iPad

Samsung, Yeni iPad Air için ‘OLED Ekranları Hazırlıyor’

Apple’ın iPad serisinin, ayrı ekran teknolojilerine dayalı olarak ayrı ürün gruplarına ayrılma olasılığı giderek artıyor. Şu anda iki şerit var: birinci sınıf iPad Pro’da mini LED ve geri kalanında LED LCD. Ancak ortadaki modeller için yeni bir OLED seçeneği ortaya çıktı.

The Elec’in konuyla ilgili kaynaklara dayanan raporuna atıfta bulunan 9to5Mac, Samsung Display’in etcher tedarikçileri ağının şu anda iPad serisi için tasarlanan OLED ekranları 2022 lansmanı için üretmek için yeni bir üretim sürecine başladığını yazıyor.

(Aslında Elec, yaklaşmakta olan bir OLED MacBook’un paneller için amaçlanan hedef olabileceğini öne sürüyor, ancak 9to5Mac, Apple’ın böyle bir cihazda mini LED kullanma olasılığının çok daha yüksek olduğuna dikkat çekiyor.)

Ekran boyutları açısından Samsung, Apple’ın 10 inç ve üzeri boyutlarda OLED paneller satın almasını bekliyor. Bu, şu anda 7,9 inç olan ve bir sonraki güncellemede 8,5 inç-9 inç olması muhtemel olan iPad mini’yi hemen dışlıyor. Ancak, 10.2 inç ekrana sahip bütçe odaklı temel iPad modeli de dahil olmak üzere, şu anda mevcut olan diğer iPad modellerinden herhangi birine teorik olarak uyabilir.

Gerçekte, bütçe kısıtlamaları, standart iPad’in yakın gelecekte yükseltme alma olasılığının düşük olduğu anlamına geliyor. Bunun yerine, yeni OLED ekranların, bir sonraki güncellemede Apple’ın orta sınıf iPad Air modelinde yer alması bekleniyor. Ming-Chi Kuo, 2022 iPad Air’in OLED ekranla donatılacağını tahmin eden uzmanlar arasında yer alıyor.

Bu arada iPad Pro modelleri, muhtemelen (12.9 inçlik model durumunda) veya (11 inçlik model durumunda) mini LED’e yükseltilecek.

Düzenli olarak güncellenen iPad Air haber merkezimizle Apple’ın orta sınıf tabletiyle ilgili en son sızıntıları ve söylentileri takip edebilirsiniz. Gelecek yıla kadar beklemek istemiyorsanız – sizi kim suçlayabilir? – bunun yerine, en iyi iPad fırsatlarının toplanmasıyla mevcut aralıkta pazarlık fiyatı bulabilirsiniz.

Bu makale ilk olarak Macworld İsveç’te yayınlandı. David Price tarafından tercüme ve ek raporlama.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/samsung-oled-new-ipad-3807394/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...