Nasıl yapılır

Mac’te Photoshop Nasıl Yüklenir

Apple’ın ücretsiz Mac uygulamaları: Fotoğraflar ve Önizleme, bir görüntünün veya fotoğrafın rötuşlanmasıyla ilgili temel bilgileri edinebilir, ancak daha gelişmiş bir şey yapmak istiyorsanız, özel bir görüntü düzenleme uygulamasına ihtiyacınız olacaktır. Adobe Photoshop, çok çeşitli özellikleri ve yetenekleri nedeniyle endüstri standardıdır. İşte Mac’inizde Photoshop’un bir kopyasını nasıl alacağınız ya da başarısız olursa, bir sonraki en iyi şey.

Photoshop’u Mac’te ücretsiz edinme

Birçok kişi Photoshop’u bir Mac’te ücretsiz olarak edinmenin bir yolu olup olmadığını merak edecek. İlk önce bir uyarı: Photoshop’u bir dosya paylaşım sitesinde bulursanız indirmeyin. Her şeyden önce, Adobe’nin dağıtım şekli nedeniyle uygulamanın yasal bir sürümü olma olasılığı çok düşük ve ikincisi, neredeyse kesinlikle size sorunlara neden olacak – virüsler bu şekilde yayılıyor.

Adobe Photoshop’un tamamen ücretsiz bir sürümü yoktur, ancak size Photoshop’un bir kopyasını sınırlı bir süre için veya kısa süreli bir abonelikle ücretsiz olarak alabilecek birkaç seçenek vardır.

İlk seçenek bir Photoshop denemesidir. Hiçbir kısıtlama olmaksızın tam programa erişmenizi sağlayan 7 günlük ücretsiz deneme var.

Adobe ücretsiz 7 günlük deneme sürümünü duyururken, aslında 14 gün ücretsiz alırsınız, çünkü ilk siparişinizden itibaren 14 gün içinde iptal edebilir ve tam para iadesi alabilirsiniz. Yani, teorik olarak, deneme süreniz varsa ve ardından aboneliğinizi 13 gün sonra iptal ederseniz 21 gün ücretsiz alabilirsiniz.

İkinci seçenek, yıllık yerine aylık olarak aylık abonelik için kaydolmaktır. Aşağıdaki bölümlerde çeşitli abonelik seçeneklerini inceleyeceğiz, ancak bu seçenek geçici olarak Adobe Photoshop’a abone olmanıza izin verecektir.

Nasıl çalıştığını açıklamak için Adobe’nin iki aylık abonelik paketi arasındaki farkı açıklamamız gerekir:

İki aylık abonelik paketi vardır: biri daha ucuzdur (ayda 19,97 £ / 20,99 AU / AU $ 29,99), çünkü yıllık bir planın parçasıdır; diğeri daha pahalı bir seçenektir (ayda 30,34 £ / 31,49 $ / 45,99 Avustralya Doları), ancak Adobe’ye herhangi bir ödeme yapmak zorunda kalmadan iptal edebilirsiniz.

Adobe, burada çeşitli sözleşmelerin yasal koşullarını açıklamaktadır. Temel olarak, daha ucuz olan ‘yıllık sözleşme, aylık ödeme’ için kaydolursanız ve ardından aboneliğinizi sonlandırmayı seçerseniz, bunu yapabilirsiniz, ancak sözleşmeyi ilk 14 günden sonra sonlandırırsanız “toplu ödeme alırsınız Kalan sözleşme yükümlülüğünüzün% 50’si tutarında toplam tutar ve hizmetiniz o ayın fatura döneminin sonuna kadar devam edecektir. “

Bu, yıllık ödeme yapıyor olmanıza göre biraz daha iyi bir senaryodur – bu durumda sözleşmeniz dönem sonuna kadar devam edecektir. Parayı geri alamazsın.

Bu nedenle, bu durumda en iyi seçenek, aydan aya sözleşmeye kaydolmaktır. Bu durumda sözleşme her ay otomatik olarak yenilenir, ancak iptal etmeyi seçerseniz, Photoshop’u o ayın sonuna kadar kullanabilirsiniz ve bu noktada sözleşmeniz sona erer.

Photoshop’a ihtiyacınız varsa, ancak kendinizi Adobe ile bir sözleşmeye bağlamak istemiyorsanız, bu sizin için en iyi seçenek olabilir. Ancak, 90 gün sonra Adobe bulutuna kaydettiğiniz her şeye erişiminizi kaybedeceğinizi unutmamalısınız.

