iPad

Patent Apple’ın Titanyum MacBook Üzerinde Çalışmasını Öneriyor

Apple şu anda ürün kasalarının çoğunu alüminyumdan ve Mac mini de dahil olmak üzere giderek daha fazla geri dönüştürülmüş alüminyumdan üretiyor. Ancak şirket alternatif metaller için seçeneklerini araştırıyor gibi görünüyor.

Titanyum, alüminyumdan çok daha güçlü bir metaldir. Kuşkusuz yoğunluk daha yüksektir, ancak titanyumdan yapılmış bir kasa aynı gücü sunarken çok daha ince olabilir ve sonuçta ürün daha hafif olur.

Apple, yakın zamanda yayınlanan bir patent başvurusunda, taşınabilir bir elektronik ürünün titanyum dış yüzeyini cilalama ve anotlamayı birleştirerek daha çekici hale getirmek için kullanılabilecek teknolojiler hakkında yazıyor, 9to5Mac raporuna göre.

Patentle ilgili en ilginç şey, titanyumun Mac, iPhone ve iPad’de ve şu anda titanyum seçeneğiyle sunulan Apple Watch’ta nasıl kullanılabileceğini göstermesi.

Apple, MacBook’u titanyumdan üretmeye başlarsa, elbette bu ilk olmayacak. 2001 ve 2003 yılları arasında şirket, PowerBook G4’ü genellikle TiBook olarak bilinen titanyumdan sattı. Ve 2007’de bir titanyum iMac üreteceğine dair bir söylenti vardı, ancak bu hiçbir zaman bir işe yaramadı.

Apple’ın iPhone’un Pro modellerini alüminyum yerine çelikten zaten ürettiği göz önüne alındığında, şirket çeliği daha hafif titanyumla değiştirmeyi planlıyor olabilir.

Yaklaşan duyurular hakkında daha fazla ipucu için 2021’de piyasaya sürülecek yeni Apple ürünlerine yönelik kılavuzumuzu okuyun.

{

”,”

‘2.0’

‘script’,”);
‘init’, ”
”, ”);
”,”);
);

}
.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/patent-titanium-macbook-3800979/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...