iPhone

2023’te iPhone Notch Yok – Analist


screenshot

Tanınmış TF International Securities analisti Ming-Chi Kuo’ya göre Apple, TrueDepth kameranın tamamını iki yıl içinde ekranın altına yerleştirmek için gereken teknolojiye sahip olmayı bekliyor.

Gelecek yılın iPhone modelleri veya en az biri, daha önceki bir söylentiye göre, Face ID için gerekli olan çeşitli sensörleri tutan çentiğe sahip olmayacak ve bunun yerine birçok Android telefonda olduğu gibi bir gözetleme deliğine sahip olacak.

Kuo, bir sonraki yıl için yatırımcılara yaptığı bir notta, 2023 iPhone modellerinin tüm TrueDepth kamerayı (sensör paketi adı verilen) ekranın arkasında inşa edeceğini iddia ediyor.

Böyle bir tasarım hakkında uzun zamandır spekülasyonlar yapılıyordu, ancak bir selfie kamerasının yeterli şekilde çalışması için bir ekran panelinden yeterli ışığa izin verme teknolojisi henüz mevcut değildi. Kuo’ya inanacaksak Apple, bundan iki yıl sonra teknolojinin iPhone’a dahil edilecek kadar olgunlaşacağına inanıyor.

Gerçek anlamda tam ekran bir iPhone, birçok kullanıcının hayalidir ve kesinlikle Apple’ın uzun süredir geliştirmeyi umduğu bir şeydir.

2023 ayrıca katlanabilir bir iPhone’un piyasaya sürülmesine de tanık olabilir. Katlanabilir iPhone söylentilerini buradan okuyun: Apple’ın Katlanabilir iPhone planları. Kuo’ya göre iPhone’un sonraki üç nesline gelecek en önemli özelliklere de genel bir bakışımız var.

2021 iPhone’un bile daha küçük bir çentiğe sahip olması bekleniyor. İPhone 13 haber merkezimizde yaklaşan 2021 iPhone hakkında bilmeniz gereken her şeyi öğrenin.

MacRumors aracılığıyla.

‘ Karen Haslam tarafından tercüme.

{

”,”

‘2.0’

‘script’,”);
‘init’, ”
”, ”);
”,”);
);

}
.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/no-iphone-notch-2023-analyst-3803755/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...