renkte yanıp sönmeye başlayana kadar şarj kutusundaki kurulum düğmesine dokunun ve basılı tutun.
  6. Ardından, AirPod’ları ilk kurarken uyguladığınız prosedürün aynısını uygulayın. AirPod’lar içinde iPhone’unuza yakın olacak şekilde şarj kutusunu tutun, kapağı açın ve iPhone ekranınızda eşleştirme talimatlarının göründüğünü görmelisiniz.
  7. Adımları izleyin ve umarım, işiniz bittiğinde, her iki AirPod’da bir kez daha sese sahip olmalısınız.

Apple ses cihazlarınızdan en iyi şekilde yararlanmanın daha fazla yolu için AirPods pil ömrünü nasıl iyileştireceğiniz, AirPod’ların iPhone ile bağlantısını kesmenin nasıl düzeltileceği ve AirPod’larımı Bul ile kayıp AirPod’ların nasıl bulunacağı hakkındaki kılavuzlarımızı okuyun.

{

”,”

‘2.0’

‘script’,”);
‘init’, ”
”, ”);
”,”);
);

}
.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/how-to/only-one-airpod-working-3802985/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...