Nasıl yapılır

Apple Ticareti Nasıl Çalışır ve Size Paradan Tasarruf Sağlar?

Yeni bir iPhone, iPad veya Mac satın almak pahalı bir iş olabilir. Ancak önceki cihazınızda işlem yapmaktan çekinmiyorsanız, değiştirme maliyetinde iyi bir tasarruf yapabilirsiniz. Apple ticaretinin nasıl çalıştığını ve neden kesinlikle göz önünde bulundurmanız gerektiğini açıklıyoruz.

Ayrıca, yeni bir tane karşılığında eski bir iPhone, Mac, iPad veya Apple Watch’u kabul eden yalnızca Apple olmadığı için, hizmetlerde bazı alternatif ticarete de bakıyoruz.

Apple’da hangi cihazları takas edebilirim?

Apple takasları iPhone, iPad, Mac ve Apple Watch dahil olmak üzere çok çeşitli cihazları kapsar.

Apple, iPod’ları veya Apple TV’leri almaz, ancak bunları sizin için ücretsiz olarak geri dönüştürür. Aslında Apple şöyle diyor: “Akıllı telefonlar, tabletler, bilgisayarlar veya piller gibi eski küçük elektronik cihazlarınızı herhangi bir Apple Store’a götürebilirsiniz ve biz onları sorumlu ve ücretsiz olarak geri dönüştüreceğiz.”

Apple ile eski bir cihazda ticaret yapmak için ne kadar alıyorsunuz?

Tahmin edebileceğiniz gibi, teklif edilen miktar takas etmek istediğiniz cihaza göre değişir. Ürün ne kadar yeni ve durumu ne kadar iyi olursa, o kadar fazlasını elde etmeyi bekleyebilirsiniz. Açıkçası, cihazınız birkaç yaşındaysa, muhtemelen durumu o kadar iyi olmayacak ve bunun için fazla para alamayacaksınız.

Eski bir Mac, iPad, iPhone veya Apple Watch’ta işlem yaparak para kazanabilirsiniz. Eski bir MacBook Pro ile işlem yapın ve 900 sterline kadar tasarruf edebilirsiniz, eski bir iPad Pro size 460 sterline kadar tasarruf sağlayabilir ve bir Apple Watch Series 5 size 150 sterlinlik kredi kazandırabilir.

En son takas fiyatlarını adresinden kontrol edebilirsiniz. Apple’ın web sitesi burada.

Bunun bir takas anlaşması olduğunu unutmayın, bu nedenle eski cihazınız karşılığında herhangi bir nakit alamayacaksınız. Bunun yerine Apple, tutarı yeni bir satın alma karşılığında alacak veya size aynı değerde bir Apple hediye kartı verecektir.

Apple eski iPhone’lar için ne kadar veriyor?

Yeni bir iPhone’un gelmesiyle, bir iPhone’u Apple ile değiştirirseniz ne kadar kazanabileceğiniz konusunda şüphesiz çok fazla ilgi olacaktır.

Apple, Eylül 2021’de yeni iPhone serisini tanıttığında fiyatlardaki bu ticaretin değişeceğini umuyoruz, ancak bir iPhone değiştirirken bir iPhone 11 Pro Max değiştirirseniz şimdilik yeni bir iPhone fiyatında 455 £’a kadar tasarruf edebilirsiniz. X, 160 sterline kadar tasarruf edecek ve bir iPhone 6, yeni cihazınıza koymanız için size 60 sterlin kazandıracak.

Bu fiyatlar aslında Şubat 2021’de ilk kez girdiğimizden beri önemli ölçüde düştü – o zaman çok daha fazla tasarruf edebilirsiniz.

Samsung, Google ve Huawei gibi çeşitli üreticilerin Apple olmayan akıllı telefonlarını da takas edebileceğinizi belirtmekte fayda var, ancak tabletler, PC’ler ve diğer akıllı saatler yazı yazarken yalnızca geri dönüşüm için mevcuttu.

