Nasıl yapılır

Apple Öğrenci İndirimi: Apple’ın Eğitim Mağazasında Nasıl Tasarruf Edilir

Öğrenciler Apple için büyük bir pazardır, bu nedenle Mac bilgisayarlarda ve iPad tabletlerde büyük indirimler sunan ve bazen müşterilere teşvik olarak AirPods gibi ürünler veren ayrı bir eğitim mağazasına sahiptir.

Çoğu Apple müşterisi Apple Education Store’dan haberdar değil veya indirimin kendileri için geçerli olduğunu düşünmüyor. Ancak bu bir hatadır, çünkü Apple eğitim ağını oldukça geniş bir alana fırlatır ve kalifiye olmanız için iyi bir şans vardır.

Halihazırda Üniversitedeyseniz veya size yer teklif edildiyse, Apple’ın öğrenci indiriminden yararlandığınızdan emin olmalısınız. Apple’da MacBook Air, MacBook Pro, iMac, iMac Pro veya Mac mini’de yüzlerce tasarruf edebilirsiniz. İngiltere Eğitim Mağazası, ABD Eğitim Mağazası, CA Eğitim mağazası veya AU Eğitim Mağazası.

Okumaya devam edin, size yeni bir MacBook veya iPad’de nasıl tasarruf edebileceğinizi göstereceğiz.

Başlamadan önce, ABD ve Kanada’da 17 Haziran ile 27 Eylül arasında Apple Eğitim mağazasından uygun satın alma işleminizle ücretsiz bir çift AirPod alabileceğinizi bilmek ilginizi çekebilir. İngiltere’nin Temmuz’dan Ekim’e kadar benzer bir anlaşma yapması bekleniyor. Bunu buradan okuyun: Apple’ın Okula Dönüş Satışı 2021’de ücretsiz AirPods edinin.

Apple öğrenci indirimi ne kadar?

Apple tek bir evrensel indirim sunmuyor. Her ürün grubu için farklı fiyatlar belirler. İndirimler şu anda yalnızca Mac bilgisayarlar (iMac, MacBook Air, MacBook Pro ve Mac mini) ve iPad’ler için geçerlidir. Aşağıda her bir ürün kategorisine daha ayrıntılı bakacağız.

Ne yazık ki iPhone, Apple TV veya Apple Watch’ta veya bu ürünler için aksesuarlarda veya yazılımlarda indirim yoktur.

Apple’ın Mac/MacBook öğrenci indirimi ne kadar

İngiltere’den bir MacBook Air, MacBook Pro, iMac, iMac Pro veya Mac mini’de yüzlerce tasarruf edebilirsiniz Apple Eğitim Mağazası, ABD Eğitim Mağazası, CA Eğitim Mağazası ya da AU Eğitim Mağazası. Apple’ın Pro Display XDR’ı da indirimli olarak sunuluyor, bu nedenle elde edilecek bazı büyük tasarruflar var.

Örneğin, İngiltere Eğitim mağazasından yeni bir Mac’te 280 £’a kadar tasarruf edebilirsiniz.

ABD’de, Mac’lerde bulacağınız indirimler şunlardır:

 • MacBook Air 899$ (genellikle 999$)
 • MacBook Pro 1.199 ABD Doları (genellikle 1.299 ABD Doları)
 • iMac 1.249$ (genellikle 1.299$)
 • Mac mini 649 dolar (genellikle 699 dolar)

Öğrenciler için yararlı bulabileceğiniz en iyi Mac kılavuzumuz var.

Apple’ın iPad öğrenci indirimi ne kadar

Ayrıca iPad Pro, iPad Air, iPad ve iPad mini dahil olmak üzere iPad’lerde indirim alabilirsiniz.

80£/100$’a kadar tasarruf etmeyi bekleyebilirsiniz.

fiyatlarına yakından bakın Apple’ın İngiltere Eğitim Mağazası, Apple’ın ABD Eğitim Mağazası veya Apple’ın AU Eğitim Mağazası.

Kolej veya üniversite için bir iPad satın almayı düşünüyorsanız, öğrenciler için En İyi iPad kılavuzumuzu okumak isteyebilirsiniz.

Kimler Apple öğrenci indirimi alabilir?

Öğrenci indiriminden yararlanabilecek üç tür insan vardır:

 • Yüksek öğrenimdeki öğrenciler.
 • Eğitim kurumları için satın alan insanlar.
 • Yükseköğrenim öğrencilerinin velileri kendi adlarına satın alıyor.

Apple, şart ve koşullarında bunu daha ayrıntılı olarak açıklar.