Adobe’nin web sitesine kaydolun.

Photoshop planı nasıl iptal edilir:

  1. Planların yönetildiği Adobe web sayfasına giriş yapın.
  2. Adobe hesabınıza giriş yapın.
  3. Planlarım sekmesinin altında Planı Yönet’i (veya Planı Görüntüle) bulun ve üzerine tıklayın.
  4. Şimdi Planı iptal et’e tıklayın.
  5. İptal nedeninizi belirtin.
  6. Devam’a tıklayın.

Mac için Photoshop fiyatı

Photoshop sözleşmenizi sonlandırmanın kolaylığı, Adobe’nin Photoshop kopyalarını doğrudan satıştan abonelik modeline geçme kararının bir avantajıdır.

Ancak, Adobe’nin Photoshop ve diğer uygulamaları için ‘kalıcı lisans’ satmamasından hayal kırıklığına uğrayan birçok Mac kullanıcısı var. Yıllar önce profesyonel Mac kullanıcıları bir Adobe CS sürümüne sahip olabilirdi, ancak şirketlerin güncelleme işleminin yavaş olması muhtemelen Adobe’nin bir abonelik modeline geçmesine neden oldu. Abonelik modeli, şirketleri, her üç ila beş yılda bir Adobe’ye ödeme yapmak yerine Adobe’ye ödemeye devam etmeye zorlar. Adobe, şirketlerin güncel yazılımlarla daha iyi durumda olduklarını iddia ediyor.

Abonelik modelini ister sevin ister nefret edin, Photoshop’un bir kopyasını almak istiyorsanız aralarından seçim yapabileceğiniz birkaç seçenek vardır:

Yukarıda tartıştığımız gibi, yalnızca tek bir Photoshop uygulamasını istiyorsanız, bir yıllığına kaydolursanız ayda 19.97 £ / 20.99 $ / AU $ 29.99 veya yalnızca ödeme yaparsanız ayda 30.34 £ / 31.49 $ / AU $ 45.99’a sahip olabilirsiniz. aylık olarak. Adobe’nin web sitesine kaydolun.

Ancak, Fotoğraf Planı aslında en iyi anlaşmadır. Photoshop CC, Lightroom CC (web ve mobil için) ve Lightroom Classic CC (masaüstü için) içerir. Bu paketin maliyeti aylık 9,98 £ / 9,99 $ / AU $ 14,29, ancak bir yıllık sözleşmeniz olacak. Dahil 20GB depolama alanı elde edersiniz (ayda yaklaşık 10 £ / 10 $ / AU $ 14 $ daha fazla olan 1 TB depolama seçeneği vardır). Adobe’nin web sitesine kaydolun.

Bir işletme kullanıcısıysanız, aylık 25,28 £ (KDV hariç) / 33,99 $ / AU $ 48,99 (GST dahil) karşılığında tek bir Photoshop lisansı alabileceğiniz İşletme seçeneğine kaydolmanız gerekir. Photoshop, Illustrator, InDesign, Premiere Pro ve Acrobat dahil olmak üzere tüm Adobe CC uygulamalarının aylık 59 £ (KDV hariç) / 79.99 $ / 116 AU $ tutarında olduğunu belirtmekte fayda var. Adobe’nin web sitesine kaydolun.

Photoshop için eğitim indirimi var mı?

Evet var. Yalnızca Photoshop katmanında indirimli bir fiyata kaydolamazsınız, ancak açıkça Photoshop içeren tüm Creative Cloud koleksiyonunu oldukça büyük bir indirim karşılığında edinebilirsiniz.

Yazma sırasında, Öğrenciler ve Öğretmenler, normal abonelik oranından yaklaşık% 70 daha az olan ayda 16,24 £ / 19,99 ABD Doları / 21,99 ABD Doları öderler.

Photoshop’un bir kopyasını doğrudan satın alabilir misiniz?

Abonelik olmadan Photoshop satın almanın bir yolu olup olmadığını merak edenler için kötü bir haber. Adobe, insanların abonelik modelini kullanmasını istediği için artık Photoshop’un tam sürümünü bağımsız bir program olarak sunmuyor. Bunun avantajları olsa da, her zaman yazılımın en son sürümünü kullanacağınızdan, programı kullanmak istiyorsanız bir aboneliğe bağlı olduğunuz anlamına gelir.