Apple’ın eski cihazım için bana ne kadar vereceğini nereden kontrol edebilirim?

Cihazınızın değerini öğrenmek için şuraya gidin: Apple Takas tüm detayları görebileceğiniz ve yaklaşık bir değerleme alabileceğiniz sayfa. Elbette, cihazınızı Apple mağazasına getirdiğinizde veya postayla gönderdiğinizde bu onaylanacaktır.

Ayrıca burada bir cihazın değerini de tahmin edebilirsiniz. 2015 MacBook Pro’nun makul durumdaki takas değeri, Şubat 2021’de kontrol ettiğimizde 260 £ idi.

Apple’da bir cihazla nasıl takas yapılır?

Yukarıda bahsedilen siteyi ziyaret edip teklifinizi aldıktan sonra iki seçeneğiniz vardır. Birincisi, cihazınızı bir Apple mağazasına götürmek, bu Covid’den etkilenen zamanlarda hala açık olmaları şartıyla, fiyat teklifi alırken tanımladığınız duruma uygun olup olmadığının değerlendirileceği bir yer. Eğer öyleyse, mağazada yeni bir satın alma işleminde kullanmanız için uygun kredi verilecektir.

Diğeri, teklifi çevrimiçi olarak kabul etmek ve ardından, cihazınızı açıklamanızla eşleşip eşleşmediğini kontrol edecek olan Apple’a güvenli bir şekilde göndermenizi sağlayan bir nakliye paketinin gönderilmesidir. Bu süreç genellikle iki ila üç hafta sürer ve her şey yolunda giderse krediyle ilgili bir bildirim alırsınız. Cihazın belirtilenden daha düşük bir durumda olduğu tespit edilirse, kabul edebileceğiniz veya cihazın size ücretsiz olarak iade edilmesini talep edebileceğiniz yeni bir fiyat teklifi sunulur.

Apple ticareti güvenli mi?

Apple, herhangi bir perakendeci arasında en yüksek itibara sahip olanlardan biridir, bu nedenle mükemmel bir müşteri hizmeti alacağınızdan ve herhangi bir sorunla hemen ilgileneceğinizden emin olabilirsiniz.

Apple’da iki iPhone takas edebilir miyim?

Evet, Apple, tümü yenisinin maliyetine kadar gidebilen birden fazla cihazla ticaret yapmanıza izin verir.

Diğer bayilerde Apple ürünleri ticareti yapın

Apple, eski iPhone’larınızı, iPad’lerinizi ve diğer cihazlarınızı satın almak isteyen tek şirket değil. Stormfront, SmartFoneStore gibi satıcılar, müzikSaksakal, Fonebank, KRCS, ve diğerleri istenmeyen teknolojinizi avantajlı bir şekilde satın alacak, ancak Apple mağazasında kredi yerine para kazanabilirsiniz.

Hepsi Apple’ınkine benzer bir süreç izliyor ve açıklanan koşulları karşılayan tüm cihazlar yerine teklifler sunuluyor. tabiki de var eBay ve potansiyel olarak daha fazla kazanabileceğiniz ancak tanınmış şirketler yerine özel kişilerle iş yapma riskini taşıyan diğer açık artırma siteleri.

Örneğin, eski iPhone’unuzu musicMagpie’ye satmayı seçebilirsiniz. İyi durumda bir 512GB iPhone 11 Pro Max’e sahip olsaydınız, örneğin size 490 £ verirlerdi (Apple’ın 455 £ ile karşılaştırıldığında). Ne kadar alabileceğinizi kontrol edin Burada.

Eski teknolojiniz için en iyi teklifi nasıl alacağınız konusunda daha fazla ayrıntı istiyorsanız, iPhone’unuzu en iyi fiyata nasıl satacağınız, eski bir Mac satarken ve eski bir Mac’te satış yapmak istediğinizde en iyi fiyatı nasıl alacağınızla ilgili kılavuzlarımıza göz atın. iPad?

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/how-to/apple-trade-in-3801579/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...