Nasıl yapılır

Apple Music Ekstra Şarkıları Otomatik Oynatmayı Durdurma

Akış hizmetleri için başarı, tamamen katılımla ilgilidir: bu görünümleri ve dinlemeleri toplamak, kullanıcıları mümkün olduğunca uzun süre “içerik tüketmeye” teşvik etmek. Otomatik oynatma özelliklerinin bu kadar yaygın olmasının nedeni budur.

Netflix ve iPlayer’ın videoda yaptığı gibi, Apple Music varsayılan olarak bir albüm veya çalma listesi bittikten sonra daha fazla müziği otomatik olarak oynatır. Bazen bu yardımcı olur, çünkü hoşunuza gideceğini düşündüğü benzer müzikleri çalacaktır, ancak çoğu zaman can sıkıcıdır.

Bu yazıda, Apple Music’in ekstra şarkıları bu şekilde otomatik çalmasını nasıl durduracağımızı açıklıyoruz. Nasıl olduğunu öğrendikten sonra kolaydır (ancak seçenek biraz gizlidir).

İPhone veya iPad’inizde Apple Music otomatik oynatmayı kapatın

İPhone (veya iPad) Müzik uygulamanızda bir şey dinlerken, ekranın alt kısmındaki Şu An Çalınan kartına dokunun, tam çizim ve daha fazla seçenek gösterecek şekilde genişleyecektir. Sağ alttaki Sıradaki Çalma simgesine (üç nokta ve üç çizgi) dokunduğunuzda, Apple Music’in o şarkı bittikten sonra ne çalmayı planladığını göreceksiniz.

Bir çalma listesi veya albümü dinliyorsanız, şarkı listesi beklendiği gibi ilerleyecektir, ancak listenin altına kaydırıldığında bir sonsuzluk simgesi, “Otomatik oynatma: Benzer müzik çalmaya devam edecek” sözcükleri ve an, çalma listesini takip etmek için seçilen şarkıların kimliği.

Bu özelliği kapatmak için, çalma listesinin sağ üst köşesindeki – karıştır ve tekrar et simgelerinin yanındaki sonsuzluk simgesine dokunmanız yeterlidir. Çevresindeki kutu kaybolacak (çalma listesinin altındaki otomatik oynatma mesajı gibi) ve artık hizmetin pazarlık ettiğinizden daha fazla şarkı çalması konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak.

Otomatik oynatmayı tekrar açmak için sonsuzluk simgesine bir kez daha dokunmanız yeterlidir.

HomePod’unuzda Apple Music otomatik oynatmayı kapatın

Bunun yerine HomePod’da otomatik oynatmayı kapatmaya çalışmak yerine, yukarıdaki yöntemi uygulamanız ve iPhone veya iPad’inizde kapatmanız yeterlidir.

Gördüğünüz gibi, tercihiniz bir bütün olarak Apple Kimliği hesabınız genelinde kaydedilir. İPhone’unuzda otomatik oynatmayı kapatmak (veya açmak), aynı hesapta oturum açmış bir HomePod veya başka bir oturum açmış cihaz tarafından sağlanan hizmeti etkileyecektir.

Daha fazla ipucu için Apple Music’i kullanma bölümünü okuyun.

{

”,”

‘2.0’

‘script’,”);
‘init’, ”
”, ”);
”,”);
);

}
.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/how-to/stop-apple-music-autoplay-3801487/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...