Birleşik Krallık için bunlar, aşağıdaki grupların “Eğitim için Apple Store’dan satın almaya uygun” olduğunu belirtir:

 • Herhangi bir eğitim kurumunun çalışanları – Birleşik Krallık’taki bir kamu veya özel eğitim kurumunun herhangi bir çalışanı.
 • Ortaöğretim Sonrası Öğrenciler – Birleşik Krallık’ta bir lise sonrası eğitim kurumuna devam eden veya kabul edilen öğrenciler.
 • Ortaöğretim sonrası öğrencilerin velileri – Birleşik Krallık’ta bir kamu veya özel lise sonrası eğitim kurumuna devam eden veya kabul edilen bir öğrenci olan çocukları adına satın alan ebeveynler

Apple’ın ABD’de uygunluk için benzer bir hüküm ve koşulları vardır:

 • K-12 – Amerika Birleşik Devletleri’ndeki bir kamu veya özel K-12 kurumunun herhangi bir çalışanı, ev okulu öğretmenleri de dahil olmak üzere uygundur. Ayrıca, halihazırda seçilmiş veya atanmış üye olarak görev yapan okul yönetim kurulu üyeleri de uygundur. Halihazırda seçilmiş veya atanmış memurlar olarak görev yapan PTA veya PTO yöneticileri uygundur.
 • Yüksek Öğrenim – Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Yüksek Öğrenim kurumlarının öğretim üyeleri ve personeli; ve Amerika Birleşik Devletleri’nde bir Yüksek Öğrenim kurumuna devam eden veya kabul edilen öğrenciler satın almaya hak kazanır. Apple Store for Education Bireylerinden yapılan satın almalar kurumsal satın alma veya yeniden satış için değildir.
 • Yüksek Öğrenim Ebeveynleri – Şu anda Amerika Birleşik Devletleri’nde bir kamu veya özel Yüksek Öğrenim Kurumuna devam eden veya kabul edilen bir öğrenci olan çocukları adına satın alan ebeveynler satın alabilir.

Bu temelde, ortaöğretim sonrası eğitime devam ediyorsanız veya bir ortaöğretim sonrası kuruma kabul edildiyseniz, Apple indirimine hak kazanırsınız. (Lise sonrası, üniversite veya orta öğretim tamamlandıktan sonra gerçekleşen diğer herhangi bir örgün eğitim anlamına gelir. Bu nedenle altıncı sınıf kolejleri hariçtir, ancak şirketin kuralları gevşetmeye hazır olup olmadığını görmek için bir Apple Store’a başvurmaya değer olabilir. .)

Öğrencilerin ebeveynleri kendileri için satın alırken uygun değildir, ancak oğulları veya kızları için eğitim mağazasından indirimli bir Mac alabilirler. Yine, bu, ortaöğretim sonrası öğrencilerin ebeveynleri ile sınırlıdır.

Ayrıca, eğitim ortamında çalışan herkes Apple bilgisayarlarında indirim almaya hak kazanır. Sadece öğretmenler ve öğretim görevlileri ile sınırlı değildir, aynı zamanda idari çalışanları ve diğer personeli de kapsar. Esasen bir okulda, kolejde veya üniversitede çalışan herkestir. (Bu, lise sonrası kurumlarla sınırlı değildir. Apple, “herhangi bir eğitim kurumu” anlamına gelir.)

Bu, şu anda okulda olan çocuğunuz için bir Mac veya iPad için indirim alamayacağınız anlamına gelir.

Apple Education Store indirimi için uygun değilseniz, bunun yerine şuraya göz atmanızı öneririz: Apple Yenilenmiş Mağaza, herkes için indirimler sunuyor.

Apple ürünlerinde indirim yapan sadece Apple değil. Yeni veya daha eski Mac, iPad ve iPhone modellerinde her zaman indirim alabilirsiniz. Ayrıca alabileceğiniz en iyi fırsatların bir dizi özetine sahibiz:

Apple öğrenci indirimi nasıl alınır

Eğitim indirimi almaya hak kazandığınızı belirledikten sonra Apple’da nasıl para kazanabilirsiniz?

Tek yapmanız gereken Eğitim için Apple Store’u ziyaret etmek olduğunu ve istediğiniz ürünleri daha ucuza bulacağınızı düşünebilirsiniz. Ancak, Apple’ın Eğitim Mağazasına erişmeden önce öğrenci olduğunuzu veya başka bir şekilde (örneğin bir okulda veya kolejde çalışıyorsunuz) uygun olduğunuzu doğrulamanız gerekir. Farklı ülkeler, aşağıda ele alacağımız farklı adımlar dizisine sahip olacaktır.

Bağlantıları takip ederek Apple Education Store’u bulacaksınız. Apple Eğitim Mağazası İngiltere, Apple Eğitim Mağazası ABDveya Apple Eğitim Mağazası TR.

