Nasıl yapılır

İPhone’dan Takvim Spam’i Nasıl Kaldırılır

İPhone’unuzun Takvim uygulamasında görünen garip randevular veya hatırlatıcılar yaşadıysanız, sinir bozucu spam üreten bir üçüncü taraf takvimine yanlışlıkla abone olmuş olabilirsiniz.

Neyse ki, onlardan kurtulmak ve gündeminizi normal durumuna döndürmek kolay olmalı. İPhone’unuzdaki takvim spam’ını nasıl kaldıracağınız aşağıda açıklanmıştır.

İPhone takvim spam’i nereden geliyor?

İPhone’unuza giden olağan yol, bir .ics dosyası biçiminde etkinlik davetleri içeren e-postalar ve mesajlardır. Onları reddetseniz bile, bu, bilgisayar korsanlarının takviminize daha fazla davet göndermesi için bir açıklık bırakabilir ve bu da feci sonuçlara yol açabilir.

Bir numaralı kural: Randevuların herhangi bir bağlantısına veya diğer aktif bölümlerine asla tıklamayın. Yapabiliyorsanız, olayı normal bir şekilde silin, ancak bir sonraki bölümde ele alacağımız takvim aboneliğinizi de iptal etmeniz gerekecek.

Bunlara, kişisel verilerinizi vermeniz için sizi kandırmaya çalışan kimlik avı e-postaları gibi davranın. Randevuları silmek dışında herhangi bir şekilde etkileşimde bulunmayın. Ardından sonraki adımları izleyin.

İPhone’da spam takvimleri nasıl silinir

Tek bir takvimi kaldırmak için Apple Takvim uygulamasını açın. Ardından, Takvimler sayfanın alt kısmında, ardından tanımadıklarınızı arayın. Yerini bulduğunuzda, bilgi panelini açmak için içinde ‘i’ bulunan kırmızı daireye dokunun.

Son olarak, ekranı bulana kadar panelin altına kaydırın. Takvimi Sil seçeneği. Bunu seçin ve umarız bu istenmeyen davetlere son verir.

İPhone ayarlarından spam takvimler nasıl silinir?

İstenmeyen posta davetleri almaya devam ederseniz, sorunlu takvimin iPhone’unuzda ayarlanmış bir aboneliği olabilir. Bunu kaldırmak basittir, bu nedenle Ayarlar’ı açın ve Takvim> Hesaplar sonra ara Abone Olunan Takvimler seçeneği.

Buna dokunun, istemediğiniz takvimleri bulun, ardından onu seçin ve Hesabı sil seçeneği. Sahte randevuların ve hatırlatıcıların takviminizde görünmesini engellemek için yapmanız gereken tek şey bu olmalıdır.

İPhone’unuzla organize olmanın daha fazla yolu için, en iyi üretkenlik uygulamaları kılavuzumuza göz atın.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/how-to/remove-calendar-spam-iphone-3803808/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...