Apple

Kyle Rittenhouse Avukatları iPhone’un “Sıkıştırılmış Kanıt” Olduğunu İddia Ediyor

Devam eden Kyle Rittenhouse davasındaki savunma avukatları, savcılık tarafından kendilerine gönderilen video kanıtlarının bir savcının iPhone’undaki Mail uygulaması tarafından sıkıştırıldığından ve bu nedenle devlet tarafından kullanılan materyal kadar net olmadığından şikayet ederek, yeniden yargılama istedi.

Görünen o ki, yargılamanın bu aşamasında teknik zorluklar var. CNN’nin davayla ilgili haberine göre, savcılık ekibinin bir üyesi, ilgili drone video görüntülerini savunmaya göndermek için AirDrop’u kullanmaya çalıştı; bu başarısız olduğunda, alıcı bir Android cihazı kullandığı için dosyayı aynı iPhone’dan e-postayla gönderdi ve bu işlem sırasında dosyanın 11,2 MB’den 3,6 MB’a sıkıştırıldığı iddia edildi.

“Savunmaya sunulan video, devlet tarafından tutulan video kadar net değildi.”

Ancak savcılık, bu tür bir sıkıştırmanın kasıtsız olduğunu iddia ediyor ve “aktarmada meydana gelen ve bizim haberimiz olmayan bir olaydan” sorumlu tutulabileceklerini reddediyor.

Hakim henüz önerge hakkında karar vermedi.

Tuhaf bir şekilde, bu, denemeyi etkileyen Apple ile ilgili ilk teknik kafa karışıklığı değil. Davadaki yargıç, daha önce, parmakla yakınlaştırmanın bariz bir yanlış anlaşılmasına dayanarak, mahkemede video kanıtı sunmak için iPad kullanılmasına izin vermemişti.

Rittenhouse, Ağustos 2020’de Kenosha, Wisconsin’de meydana gelen silahlı çatışmalarla ilgili olarak iki cinayet ve bir cinayete teşebbüs de dahil olmak üzere beş ağır suçla karşı karşıya.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/kyle-rittenhouse-lawyers-iphone-3810770/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...