Apple

Kanye West, Apple Music’ten ‘100 Milyon Doları Geri Çevirdi’

Şimdi silinen bir takım Instagram gönderisinde, müzisyen Ye (eski adıyla Kanye West), Apple ile 100 milyon dolarlık bir sözleşmeyi reddettiğini – yada kaybettiğini – iddia ediyor.

AppleInsider, Ye’nin yeni Donda 2 albümünün yalnızca kendi Stem Player’ı vesilesiyle kullanılabileceğini açıklamasının arkasından Apple Music’in teklifi geri çektiğini bildirdi. (Bu, The Verge’in “müzik dinlemenize ve onu gerçek zamanlı olarak manipüle etmenize müsaade eden garip bir müzik aygıtı” olarak tanımladığı alışılmadık bir donanımdır.)

Sanatçı, “Yüz milyon dolarlık Apple anlaşmasını reddettim” diye övündü.

Bu sorun birazcık kafa karıştırıcı, bu sebeple Ye Apple’dan iki ayrı beklenmedik fırsatı kaçırmış şeklinde görünüyor: biri Apple Music’te görünen albümün tutarı, diğeri ise sonradan bozulan bir sponsorluk anlaşması şeklinde görünüyor (sadece bunun sebebi ille de değil. of, vurgulamalıyız) Stem Player duyurusu.

İkinci öykü HipHopDX tarafınca kırıldı. Müzisyen, Damian isminde birinin yazdığı bir bildiri yayınlamıştı: “Lütfen Ye’ye elmanın [sic] artık sponsorluk anlaşmasını yapmıyor.”

Sanatçının Cupertino ile ilişkisi tüm zamanların en düşük seviyesinde görünüyor. Ye’nin gönderilerinden birinde şöyleki yazdığı bildirildi: “Apple’ın sanatçıyı yalnızca tek bir halde görmesini seviyorum. [Spotify CEO] Daniel Ek fakat Ye ile görüşmeyecek.”

Sadece memnuniyetsizliği, Apple’ın kişisel olarak ona yaklaşımından daha geniş nedenlere dayanıyor. Orijinal duyuruda, yalnızca Stem Player’da başlatma sebebi olarak akış şirketleri tarafınca alınan gelir payını gösterdi.

“Donda 2 yalnız benim kendi platformum olan Stem Player’da mevcut olacak” dedi. “Apple Amazon Spotify yada YouTube’da değil. Bugün sanatçılar endüstrinin kazanılmış olduğu paranın yalnız %12’sini alıyor. Müziği baskıcı sistemden kurtarmanın zamanı geldi.”

Önceki Donda albümü oldu Apple Music’te mevcut ve çıkmış olduğu gün üstün derece elde etti – Apple Music’te Tidal’den bir ay sonrasında görünmesine karşın.

Donda 2’nin bugün (22 Şubat) gösterime girmesi planlanıyor. Daha çok detay için stemplayer.com’a gidin.

Bu yazı ilk olarak Macworld İsveç’te gösterildi. David Price tarafınca çeviri (DeepL kullanılarak) ve ek raporlama.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/kanye-west-turned-down-apple-music-3813653/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...