Apple öğrenci indirimi nasıl alınır – İngiltere

 1. Buna tıkla Apple’ın İngiltere Eğitim Mağazasına bağlantı Apple Eğitim sitesine erişmek için
 2. Bir kez orada, Apple’ın eğitim indirimlerine erişmek için UNiDAYS öğrenci indirim web sitesine kaydolmaya teşvik edileceksiniz. Alternatif olarak, Birleşik Krallık’taki müşteriler, UNiDAYS ile aynı şekilde çalışan rakip doğrulama hizmeti Student Beans’i de kullanabilirler.
 3. Hangi siteyi kullanırsanız kullanın, e-posta adresinizi ve bir şifrenizi, adınızı, kurumunuzu, çalışma konunuzu, eğitim yıllarınızı ve kurs sürenizi belirtmeniz gerekir.
 4. Kayıt işlemini tamamlayıp oturum açtıktan sonra Apple’ın öğrenci indirimlerine erişebileceksiniz.

Bir doğrulama sitesi aracılığıyla kaydolmak istemiyorsanız Apple’ı arayabilir, Apple’ın Çevrimiçi Sohbet özelliğini kullanabilir veya bir Apple Store’u ziyaret edebilirsiniz. Oradaki personel süreç boyunca size rehberlik edecek.

Apple öğrenci indirimi nasıl alınır – ABD ve Avustralya

 1. Ziyaret etmek Apple’ın ABD Eğitim Mağazası veya Apple’ın Avustralya Eğitim Mağazası nerede olduğuna bağlı.
 2. Mümkünse üniversite ağınızdan oturum açmak genellikle en iyisidir.
 3. Ayrıca, eğitim indirimine hak kazandığınızı kanıtlayan bir tür resmi kimlik belgesine hızlı erişiminiz olduğundan emin olmak isteyeceksiniz. Öğrenci kimliğiniz iyi bir seçimdir.
 4. Ancak, Apple Education Store’dan sipariş vermek için aslında herhangi bir oturum açma veya kimliğe ihtiyacınız olmadığını fark edebilirsiniz – ancak Apple’ın satın alma sırasında veya sonrasında herhangi bir noktada öğrenci olduğunuza dair kanıt isteyebileceğini ve sizden ücret talep edebileceğini unutmayın. sağlayamazsanız ek bir ücret.

Bir eğitim kurumu için Apple ürünleri nasıl satın alınır

Bir okul, kolej veya üniversite için yeni Mac’ler veya iPad’ler satın almakla görevlendirildiyseniz, Apple’ın sizin için farklı bir mağazası vardır. Bu mağaza, bir eğitim kurumu için Mac satın alanlar için tasarlanmıştır (bireysel öğrencilerin sahip olması yerine öğrencilerin üzerinde çalışması için).

 1. Okullar ve Üniversiteler için Birleşik Krallık Apple Store’u, ABD’deki eşdeğeri veya Avustralya’daki eşdeğeri ziyaret etmelisiniz.
 2. Eğitim Kurumunuzu aramanız gerekecek: kurumunuzun ayrıntılarını girin ve ara’yı tıklayın.
 3. Kurumunuz bulunursa, kurumunuzun mağazasına erişmek için oturum açabileceksiniz.
 4. Mağazayı kullanmadan önce yine de kaydolmanız gerekebilir.
 5. Okulunuz, kolejiniz veya başka bir kurumunuz bulunamazsa, okulunuzu kaydettirmeyi görüşmek için Apple’ı aramanız gerekebilir.

Apple Music için öğrenci indirimi nasıl alınır

Apple’ın Apple Music öğrenci üyelik planı, tam zamanlı eğitimde olanlara %50 abonelik indirimi sunuyor. Şu anda Apple Music’e yeni abone olanlar için üç ay ücretsiz, bu yüzden önce bunu almak isteyebilirsiniz.

Bu indirim, her biri normal fiyatın yarısı kadar indirim sunan İrlanda, ABD, Avustralya, Yeni Zelanda, Almanya ve Danimarka’daki benzer planlarla birlikte, Apple Music üyeliğinin aylık maliyetini 9,99 £/9,99 £’dan 4,99 £/4,99 $’a düşürür.

Öğrenci indirimine hak kazanmak için, uygun bir üniversiteye veya koleje kayıtlı olduğunuzu kanıtlamanız gerekir.

Öğrenci Üyeliği katmanı, Bireysel Üyelik (aylık 9,99 £/9,99 £) ve Aile Üyeliği (14,99 £/14,99 $) ile birlikte Apple’ın tüketicilere sunduğu üçüncü üyelik seviyesidir. Ziyaret etmek Apple’ın sitesi detaylı bilgi ve kayıt için

Öğrenciyseniz ve iPhone veya iPad’inizde Apple Music’e kaydolduysanız, ‘Üniversite Öğrencisi misiniz?’ yazan yere dokunun. ve bir doğrulama sistemine yönlendirileceksiniz – kolejiniz veya üniversiteniz uygunsa, indirimli abonelik ücreti alacaksınız.

İşte bu kadar – indirimli Apple ürünlerinizin keyfini çıkarın!

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/how-to/apple-student-discount-education-3466634/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...