Apple

8 Mart Apple Keynote Niçin Ihtimaller içinde Değildir?

Tanınmış sızıntı icra eden Jon Prosser, kaşlarını Apple’ın AirPods Studio’yu 13 Ekim 2020’de başlatacağına dair bahse girdiğini hatırlıyor musunuz? AirPods Studio sonunda geldi, sadece Aralık 2020’ye kadar değil. Prosser kaşlarını gerektiği benzer biçimde tıraş etti.

Aynı derecede yüksek sesle sızıntı icra eden Mark Gurman, hafta sonu PowerOn haber bültenlerinde birkaç haftadır yaklaşan Bahar 2022 Apple Etkinliğini tartışıyor. 8 Mart tarihinden ilk bahsettiğinden beri tüm web bu mevzuda söyleşi ediyor.

Gurman için talihli, 8 Mart tarihinde kaşlarını çatmadı, bundan dolayı Mark Gurman’ın yanıldığını kabul etmesi giderek daha olası görünüyor. Çağrı bugün yada yarın gelmezse, 8 Mart açılış hitabı pek ihtimaller içinde görünmüyor.

Normalde Apple her insana bir etkinlik için yedi gün evvelinde haber verirdi – bundan dolayı davetiyenin 1 Mart Salı günü geleceği beklentisi. Sadece, gazetecilerin tayyare bileti satın almak yerine etkinlik hakkında rapor vermek için yalnızca koltuk yada mutfak masasından masaya yolculuklarını planlamak zorunda olduğu bu sanal açılış konuşmaları günlerinde, yedi gün evvelinde haber vermek lüzumlu değildir. Kısa süreli davetler mümkündür, bu yüzden bunu göz ardı edemeyiz.

Sadece Apple Etkinliği günü olarak önümüzdeki Salı günü aleyhine konuşan tek şey bu değil.

Etkinliğin ne vakit olacağına dair daha iyi bir gösterge var: iOS 15.4 beta’nın geliştirilmesi. Beklenildiği benzer biçimde etkinliğin ana başlığı yeni bir iPhone SE ise, iOS 15.4 ile teslim edilecek. Normalde, Apple Salı günü (yada kimi zaman Çarşamba günü) yeni bir telefon çıkardığında, tüketiciler o yeni telefonu o Cuma gününden itibaren ön sipariş verebilir ve teslimat Cuma gününden sonrasında adım atar. 8 Mart’ta bir açılış hitabı, 11 Mart’ta ön siparişler ve 18 Mart’tan itibaren kullanılabilirlik.

18 Mart, iOS 15.4’ün son sürümü için hala erken görünüyor – bkz: iOS 15.4’te neler var: maskeli kilit açma, Safari bildirimleri, VR desteği. Beşinci genel beta 1 Mart’ta yayınlanmış olsa da, iOS 15.4 fazlaca sayıda yenilik ve ekleme içerdiğinden, muhtemelen yedi hatta sekiz betaya gereksinim duyulacaktır. Apple birazcık alışılmadık bir hız belirlese ve her hafta güncellemeler getirse bile, gene de 25 Mart’a kadar sürecek. Dolayısıyla bu temelde, yeni iPhone SE için bir Nisan lansmanı daha ihtimaller içinde görünüyor.

Bu, iOS 14.4 sistem güncellemesinin yanı sıra mor renkte yeni bir iPhone 12’nin piyasaya sürülmesinin geldiği geçen yılki bahar açılış konuşmasıyla ilişkilidir.

Apple’ın Bahar Etkinliği için hangi temayı seçebileceğine ilişkin fikirlerimizi buradan okuyun: Apple’ın bahar etkinliği davetini süsleyebilecek 6 akıllı çarpıcı söz.

Macwelt ile ilgili bir makaleye dayanmaktadır.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/opinion/8-march-apple-keynote-unlikely-3813932/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...