iPad

Tamamen Yeniden Tasarlanan iPad mini 6 ‘Bu Sonbaharda Geliyor’

En son rapora göre, iPad mini’nin bir sonraki sürümü iki buçuk yıllık bir bekleyişin ardından bu sonbaharda piyasaya sürülecek. Önceki model, iPad Air’in güncellenmiş bir sürümüyle birlikte 2019 baharında piyasaya sürüldü; Air 2020’de tekrar güncellendi ancak mini değildi.

Teori, Bloomberg’den Mark Gurman’ın (AppleInsider aracılığıyla) Power On haber bülteninden geliyor. Anonim kaynakları, yeni iPad mini’nin 2021 sonbaharında duyurulması ve piyasaya sürülmesi için “gitmesi” gerektiğini veya ABD’li okuyucularımıza düşmesi gerektiğini söylüyor.

iPad mini 6’nın Apple’ın en küçük tabletinin şimdiye kadarki en büyük yeniden tasarımı olduğu söyleniyor. Görünüm, daha dar ekran çerçeveli (ve dolayısıyla biraz daha büyük ekranlı) ve Ana Sayfa düğmesi olmayan mevcut iPad Air’e daha çok benzemelidir. Aksi takdirde, uzunluk ve genişliğe sadece 3 mm eklendiğinde, boyutun önceki nesil ile neredeyse aynı olduğu söyleniyor.

(Daha önce Jon Prosser’a göre mininin mevcut 203.2 × 134.6 × 6.1 mm’den 206.3 x 137.8 x 6.1 mm’ye yükseleceğini bildirmiştik.)

Ön Sayfa Teknolojisi/RenderbyIan

Ayrıca Lightning bağlantı noktasının bir USB-C bağlantı noktası ile değiştirilmesi bekleniyor, hoparlörler iyileştirilecek ve Touch ID, 2020 Air’de olduğu gibi güç düğmesi aracılığıyla kullanılabilir olacak.

Daha önceki bilgiler, yeni bir iPad mini’nin ancak yıl sonuna doğru çıkabileceğini belirtmişti, ancak Gurman’a göre bundan daha erken olacak.

Düzenli olarak güncellenen yeni iPad mini merkezimizi ziyaret ederek en son söylentileri yakalayabilirsiniz. Sonbahara kadar beklemek istemiyorsanız, en iyi iPad fırsatlarından oluşan genel listemizle mevcut ürün yelpazesinde bir pazarlık yapın.

Bu makale ilk olarak Macworld İsveç’te yayınlandı. David Price tarafından tercüme ve ek raporlama.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/ipad-mini-6-autumn-3806508/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...