iPhone

Tüm iPhone 13 Modelleri ‘Sensör Kaydırma Optik Görüntü Sabitleme Alın’

Akıllı telefon, tüketicilerin büyük çoğunluğu için dijital kameranın yerini aldı ve Apple yeni bir iPhone lansmanını duyurduğunda kamera özellikleri neredeyse her zaman öne çıkıyor. En son rapor, ürün yelpazesi için tamamen yeni olmasa da, bu sonbaharda iPhone’a gelecek bir fotoğraf yükseltmesi fikrini veriyor.

Tayvanlı sektörel haber sitesi DigiTimes’a göre Apple, tüm iPhone 13 modellerine sensör kaydırmalı OIS (optik görüntü sabitleme) eklemeye hazırlanıyor. Yani, mini’ye olan güvenin son anda kaybolması veya marka bilinci oluşturma dışında. iPhone 12s’ye geçin – 13, 13 mini, 13 Pro ve 13 Pro Max.

“[Voice coil motor shipments for Android phones] ikinci yarıda iPhone’lar tarafından aşılması bekleniyor [of 2021], tüm yeni iPhone’ların sensör kaydırma OIS işlevine sahip olacağı göz önüne alındığında, “DigiTimes, kaynaklarının tipik olarak mükemmel ve ilginç bir açıklamayı, zengin bir kuru endüstri ayrıntısının altına gömdüğünü bildirdi.

Şu anda sensör kaydırmalı OIS yalnızca Apple’ın sınıfının en iyisi olan iPhone 12 Pro Max’te sunuluyor.

Teknoloji orijinal olarak profesyonel DSLR kameralardan geliyor, ancak bir süredir telefon kameralarında mevcut. Amacı, mercek yerine sensörü stabilize etmektir; bu, titrek veya engebeli koşullarda fotoğraf bulanıklığını önlemenin daha etkili bir yoludur.

“Yeni bir OIS lens yerine sensörü sabitler, böylece çekimleriniz sabit – siz olmasanız bile sabit kalır,” diye hevesli açıklamayı okur. Apple’ın web sitesinde. Açıkçası bu, özelliğin resmi olarak henüz mevcut olmayan iPhone 13 yerine iPhone 12 Pro Max’teki uygulaması için geçerli.

Düzenli olarak güncellenen iPhone 13 hub’ımızla en son sızıntıları ve son dakika haberlerini takip edebilirsiniz. Yeni telefonların Eylül ayında duyurulması bekleniyor; O kadar bekleyemiyorsanız, en iyi iPhone fırsatlarına yönelik kılavuzumuzla mevcut modellerden birinde pazarlık yapın.

Bu makale ilk olarak Macworld İsveç’te yayınlandı. David Price tarafından tercüme ve ek raporlama.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/iphone-13-sensor-shift-ois-3805105/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...