Ancak, abonelik olmadan satın alabileceğiniz bir Photoshop sürümü vardır: Photoshop Elements.

Photoshop Elements, profesyonel fotoğrafçılar yerine amatörler için tasarlanmıştır, ancak ihtiyaçlarınız için yeterli olabilecek bir dizi fotoğraf düzenleme özelliği sunar.

Photoshop Elements’in bir kopyasını doğrudan Adobe’nin web sitesinden 86,56 £ / 99,99 ABD Doları / 145,19 ABD Doları karşılığında satın alabilirsiniz: Photoshop Elements 2021’i Adobe’den satın alın.

Photoshop Elements veya Mac App Store’dan da satın alabilirsiniz, ancak aslında Apple’dan satın alırsanız daha pahalıya mal olur (99 £ / 99 $ / 159.99 $).

Photoshop Elements’in avantajı, onu doğrudan satın alıp Mac’inize yükleyebilmenizdir. Elements ile maskeler, katmanlar, renklendirme, görüntü işleme ve diğer yararlı, daha tüketici düzeyinde efektler gibi özelliklere erişebileceksiniz.

Yine de yaratıcı bir profesyonelseniz veya Photoshop’un tam gelişmiş sürümüne alışkınsanız, kutudan eksik çok fazla araç bulabilirsiniz.

Bir göz atmak isterseniz yazılımı bir test çalıştırması için 7 günlük ücretsiz deneme sürümü de vardır.

Ya Photoshop’un eski kopyaları?

Abonelik rotasından gerçekten aşağı inmek istemiyorsanız ve Elements yeterli değilse, tam paketin eski sürümlerini eBay’de veya diğer ikinci el pazarlarda izlemek isteyebilirsiniz. Bunlar iyi seçenekler olsa da Satın Al düğmesine basmadan önce ödevinizi yapmak isteyeceksiniz.

Adobe, güncellemeler açısından tüm eski sürümleri desteklemez, bu nedenle bulduklarınız macOS’un sonraki yinelemeleriyle uyumlu olmayabilir. Satın almadan önce çalışıp çalışmayacağından Google’a emin olun. Ayrıca, genellikle bunlar devredilemez olduğundan, yazılım lisansının daha önce kullanılmadığını da onaylamanız gerekir.

Photoshop’un eski sürümleriyle ilgili bir başka sorun da, daha yeni macOS sürümlerinde çalışmayabilmeleridir. Ve daha yeni Mac’ler ihtiyacınız olan macOS sürümünü çalıştırmayabilir.

Bununla ilgili yardım için şunu okuyun: Mac’im hangi macOS sürümünü çalıştırabilir?

Mac’te Photoshop’a en iyi alternatifler?

MacOS’ta, çoğu Adobe ürünlerinden daha düşük fiyat etiketleriyle gelen çok sayıda harika fotoğraf ve görüntü işleme yazılımı vardır. En sevdiklerimizden biri, çok çeşitli güçlü araçlar, kullanıcı dostu arayüz ve yaklaşık 50 £ / US $ 50 maliyeti olan Serif’ten Affinity Photo. Serif sitesinde programı yarı fiyatına sunan ve mutlak bir hırsızlık olan birkaç promosyon gördük.

Yazma sırasında, böyle bir teklifte Affinity Photo’u 23,99 £ / 32,99 $ karşılığında satın alabilirsiniz ve en kaliteli bir resim düzenleyici istiyorsanız en azından bir göz atmanızı öneririz.

Diğer bir popüler seçenek, tamamen ücretsiz olan ve inanılmaz bir araç ve özellik yelpazesiyle birlikte gelen GIMP’dir (GNU Görüntü İşleme Programı). Arayüze alışmak biraz zaman alabilir, ki bu açık kaynaklı yazılımlarda nadir değildir, ancak bir kez yolunuzu öğrendikten sonra, neler başarabileceğinize şaşıracaksınız. Ayrıca, YouTube’daki yazılım için geniş bir eğitim koleksiyonu da vardır, bu nedenle, zaman ayırmaya istekliysen, o zaman sana hiçbir maliyeti olmayacak güçlü bir pakettir.

Diğer hangi programları önerdiğimizi görmek için, Mac için en iyi fotoğraf düzenleme yazılımı, Mac için en iyi ücretsiz (veya ucuz) fotoğraf düzenleme yazılımı ve fotoğraf düzenleme için en iyi Mac başlıklı derlememizi okuyun.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/how-to/get-photoshop-mac-3803575/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...