Apple

Tim Cook ‘İstifa Öncesi Bir Büyük Lansman Daha İstiyor’


screenshot

Tim Cook, on yıldır Apple’ın CEO’su ve daha şimdiden bir on yıl daha bu işte olmayı beklemediğini kamuoyuna açıkladı. Ancak Apple’ın nihai ayrılışını nasıl ele alacağı ve Cook’un hangi koşullar altında ayrılmayı tercih edeceği gibi sorular devam ediyor.

Bloomberg’in Apple muhabiri ve şirket hakkındaki en doğru söylenti kaynaklarından biri olan Mark Gurman (şu anki AppleTrack doğruluk oranı %88.8 ile), en son haber bülteninde Cook’un en az 2025’e kadar CEO olarak kalmasının beklendiğini yazıyor, ancak muhtemelen bundan daha uzun değil.

Gurman’a göre Apple içinde genel algı, Cook’un şirketteki görevini tamamlamadan önce başka bir büyük yeni ürün kategorisinin lansmanına yardımcı olmak istediği yönünde: başka bir iPhone, Apple Watch veya MacBook Pro yerine tamamen yeni bir girişim. Gurman, bunun gizemli Apple Car’dan ziyade, Apple’ın şu anda geliştirme aşamasında olduğu söylenen ve merakla beklenen AR gözlükleri olacağına inanıyor – ki bu gerçekleşirse daha da sonra gelecek.

Apple’ın gelecek yıl bir karma gerçeklik kulaklığı piyasaya sürmeye hazır olduğu söyleniyor (belki de bu yılın başlarında bir duyuru ile), ancak AR gözlüklerinin on yılın ortalarında bir süre gelmesi bekleniyor.

Gurman, Tim Cook’un 2025 (hâlâ CEO ise çok sayıda hisseye sahip olacağı) ile 2028 arasında bir süre görevden ayrılmasını bekliyor. Onun şimdiden bir milyarder olduğuna inanılıyor.

Bu makale ilk olarak Macworld İsveç’te yayınlandı. David Price tarafından tercüme ve ek raporlama.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/tim-cook-one-more-launch-resigning-3807916/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...